Yalan Söylenecek Durumlar

 Yalan Söylenecek Durumlar

Yalandan hiç kimse hoşlanmaz ve gerçekten hiç iyi de bir huy değildir. Bu zamanla bağımlılık haline gelebilir ve kişi yalan söylerken bile sanki gerçekmiş gibi kendisi de inanmaya başlar. Ayrıca bazen öyle yalanlar vardır ki bunlar pembe yalanlardır ve iyi bir şey için de söylenmek zorunda kalınabilir. Peki bunlar nelerdir?

Yalan söylemenizi gerektirecek 9 davranış;
1- Sevdiğiniz kişiyi ya da eşinizi kaybetmemek için masum bir yalan söylenebilir. Bu durumda konu daha kötü boyutlara girmeden düzeltilmiş olur.

2- İlk önce isteyerek yapmış olduğu ve sonradan pişman olduğu şeyler için kişi yalana başvurabilir. Böylece hatalarının yüzüne vurulmasından da uzaklaşmış olur.

3- Korkmuş olduğu bir durum olabilir ve bu durumu gizlemek için yalan söyleyebilir.

4- Karşımızdaki kişiyi mutlu etmek için pembe yalanlar söylenebilir. Böylece karşısındaki kişi olumsuz durumdan bir nebze de olsa çıkmış olabilir.

5- Yuva kurtarmak için yalan söylenebilir. Bir aile kolay kurulmuyor yapmak zor yıkmak çok kolaydır. Böyle durumlarda yalan mutluluk getirebilir.

6- İş yerindeki konumunu korumak için yalan söylenebilir. Çünkü herkes çıkarlarını savunur.

7- Gideceğiniz yere geç kaldıysanız ya da işe gitmek için uyuyakaldıysanız işinizden olmamak için yada tartışma çıkmaması için yalan söylenebilir.

8- Evladının ya da bir çocuğun iyiliği için yalan söylenebilir. Çünkü çocuklar çok masumdur ve onların üzülmesi bizimkinden daha derin olabilir.

9- Genel bir toplumu korumak için yalan söylenebilir. Çünkü bazı yalanlar doğrulardan daha önemli olabilir ve belki de hayat kurtarabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın