En İyi Akıllı (Smart) Tv İşletim Sistemi Hangisidir?

 En İyi Akıllı (Smart) Tv İşletim Sistemi Hangisidir?

En iyi akıllı tv işletim sistemi hangisidir sorusunu cevaplayan bu içeriğimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Sonuçta hangi işletim sistemini neden seçmeniz gerektiği anlatılmaktadır ve buna istinaden tv alırken buna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yeni TV satın almayı planlıyorsanız ve hangi akıllı TV platformlarının daha iyi olduğunu merak ediyorsanız veya değerlendirme için hızlıca tanımak istiyorsanız bu bir endişe kaynağıdır. Şu anda, tercihe bağlı olarak daha fazla veya daha az seçenek içeren birkaç seçenek vardır. Peki TV işletim sistemi gerçekten bu kadar önemli mi?

Sorun şu ki, akıllı TV platformlarını karşılaştırma sorusuna cevap vermeniz gerekiyorsa, sundukları ve nasıl çalıştıkları hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Birden fazla seçeneğiniz varsa, ancak her iki teklif de görüntü ve ses açısından TV’nizi nasıl kullanacağınız konusunda ikna ediciyse, daha “temel” ve daha akıcı bir seçenek seçebilirsiniz.

Webos Nedir ?

Multimedya içeriğine odaklanan uygulamaların deneyimine ve kullanımına güveniyorsanız, webOS en iyi akıllı TV platformlarından biridir veya doğrudan en iyisidir.

Webos İşletim Sistemi

LG webOS’u satın alıp TV’ye uyarladığında, akıllı TV’leri yönetmek için ödeme gücü her zaman en ilgi çekici yerlerden biri olmuştur. 4.5’in son sürümünde webOS, AirPlay 2’yi de destekleyecek. Pek çok Chromecast modelini desteklemenin yanı sıra, Amazon ve Google ses asistanlarını kullanma yeteneği ve Magic Remote ile arayüzün nasıl kontrol edileceğine ek olarak herhangi bir şekilde kullanılabilen eksiksiz ve konforlu bir üründür.

Ek olarak, kısmen donanıma bağlıdır, ancak kural olarak hızlı çalışır, bir veya başka bir uygulamayı açar ve ayarlara erişir. Zahmetli gecikmeler olmadan çalışan bir sistemdir. Servislere, uygulamalara veya çeşitli video giriş sinyalleri gibi seçeneklere erişmek için alt kısma yerleştirin ve yeniden konumlandırın.

Tizen Nedir ?

Tizen, saatler ve akıllı buzdolapları gibi çoğu üründe, ancak esas olarak televizyonlarda bulunan Samsung’un işletim sistemidir. Bir öneri olarak, en önemlilerinden biri, performansı sorunsuz ve hatasızdır.

Tizen İşletim Sistemi

Her neyse, uygulama desteği, içerik önerileri ve AirPlay 2, Chromecast ve SmartThings cihazları gibi cihaz ekosisteminin diğer ek özellikleri dahil olmak üzere birden çok seçeneğe sahip bir HUB Grup arayüzüne sahip çekici bir platformdur.

Ayrıca çok düzgün bir performansa sahiptir ve akıllı TV işletim sistemleri arasında ilk 3’te yer almaktadır.

Android Tv Nedir ?

Android TV, gelen son akıllı TV platformuydu. Google’ın popüler mobil işletim sistemi büyük ekranlara uyarlandı. İlk başta arayüzü biraz kaba buldum, ancak son zamanlarda önemli ölçüde gelişti. Kullanıcı olarak, yeni tekliflere giderek daha fazla uyum sağlıyoruz.

Android İşletim Sistemi

Android TV ile ilgili en iyi şey tartışmasız uygulama kataloğu. Mantıksal olarak bir Android TV, telefon ya da tablette olduğu gibi tüm uygulamaların kullanılabilir olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, çoğunun mükemmel şekilde takıldığı doğrudur. Bu nedenle, bir dakika sonra gelen bir video akışını veya müzik servis oynatıcısını görmek çok ilginç. Ancak oyunlar ve emülatörler gibi TV’nize çok fazla hayat veren uygulamalar var.

Tüm bunlara ek olarak, avantajlardan biri de varsayılan olarak Chromecast için entegre destektir. Diğer TV’lerin de Android TV sundukları ve kullanmadıkları doğru, ancak burada Android TV’yi gelecekteki olası iyileştirmeler hakkında sormadan kullanabilmenizi sağlıyoruz.

Geri kalanı için, her bir öğenin nasıl çalıştığını ve nerede bulunduğunu bilmek ilk başta biraz maliyetli olabilir, ancak bunu kendinize uyarlamak daha olasıdır.

Roku Tv Nedir ?

Roku TV, yalnızca aynı adlı bir set üstü kutusundan tanımlanabilen bir işletim sistemidir. Yine de, birkaç yıl önce şirket, sistemini diğer üreticilerin TV’lerinde kullanmak için lisansladı. TCL ve Hisense gibi markalar için durum buydu.

Roku Tv İşletim Sistemi

Arayüz seviyesinde, Roku TV tvOS’un sunduklarına çok benzer . İçerisinde yüklü tüm uygulamalarla veya Roku’nun bir film veya müzik mağazası olarak sahip olduğu ilgili uygulamalarla hızla erişmeye yardımcı olan bazı farklılıklar vardır. Ancak genel olarak arayüz çok temiz ve kullanımı rahattır, bu da her zaman takdir edilir.

En iyi performans için yalnızca Netflix, YouTube, HBO, Hulu ve daha fazlasına ihtiyacınız var. Ayrıca ek olarak, Roku mağazasına ve birkaç kanala erişim sağlar. En azından Amerika Birleşik Devletleri’nde.

Amazon Fire TV Nedir ?

Roku gibi, Amazon da Toshiba’nın akıllı TV’ler için Fire TV Stick sistemidir (sürüm 7, Android 9 Pie’ye göre). Bu şekilde, Fire TV’nizi TV’nize bağladığınızda edindiğiniz arayüz ve deneyime sahip bir platform bulacaksınız. Bu, diğer seçeneklere aşina olmayabilecek yeni uygulamaların yüklenmesi gibi aynı sorunları içerir.

Amazon Fire Tv

Ancak, birkaç ince ayar ile, yalnızca ana çevrimiçi içerik platformuna değil, aynı zamanda Amazon’un hizmetlerine ve ilginizi çekebilecek oyunlar gibi birçok ek özelliğe de erişebileceksiniz. Bu da, en azından İspanya’da LG ve Samsung gibi diğer üreticiler kadar başarılı olmayan TV’ler olan Toshiba gibi markaları takdir etmemizi sağlıyor.

Peki Hangisi Daha Kullanışlı?

Buraya kadar geldiyseniz, hangi akıllı TV sisteminin daha iyi olduğunu veya hangisinin en çok ilgilendiğini zaten biliyor olabilirsiniz. Hangisinin mutlak kazanan olduğunu belirlemek karmaşıktır çünkü herkesin güçlü ve zayıf yönleri vardır. Bu, kazanan Android TV uygulamaları düzeyinde olası bir heyelanla doğru. Google sisteminin izin verdiği her şey, donanım uyumluysa çok iyidir. Herhangi bir ek yatırım yapmadan kendi emülatörünüzü oluşturabilirsiniz.

Ancak, ilgilendiğiniz içerik, video ve müzik uygulamaları ise, webOS deneyimi çok daha iyi bir seçenek olacakatır.

Bu nedenle, içerik tüketen bir TV’nin normal kullanımına odaklanırken webOS, TV’nin diğer özellikleri diğer modellere kıyasla telafi ederse harika bir seçenektir. Ancak önemli olan, piyasada bulabileceğiniz seçenekleri ve sağladıkları özellikleri bilmenizdir.

Kısaca En İyi Sıralama

  1. WebOS
  2. Tizen
  3. Android
  4. Roku
  5. Amazon Fire
En İyi Akıllı Tv İşletim Sistemi Hangisidir ?

Tizen işletim sistemi tv nedir?

Tizen; akıllı telefonlar, tabletler, araç içi bilgi sistemleri ve akıllı TV‘ler için geliştirilen, açık kaynak kodlu, Linux tabanlı bir işletim sistemidir.

webOS TV ne demek?

webOS, Linux tabanlı olarak geliştirilen bir işletim sistemidir. webOS, Palm Pre-Palm Pixi telefonlarda, HP Veer ve LG’nin smart TV‘lerinde kullanılmaktadır. webOS işletim sistemi Palm şirketi tarafından üretilmiştir.

Samsung Smart TV hangi işletim sistemi?

Samsung Tizen işletim sistemini kullanarak yıllardır tv üretimi yapmakta ve bu işletim sistemi ile istikrar da yakalamış durumdadır.

Smart TV ile neler yapılabilir?

Smart TV ile neler yapılabilirSmart TV özelliğine sahip bir televizyon ile; internete bağlanabilir, sosyal medya (youtube, facebook,twitter vb.) uygulamalarını kullanabilir, Smart TV için hazırlanan oyunları ve pek çok uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın