tcl markası nerenin

TCL nerenin markası sorusunu merak edenler için cevaplayalım. Hızla büyüyen bir tüketici elektroniği şirketidir ve küresel TV endüstrisinde liderdir. TCL 1981 yılında kurulmuştur ve dünya çapında 160’tan fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Qunzhi Consulting’e göre TCL’nin 2019 yılındaki TV satışları dünyada ikinci sırada yer aldı. TCL, TV setleri, ses cihazları ve akıllı ev aletleri dahil olmak üzere tüketici elektroniği ürünlerinin Ar-Ge ve üretimine odaklanmaktadır.

TCL Marka Televizyonlar

TCL markası çin pazarının dünyaya açılan en iyi ekran üreticilerindendir. En bilindik ve en iyi kabul edilen modelleri tablodaki gibidir.

QLED TV55C715
(55”)
Quantum Dot Panel, Dolby Vision,Dolby Atmos,
4K UHD, HDR 10+, Dahili Yapay Zeka, Sesle Komut, Dahili Uydu Alıcı
ANDROID TV55P8M
(50” 55”)
4K UHD, Yapay Zeka- Sesle Komut, Android TV, Dolby Audio
TCL Marka Televizyonlar

TCL 6 Seri (R635) televizyon İncelemesi

TCL 6 serisi (R635), maliyet performansında olağanüstü bir patlama getiriyor. Aslında, 2020’nin en iyi TV’lerinden biridir. TCL6 serisi RokuTV incelemesinde, onu 2020’deki en yüksek TV değeri olarak adlandırdık.

Bu orta seviye set, QLED teknolojisini mini LED arka ışıkla birleştirerek çift TV’ye benzer görüntü kalitesi sunar. TCL 6 serisinin arka ışık performansı çok iyidir ve setin karartma bölgesi, minimum halo ile yüksek kontrastlı açık ve koyu sağlamak için harika bir iş çıkarıyor.

TCL 6 Seri (R635) televizyon İncelemesi

TV’nin QLED paneli ve mini LED arka ışığının kombinasyonu, LCD’lerde yaygın olarak karşılaşılan birçok sorunu azaltmış veya ortadan kaldırmıştır. Örneğin, ekranın kenarlarında veya köşelerinde gölge yoktu ve arka ışık tutarlılığı ekranda mükemmel görünüyor. TV, THX sertifikalı oyun modundaki oyunlar için de harika bir seçim.

TCL ne markası?

Huawei, Xiaomi, Oppo derken, Türkiye akıllı telefon pazarına bir Çinli marka daha adım attı. Çin merkezli ekran teknolojileri şirketi TCL Communication, kendi adını taşıyan ilk akıllı telefonu TCL Plex’i Türkiye’de satışa sundu

TCL cep telefonu kimin?

Bünyesindeki Alcatel ve BlackBerry markaları ile akıllı telefon pazarında boy gösteren Çinli TCL şimdi kendi markasını piyasaya sürüyor. TCL Plex firmanın pazardaki ilk akıllı telefon modeli olacak

TCL Plex kaç inç?

Ekran Boyutu
6,53 inç

By Fırat

Bilgisyar ve internet teknolojilerine aşık, bu yolda emin adımlarla ilerleyen bir küçücük biliminsanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir