Youtubedaki En Populer Kanal Türleri

 Youtubedaki En Populer Kanal Türleri

Youtubedaki en populer kanal türleri

Sana küçük bir sır söylemek üzereyim … Tüm YouTube videoları eşit şekilde oluşturulmaz.Bu doğru. Farklı türlerde Youtube videoları vardır ve videoyu kimin çektiğine bakılmaksızın bazı video türleri diğerlerinden daha iyi performans gösterir. En etkili pazarlama ajansı Mediakix’e göre, ilk 3 video türü şu şekilde:

 • Ürün İnceleme Videoları: Ürün inceleme videoları, Youtuber’ların bir ürünü test ettikleri ve ardından kitlelerine ürünün teknik özelliklerini ve ürünle ilgili deneyimlerini anlattıkları videolardır. Ürün inceleme videoları en çok görüntülenen videolardır. Think With Google , son iki yılda 50.000 yıllık Youtube ürün inceleme videolarının yalnızca mobil cihazlarda izlendiğini tahmin ediyor .
 • Nasıl Yapılır Videoları: Fotoğraftan kimyaya kadar belirli bir alanda uzman olan ve daha sonra izleyicilere belirli şeyleri nasıl yapacaklarını öğreten Youtuber’lar tarafından nasıl yapılır videoları hazırlanır. Başka bir popüler video türü olan Think With Google, kullanıcıların bir Youtube nasıl yapılır videosunu izleme olasılığının bir ürünün gerçek talimatlarını okumaktan 3 kat daha fazla olduğunu tahmin ediyor .
 • Vlog’lar: Vlog’lar, hemen hemen her Youtube kanalında bulunabilen popüler ve geniş bir video türüdür. Vlog’lar tipik olarak Youtuber’ın belirli bir konu hakkında kamerada konuşmasını içerir ve YouTuber’a odaklanan basit bir videodan animasyon, resim ve daha fazlasıyla karıştırılmış ve düzenlenmiş bir videoya kadar değişebilir.

Youtube’da bu tür videolar oluşturarak hem Youtube abonelerinizi hem de gelirinizi büyütme şansınızı artırabilirsiniz.

Youtube’da para kazanmak için kaç Youtube abonesine ihtiyacınız olduğunu bilmek ister misiniz? Makalemize göz atın!

Ancak, bu sadece kullandığınız video türü ile ilgili değildir. Bazı konular diğerlerinden daha popülerdir, bu nedenle Youtube büyüme stratejinizi planlarken kanalınızın türünü göz önünde bulundurun. Göre Youtube Yaratıcıları Akademisi , en popüler youtube video konuların birkaçı şunlardır:

 • Eğlence
 • Gıda
 • Oyun
 • Güzellik ve Moda
 • Müzik
 • Spor Dalları
 • Bilim ve Teknoloji
 • Seyahat

Bunlar Youtube’da en çok aranan konulardan bazılarıdır, bu nedenle Youtube kanalınızı bu türlere göre uyarlamak, Youtube kanalınızın başka türlü elde edemeyeceği bazı organik görünümleri toplamanıza yardımcı olacaktır.

Artık farklı video türleri ve Youtube’da hangi konuların gündemde olduğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, abone sayınızı ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olacak 16 tür YouTube videosuna göz atalım.

1. Ürün İncelemeleri

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ürün incelemeleri listemizin başında. Youtube’da en çok izlenen 1 numaralı video türü olan ürün incelemeleri, başka türlü kanalınızı bulamayacak birçok yeni abonenin ilgisini çekebilir. Bu Youtuber, taklit WIsh ürünlerini incelemesi için 4 milyondan fazla görüntüleme aldı!

Bir ürün incelemesini çekerken, ürününüzü iyice araştırdığınızdan emin olun. Hedef kitleniz arasında popüler olan bir ürünü incelemek size daha fazla görüntüleme ve abone kazandıracaktır – kimsenin duymadığı bir ürünü incelemek olmaz.

Ürün incelemeleri, başka bir şekilde kanalınızı bulamayan yeni aboneleri hesabınıza çekecek ve ayrıca mevcut abonelerinizi çekecek, böylece reklamlardan daha fazla para kazanabilirsiniz. Ama hepsi bu değil! Video açıklamanıza bağlantılar yerleştirerek, kanalınızdan gelen trafiği, abonelerinizin satın aldıklarının bir yüzdesini genellikle alacağınız bir satış ortağı açılış sayfasına yönlendirebilirsiniz.

2. Ürün Lansman Videoları

Ürün lansman videoları, Youtuber’ların yeni çıkacak ürünleri için destek sağlamanın ve daha fazla abone kazanmasının etkili bir yoludur. Youtube’da bir fotoğrafçı olan Peter McKinnon, yeni Lightroom ön ayar paketi için ürün lansman videosunda 300.000’den fazla görüntülemeye ulaştı . Ayrıca , Peter’ın Sellfy mağazasına nasıl bağlandığına benzer şekilde Youtube’da ürününüze bir bağlantı ekleyebilirsiniz , bu da müşterilerin ürününüzü bulmasını kolaylaştırır ve daha yüksek satışlarla sonuçlanır.

Ürün incelemeleri çok karlı olabilir çünkü sadece ürün satışlarınızdan elde ettiğiniz karı artırmakla kalmaz, aynı zamanda sunduğunuz ürün türüyle ilgilenen yeni aboneleri de çekersiniz.

YouTube’da 1000 Aboneden 1000 $ Kazanmak Için 4 Adımda Sistem

E-postanızı girin ve% 100 ücretsiz e-Kitabımızı indirin.İsminizi buraya girin…E-posta adresinizi buraya girin …E-Kitabımı indirin

E-postanızı girerek, size aynı zamanda, Gizlilik Politikası. İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

3. Ürün Lansman Videoları

Ürün lansman videolarına benzer şekilde ürün lansman videoları, Youtuber’ların oluşturduğu yeni ürünlere dikkat çekiyor. Ürün lansmanları müşteri ihtiyaçlarına odaklanan ürünler olsa da, ürün lansmanları genellikle şirket için marka bilinirliğine odaklanır.

Bir film yapımcısı ve yapımcısı olan Casey Neistat’a ve bir milyondan fazla görüntülenen ürün lansman videosuna bir göz atın.

Ürün lansman videoları, izleyiciler arasında sadakati teşvik ettiği için özellikle Youtuber’lar için yararlıdır. Ürün satın alan izleyiciler, bu marka hakkında çok daha hevesli hale gelir ve ürünlerinizi her giydiklerinde veya sergilediklerinde kanalınızın reklamını yaparlar. Her satıştan para kazandığınızdan bahsetmiyorum bile!

4. Youtube SEO’ya dayalı videolar

Bu tür videolar, yeni görüntülemeler ve abone kazanmada en etkili Youtube video türlerinden biridir. Ancak, bu tür videolar, insanların Youtube’da aradıkları şeylere dayalı videolar oldukları için biraz araştırma gerektirir. KeyWord Aracı gibi araçları kullanarak , kanalınızla ilgili anahtar kelimeleri yazabilir ve insanların Youtube’da aradıkları benzer ifadeleri görebilirsiniz.

Bu tür videolar son derece kullanışlıdır çünkü kitlenizin halihazırda aradığı içeriği oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin, hayranlarınız Nikon DSLR’ler ile çekim yapmanın yollarını arıyorlarsa, “Şimdiye Kadarki En İyi 7 Nikon Püf Noktası” gibi bir konuyla bir video oluşturmak kesinlikle size yeni aboneler ve organik trafik kazandıracaktır.

5. Eğitim Videoları

Eğitim videoları, hedef kitlenizi belirli bir konu veya konu hakkında eğitmeye odaklanan video türleridir. Bir eğitim videosu çekebilmeniz için önce neden bahsettiğinizi bildiğinizden emin olmanız gerekir. İnsanlar uzmanlardan bir şeyler öğrenmek ister – Google’da bulduğunuz bilgileri yalnızca tekrar ediyorsanız, kitleniz bilecektir!

Ancak, ne yaptığınızı biliyorsanız, bu kazançlı bir video türü olabilir. Melissa Maribel, hayranlarına kimya hakkında bilgi veren ve Sellfy’deki mağazası aracılığıyla notlar ve çalışma kılavuzları satan bir Youtuber. Eğitim videolarını ana video türü olarak kullanan Melissa, 30.000’in üzerinde sadık abone kazandı.

6. Nasıl Yapılır Videoları

Nasıl yapılır videoları eğitim videolarına benzer. Bununla birlikte, nasıl yapılır videoları belirli bir eylemin nasıl gerçekleştirileceğine veya belirli bir ürünün nasıl kullanılacağına odaklanırken, eğitim videoları geniş bir konu veya alan hakkında eğitime odaklanır.

Nasıl yapılır videoları son derece popülerdir çünkü izleyicinizin yaşadığı ve çözdüğü bir acı noktayı ele alırlar. İnsanlar her zaman sorunlu noktalarına hitap eden içerikleri ararlar – sadece 13 milyondan fazla kişi tarafından görüntülenen bu videoya nasıl uykuya dalılacağına bakın!

Nasıl yapılır videoları, insanlar her zaman sorunlarına çözüm aradıklarından, yeni aboneler çekmenin harika bir yoludur. Ancak, nasıl yapılır videoları çok yönlü bir video biçimidir ve bunlardan birkaç farklı yoldan para kazanabilirsiniz! Videonuza, izleyicilerinizin sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak bir ürün eklemek, kendi çevrimiçi mağazanız veya bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla para da kazandırabilir.

7. Favori / En İyi Videolar

Favori / En İyi videolar, favori ürünlerini gösteren ve bunları birbirleriyle karşılaştıran ve inceleyen YouTube kullanıcılarına sahiptir. Favori / en iyi videolar, Youtuber’ların ayın, haftanın veya tüm zamanların favori ürünlerine odaklanabilir.

Bu tür videolar harika çünkü hemen hemen her tür Youtube kanalında kullanılabilirler! Ryan Hall’un en sevdiği vape sularını inceleyen bu videoya göz atın – sadece dört ayda 233.000’den fazla görüntülendi!

Hedef kitleniz arasında zaten popüler olan ürünlere odaklanırsanız, bu tür videolar yeni aboneleri çekme eğilimindedir. Bununla birlikte, bu videolar da kullanışlıdır çünkü kendi gibi daha az popüler ürünleri de oraya serpebilirsiniz! En sevdiğiniz ürünlerin üreticileriyle bir anlaşma yaparsanız, onlarla bir ortaklık ortaklığına girebileceğinizi belirtmiyorum bile.

8. Kutudan Çıkarma Videoları

Hızla bir internet fenomeni haline gelen kutudan çıkarılan videolar Youtube’da fırtına estirdi. 4,5 milyondan fazla görüntülenen her iPhone’un kutusundan çıkarılmasına bir bakın!

Kutudan çıkarma videoları, Youtuber’ların hedef kitlenizin ilgilendiği ekipman ve ürünlerle dolu kapalı kutuları açmasına ve ardından kutunun içeriğini izleyicilerine açıklamasına odaklanır. Bu kadar basit, ancak insanlar onu seviyor!

Youtuber’ların kutusundan çıkardığı ürünlerin çoğu, çok fazla arama hacmi alan ürünlerdir ve bu, abone sayınız ve bankanız için iyidir! Hesabınız hakkında başka türlü bilgisi olmayan aboneler elde edeceksiniz ve sizi zaten takip eden kişiler onu izleyeceklerinden, reklamları kullanarak videolarınızdan para kazanabileceksiniz!

9. Soru-Cevap

Soru-Cevap videoları, genellikle sorulan veya türünüz içinde sorulan genel soruların derleme videolarıdır. Soru-Cevap videoları çekerken değer sağlamak, başarının en önemli anahtarıdır. Görüntüleyenlerinizin gerçekten merak ettiği sorulara yanıt vermek istiyorsunuz. Popüler Catana Comics’in bu Soru-Cevap videosuna göz atın !

Soru-Cevap videoları, süper teknik veya üretilmiş olmaları gerekmediğinden, vaktiniz veya paranız kısıtlı olduğunda yayınlayabileceğiniz harika içerikler olabilir. Catana Comics’in yapımcıları, Soru-Cevap videolarında 80.000’den fazla görüntüleme elde ettiler ve tek yapmaları gereken kamera önünde konuşmaktı!

Aynı zamanda, hayranlarınızın başka hiçbir yerde bulamayacağı yararlı ve ilgi çekici bilgiler sağlamak istersiniz. Bakış açınız benzersizdir, bu yüzden herkesin bunu bildiğinden emin olun!

Doğru kullanıldığında, Soru-Cevap videoları mevcut hayran kitlenize ulaşmak için kullanılabilir ve bu da artan etkileşimle sonuçlanır ve bu da reklam etkileşimleriyle daha fazla kâr sağlayabilir. Soru-Cevap videonuz, insanların düzenli olarak aradığı popüler bir konuyla ilgiliyse, yeni aboneler de sağlayabilir!

10. Zaman atlama

Timelapse videolar yalnızca belirli kanal türleri için çalışır, ancak sizinki bunlardan biriyse, son derece etkili olabilirler. Timelapse videolar, bir diziyi daha hızlı bir şekilde göstermeye odaklanır, bu da zamanın daha hızlı hareket ediyormuş gibi görünmesini sağlar, dolayısıyla zamanlama terimi.

Doğası gereği, zaman atlamalı videolar, 2,9 milyondan fazla görüntülenen bu devasa havuz inşaatı zaman atlaması gibi uzun bir zamana yayılmış veya oluşturmaya odaklanmış videolar için daha uygundur. Web sitenize veya çevrimiçi mağazanıza bir bağlantı ekleyerek, başka türlü elde edemeyeceğiniz yeni satışları artırabilirsiniz!

Bir sanatçı veya inşaatçıysanız, bu, işinizle veya sektörünüzle ilgilenen yeni potansiyel abonelere hitap ederken, hayranlarınıza yaratıcı sürecinize içeriden bir bakış sağlamanın düzgün bir yolu olabilir.

11. İzlenecek yol

İzlenecek videolar, Youtuber’ların bir film, video oyunu veya kitap gibi belirli bir medya türünün adım adım ilerlemesini sağlayan derinlemesine videolardır. İzlenecek videolar ayrıntılı olmalıdır – izleyiciler onları izlediklerinde, konuya oyun oynamayı ve daha önce bilmedikleri yeni şeyler öğrenmeyi beklerler.

Açıklamalı videolar da popüler medyaya odaklanmalıdır. Hedef kitlenizin tutkulu olduğu bir konu seçin, örneğin yeni veya yeni medya gibi ve son derece faydasını görebilir. Yeni Fallout 76’nın bu adım adım ilerlemesi sadece bir ayda 1,7 milyon görüntüleme kazandı!

Açıklamalı videolar hevesli hayranları çektiğinden, bu tür videoları izleyen hayranların ürün satın alma veya premium içeriğe erişim gibi şeyleri satın alma olasılığı daha yüksektir. Ürün bağlantıları veya satış ortağı reklamları sağlayarak bundan yararlanın!

12. Taşıma

Tanıtım videoları, siz ve izleyicileriniz için içerik oluşturmanın eğlenceli bir yoludur! Tanıtımı videoları size odağı Aldığı öğelerin bir videoda üzerinde 25.000 beğenildi bu YouTuber gibi bir alışveriş gezisi, üzerinde iken aldım şeyler her vitrine olduğunu videolar Zara satışa . Hedef kitlenizin hoşuna gidecek öğeleri satın alarak, satın aldığınız ürünlerle ilgilenen yeni aboneler çekebilirsiniz.

Tanıtım videoları genellikle tüm öğelerinizi satın almak için gereken para biçiminde bir başlangıç ​​yatırımı gerektirir. Çok fazla başlangıç ​​sermayeniz yoksa, düşük maliyetli ürünler satın alabilirsiniz, ancak türünüze bağlı olarak fiyatlar yükselebilir.

Çekim videoları, banka hesaplarındaki olumsuz etkilerden hiçbiri olmadan, coşkulu bir alışveriş hissine kapıldıkları için izleyicilere hitap ediyor. Ancak bu, onlardan hala para kazanamayacağınız anlamına gelmez!

Tanıtım videoları, belirli bir ürünle ilgilenen yüksek düzeyde hedeflenmiş izleyicileri çektiğinden, açıklamalarınızdaki aynı veya benzer öğelere bağlı kuruluş bağlantıları yerleştirerek bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

13. Müzik Videoları ve RAP şarkıları

“Fakat bekle!” protesto edebilirsiniz. Ben müzisyen değilim!

Açıkçası müzisyenler için harika bir video türü olsa da bu format, diğer türlerdeki Youtuber’lar için de harika içerikler sağlar. Kentsel topluluklarda değişim yaratmaya yardımcı olmak için yiyecekleri kullanan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Appetite for Change tarafından oluşturulan bir müzik videosu olan Grow Food’a bir göz atın . Appetite for Change, kim olduklarını ve ne yaptıklarını gösteren bir müzik videosu oluşturarak yarım milyondan fazla görüntülemeyi başardı.

Son zamanlarda, müzik videoları oluşturmak Youtube’daki hemen hemen her toplulukta bir trend haline geldi. Bir oyuncu olan Pewdiepie, geçen yıl çılgınca popüler bir rap videosu yayınladı ve popüler bir vlogger olan KSI, 7 milyondan fazla izlenen bir diss parçası yayınladı.

Henüz yapmadıysanız, kanalınızda müzik videolarını ve rap şarkılarını kullanmayı düşünün! Sadece harika içerikler değil, aynı zamanda yeni abonelere ve kanalınız için daha fazla gösterime yol açabilecek çok viral bir video biçimidir.

Youtube’daki En Populer Kategoriler

Sonuç olarak

Youtube videoları tüm türlerdeki kanallara uygulanabilir, ancak hangi video türünün bütçenize ve kişisel tarzınıza uygun olduğuna karar vermek için kanalınıza ve kişisel markanıza göz atmayı unutmayın.

YouTube’da en çok izlenen video hangisi?

SıraVideo adıİzlenme (milyar)
1.”Despacito”6.89
2.”Baby Shark”6.09
3.”Shape of You”4.90
4.”See You Again”4.65

Iyi bir YouTube kanalı nasıl olur?

Kanal açmak isteyenler Google (Gmail) hesaplarını kullanarak Youtube‘da oturum açabilirler. Eğer Google hesabınız yoksa önce Youtube ye olmanız gerekir. Youtube‘da oturum açtıktan sonra Sol üst köşedeki seçeneklerden ‘kanal oluştur’ bölümüne gidin ve Marka Hesap adınızı girin. Böylece kanalınızı oluşturursunuz.

YouTube üzerinden nasıl para kazanılır?

. YouTube İş Ortağı Programı ile YouTube’dan nasıl para kazanılır
YouTube hesabınıza giriş yapın.
İçerik Stüdyosu’na gidin.
Soldaki menüden Kanal > Durum ve özellikler’i seçin.
Para kazanma”nın altından Etkinleştir’i tıklayın.
Ekranda gösterilen adımları uygulayıp başvurunuzu tamamlayın.

Video dosya türleri nelerdir?

Çeşitli Video Formatları (Dosya Uzantıları): AVI, VCD, SVCD, DVD, MPG, ASF, WMV,MPEG, MOV,DAT,FLV, MKV,MP4 şeklinde sıralanabilir. “AVI: Audio Video Interleaved (Ses ve görüntü etkileşimli dosya) aslında bilgisayarımızda görüntü ve ses kayıtlarının saklanmasına yarayan bir dosya formatı

YouTube’da en çok dinlenen şarkı hangisi?

Luis Fonsi – Despacito ft Daddy Yankee (6.50 Milyar)

Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin söylediği Despacito, Ocak 2017’de YouTube‘u sarstı ve sadece 97 günde milyarlarca kez izlendi

YouTube 1 milyon izlenmeye ne kadar para veriyor?

1,1 milyon izlenme için tam 40.000 dolar!

Genelde iş hayatıyla ilgili videolar çekiyor ve şu anda YouTube‘da 803 bin abonesi var.

Bir YouTube kanalı nasıl büyür?

Rakiplerinizi Analiz Edin. Öncelikle hangi konuda bir kanal açacaksanız, bu konudaki başarılı YouTube kanallarını inceleyin. …
İçerik Stratejisi Oluşturun. …
Youtube Kanalınızı Kurun ve Hazır Olan Videolarınızı Yükleyin. …
Yeni İçerikler Üretin ve Yayınlayın. …
Kitlenizi Büyütün. …
YouTube Kanalınızı ve Videolarınızı Tanıtın

YouTube kanalı ne kadar kazanıyor?

Ortalama youtube geliri 1000 youtube görüntülemesi lokasyona ve hedef kitleye göre 0.5-2 Dolar arası değişir. Rakamlar oldukça değişkendir, çoğu kanal ortalama her 1000 görüntüleme için 0.5 Dolar kazanır. Bu yazı YouTube üzerinden nasıl ve ne kadar para kazanabileceğinizi gösterecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın