Zamanda yolculuk mümkün mü ?Kuranda geçiyor mu ?

 Zamanda yolculuk mümkün mü ?Kuranda geçiyor mu ?

Zamanda yolculuk mümkün mü? Zaman yolculuğu, Bilim-Kurgu filmlerine konu olan en geniş uzay bilim konusu olmakla birlikte insanların hayallerini süsleyen bir kavramdır.

Zaman yolculuğuna gelince, her zaman ünlü bilim adamı Stephen Hawking’in yaklaşımını düşünüyorum. “Zaman yolculuğu mümkünse, neden bugünden gelecek zaman yolcularıyla tanışmayasınız?” Ancak gelecekte zaman yolculuğu gerçekten mümkün ve gelecek insanlar içimizde yaşıyor Ya görürsen ya da gülersen? Şimdi bu olasılıkları hesaplayalım ve düşünelim.

Zamanda Yolculuk Nedir?

İlk olarak, dünyanın yaklaşık 1600 km / s hızla döndüğünü unutmayın. Elbette bu durumda, evrene dışarıdan bakıldığında, Dünya aynı anda Güneş etrafında 107.000 km yol kat ediyor, Güneş, Samanyolu Galaksisine 810.000 km ve Samanyolu Galaksisi, Andromeda Galaksisine doğru 240.000 km , “Local Group” adı verilen bir sistem de Virgo takımyıldızına doğru 2.770.000 km, Virgo Takımyıldızı ise 2.150.000 km’yi “Great Attactor” adı verilen görünmez yıldız kümesine hareket ettiğini lütfen hatırla.

Tüm bu hareketlerin potansiyeli ne olursa olsun iki gezegen düşünün. Biri Gezegen A, diğeri Gezegen B, buna Gezo diyelim. Bu iki gezegen arasında 2 ışıkyılı uzaklık olduğunu varsayalım. Yani Gezegen A ortadan kaybolursa, Gezegen B bunu iki yıl sonra fark edecek.

Bu görevin Zaman Yolculuğu’nda nasıl yapıldığını düşünün. A gezegeninde yılın 2020 olduğunu ve B gezegeninde yılın 2020 olduğunu varsayalım. Gezegen A’ya bakan gözler, Gezegen B’nin 2018’deki yaşamını ve halini 2020’de bile görebilir ve Gezegen A ortadan kaybolursa 2022’ye bakacaktır. Aslında tek bir zaman vardır ve eğer insanlar konumlarını zamandan daha hızlı değiştirmeyi başarırlarsa, zaman göze ve bakan gözün konumuna bağlıdır. Öyleyse buna boyut değişikliği veya beyin gücü gibi bir hareket diyelim. Başarılı olursa, bu olacak. A gezegeninden B gezegenine bir ışık yılının iki katı hızla gittiğini varsayalım. Gezegen B’ye 2021’de varırsınız ve buradan Gezegen A’ya bakarsanız, Gezegen A’yı 2019’da görebilirsiniz. Yolcuk yapıldı. Tekrar dönmeye kalkarsa 2022’de A Gezegeni’ndeydi. Gerçek zamanlı olarak ne yaparsam yapayım, hep ileriye gidiyordum. Görüntüden daha hızlı hareket etti, bu yüzden görelilik teorisi kavramına sıkışıp kaldı.

Ancak zamanda yolculuk, bir film izlemek gibi farklı alanlarda görmek anlamına gelir ve zamanda yaşamak ve geçmişte yaşamak doğru kavram gibi görünmüyor, aslında oluyor Mesele şu ki, bu büyük boyutlu evren karşısında görüntü akışı bile yavaş ve yavaş. Doğru.

Kuran’da Zaman Yolculuğu

Ayet ve hadislerde bu tür şeyler açıkça söz konusu değildir. Bunlar, Bilim kurgu’nun şu anda bir teori olarak önerilmekte olan hayal gücünün ürünleridir.

İslam literatürünün pek çok örneği, ruhlar alanında derinleşen azizlerin manevi yolculuklarında hem geçmişi hem de geleceği gezdiğini göstermektedir.

  1. gayet yalın ve açıklayıcı olmuş. her tv almaya hazırlanan insanın aklının bir kenarında şu olmalı.. samsung adamın anasını boyar, babasına…

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın