TCL Tv Nerenin, Hangi Ülkenin Malı Markası?

 TCL Tv Nerenin, Hangi Ülkenin Malı Markası?

TCL TV nerenin malı markası? sorusunu merak edenler için cevaplayalım. Hızla büyüyen bir tüketici elektroniği şirketidir ve küresel TV endüstrisinde liderdir. TCL 1981 yılında Li Dongsheng tarafından, Çin’in Huizhou şehrinin Guangdon eyaletinde kurulmuştur. Dünya çapında 160’tan fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Qunzhi Consulting’e göre TCL’nin 2019 yılındaki TV satışları dünyada ikinci sırada yer aldı. TCL, TV setleri, ses cihazları ve akıllı ev aletleri dahil olmak üzere tüketici elektroniği ürünlerinin Ar-Ge ve üretimine odaklanmaktadır.

TCL markası son zamanlarda Samsung Display’in LCD panel fabrikalarından birinin %60 bir diğer LCD üretimi yapan fabrikanın da %100 hissesini satın alarak ekran üretimi yapmaya başladı. Yapılan bu anlaşma sayesinde Samsung Electronics ise,  TCL Huaxing’in 739 Milyon Dolar karşılığında %12.33 hissesini satın aldı

TCL TV Alınır mı? Yorumlar ve İnceleme

TCL’nin TV pazarındaki ana avantajı agresif fiyatlandırmasıdır. Büyük ölçekte televizyon üretiyor ve dünya çapında bir izleyici kitlesi kazanmak için bu tasarrufların çoğunu tüketicilere aktarıyor. Fiyat için çok şey sunan ucuz bir televizyon arıyorsanız, TCL genellikle iyi bir seçenek olacaktır.

Büyük ekran TV almak istiyorsanız ve piyasa fiyatlarından çikiniyorsanız TCL markası sizin korkularınızı yenmenize yardımcı olacaktır. TV üreticisi 32 inç TV’lerden devasa 75 inç ekranlara kadar her şeyi sunuyor .

Her zaman göz önünde bulundurulması gereken bir fiyat-performans sorusu vardır, çünkü daha ucuz televizyonlar neredeyse kaçınılmaz olarak, daha kaliteli meslektaşlarından kalitenin düşmesi anlamına gelir.

Temel işlemciler, yüksek çözünürlüklü televizyonun talepleriyle gerçekten başa çıkamadığından, görüntü işleme genellikle ilk acı çeken şeydir. TCL’nin televizyonları, bazılarına göre dinamik bir görüntü sağladığını söyleyecekler, ancak renksiz resimlere ve orta düzeyde kontrastlara yol açabilecek resim işleme konusunda oldukça ağır olma eğilimindedir.

TCL TV Nerenin Malı Markası

Televizyon Modelleri ve Özellikleri

TCL markası çin pazarının dünyaya açılan en iyi ekran üreticilerindendir. En bilindik ve en iyi kabul edilen modelleri tablodaki gibidir.

QLED TV55C715
(55”)
Quantum Dot Panel, Dolby Vision,Dolby Atmos,
4K UHD, HDR 10+, Dahili Yapay Zeka, Sesle Komut, Dahili Uydu Alıcı
ANDROID TV55P8M
(50” 55”)
4K UHD, Yapay Zeka- Sesle Komut, Android TV, Dolby Audio
TCL Marka Televizyonlar

6 Series (R635) Televizyon İncelemesi ve Yorum

TCL 6 serisi (R635), maliyet performansında olağanüstü bir patlama getiriyor. Aslında, 2020’nin en iyi TV’lerinden biridir. TCL6 serisi RokuTV incelemesinde, onu 2020’deki en yüksek TV değeri olarak adlandırdık. Türkiye piyasasında henüz yok ancak ülkemize geldiği anda piyasaya el koyacak.

Bu orta seviye set, QLED teknolojisini mini LED arka ışıkla birleştirerek çift TV’ye benzer görüntü kalitesi sunar. TCL 6 serisinin arka ışık performansı çok iyidir ve setin karartma bölgesi, minimum halo ile yüksek kontrastlı açık ve koyu sağlamak için harika bir iş çıkarıyor.

TCL 6 Seri (R635) televizyon İncelemesi

TV’nin QLED paneli ve mini LED arka ışığının kombinasyonu, LCD’lerde yaygın olarak karşılaşılan birçok sorunu azaltmış veya ortadan kaldırmıştır. Örneğin, ekranın kenarlarında veya köşelerinde gölge yoktu ve arka ışık tutarlılığı ekranda mükemmel görünüyor. TV, THX sertifikalı oyun modundaki oyunlar için de harika bir seçim.

TCL ne markası?

Huawei, Xiaomi, Oppo derken, Türkiye akıllı telefon pazarına bir Çinli marka daha adım attı. Çin merkezli ekran teknolojileri şirketi TCL Communication, kendi adını taşıyan ilk akıllı telefonu TCL Plex’i Türkiye’de satışa sundu

TCL cep telefonu kimin?

Bünyesindeki Alcatel ve BlackBerry markaları ile akıllı telefon pazarında boy gösteren Çinli TCL şimdi kendi markasını piyasaya sürüyor. TCL Plex firmanın pazardaki ilk akıllı telefon modeli olacak

TCL TV iyi bir marka mı?

Büyük ölçekte 
televizyon üretiyor 
ve dünya çapında bir izleyici kitlesi kazanmak için bu tasarrufların çoğunu tüketicilere aktarıyor. Fiyat için çok şey sunan ucuz bir televizyon arıyorsanız TCL genellikle iyi bir bahis olacaktır 

TCL TV kim tarafından yapılmıştır?

2015’ten bu yana, pazar payına göre üçüncü en büyük televizyon üreticisi olmaya devam ediyor. TCL , listelenen dört şirketten oluşmaktadır: 
Shenzhen Menkul Kıymetler Borsasında listelenen 
TCL Technology ve TCL Electronics Holdings, Ltd.

TCL’nin sahibi Samsung mu?

Haziran 2007’de TCL , cep telefonu bölümünün Alcatel markasını kullanmayı bırakıp beş yıl içinde 
tamamen TCL markasına geçmeyi planladığını duyurdu. 
Nisan 2008’de Samsung Electronics, bazı LCD TV modüllerinin üretimini TCL’ye devredeceğini duyurdu.

TCL kendi panellerini mi yapıyor?

TCL fazla $ 20 milyar dolar yatırım 
inşa biz state-of-the-art fabrikası 
yapmak bizim 
kendi panellerini ve 
inşa eden 
, kendi müşterilerimiz alışveriş popüler perakendecilere göndermeden önce, TV’ler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın