Smart Tv (Akıllı Televizyon) Nedir?

 Smart Tv (Akıllı Televizyon) Nedir?

Smart Tv (Akıllı Televizyon) nedir? Akıllı bir TV, film ve dizi akışını kolaylaştırır, daha yeni modeller ses kontrolü ve akıllı ev entegrasyonu sunar.

Akıllı Tv Hakkında Bilgi

Birkaç yıldır bir TV satın almadıysanız, bugün çoğu TV’nin internet bağlantısı olan akıllı TV’ler ve akış ve akıllı ev özellikleri için uygulamalar olarak kabul edilmesine şaşırabilirsiniz. Akıllı TV’lerin neden akıllı olduğunu ve sundukları tüm özellikleri anlamak zor olabilir. Özellikler markaya ve modele göre de değişiklik gösterdiğinden, bu kullanışlı kılavuzu bir araya getirdik. Akıllı TV gerçekten en iyi smart boxlardan daha mı iyi? Peki ya gizlilik endişeleri?

Smart TV (Akıllı TV) Ne Demek?

Yalnızca HDTV antenlerinden, kablolarından veya diğer A / V kaynaklarından içerik görüntüleyebilen eski “aptal TV’ler” vardır. Günümüzün bağlantılı dünyası biraz daha akıllı bir şey bekliyor. Akıllı TV’ler, internet bağlantısı ve akıllı telefonlar ve akıllı ev cihazları gibi çeşitli uygulamalar için destek sağlar. Bununla, Netflix ve Hulu, video akışından oyun oynamaya, sosyal medyayı kontrol etmeye, en iyi Alexa uyumlu cihazlar ve en iyi Google Home uyumlu cihazlar dahil tüm bağlı cihazları kontrol etmeye kadar birçok yeni eğlenceye sahip. Seçenekler açılır. Giderek artan sayıda model, kanalları değiştirmek ve programları aramak için Amazon Alexa ve Google Assistant gibi ses tanıma araçlarını içerir.

smart tv görsel
Smart Tv (Akıllı Televizyon) Nedir?

Çoğu akıllı TV, mevcut en iyi akıllı hoparlörlerden biriyle çalışır ve çok azı TV’de yerleşik olarak bulunan özelliklerin bir kısmını veya tamamını sunar. Akıllı TV’ler ayrıca bazıları en iyi akıllı ev cihazları olan daha entegre akıllı ev özelliklerine sahiptir. Çoğu TV, en iyi akıllı ışıklar, en iyi akıllı kilitler ve diğer sensörler dahil olmak üzere evdeki diğer bağlı cihazlarla uyumludur. Bazı TV’lerde, evdeki tüm bağlı cihazları kontrol etmek için özel bir kontrol paneli bulunur. Samsung Smart TV’de yerleşik olarak bulunan Samsung’un Smart Things’i şu anki favorilerim, ancak benzer ürünler LG ve Sony Smart TV’lerde de mevcut.

Hangi Şirketler Akıllı TV Üretiyor?

Tüm büyük TV üreticileri, her seti “akıllı” yapma eğiliminde olan aptal TV’lerden uzaklaştı. TCL ve Hisense bütçe dostu set yerleşik Roku akışına sahipken, LG, Samsung ve Sony yüksek kaliteli modeller hareket kontrolünden ses kontrolüne ve akıllı ev entegrasyonuna kadar daha fazla özellik sunuyor. En büyük akıllı TV üreticilerinin kısmi listesi Hisense, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TCL, Toshiba ve Vizio’yu içerir. Bu şirketlerin çoğu, akıllı platformları en yeni ve en iyileri olarak listeliyor, ancak akıllı TV özelliklerinden yalnızca belirsiz bir şekilde bahseden uygun fiyatlı TV’lere dikkat edin. Bu markasız akıllı TV platformları, uygulama seçimini sınırlayabilir, performansı yavaşlatabilir ve sizi güvenlik açıklarına karşı uyarabilir.

Akıllı TV’ler İnternete Nasıl Bağlanır?

Smart TV, TV’nizde video ve hizmet akışı sağlamak için ev ağınızı kullanır ve Smart TV, bağlı kalmak için kablolu Ethernet ve yerleşik Wi-Fi kullanır. Günümüzde çoğu TV 802.11ac Wi-Fi’yi desteklemektedir, ancak daha eski 802.11n standardını kullanabilen daha eski modelleri izlemeye devam edebilirsiniz. Yönlendiricinizin düzenini ayarlamak, ayarlarınızı düzenlemek veya sadece kablolu bir bağlantı seçmek gibi ev Wi-Fi’nizi akış için optimize etmeye yönelik kılavuzlar vardır.

Akıllı TV’niz yeterince güçlü bir kablosuz sinyal almıyorsa, sorunu çözmek için birkaç seçenek vardır. Yönlendirici 3 yıldan eskiyse, 802.11ac’yi destekleyen iyi bir Wi-Fi yönlendirici çalışabilir. Wi-Fi Menzil Genişleticileri, Netgear gibi şirketlerden de temin edilebilir, ancak bu cihazları kurmak ve kurmak biraz zaman ve sabır gerektirir. Kapsamı evin her yerine genişleten ağ yönlendiricileri başka bir seçenek sunar. Nest WiFi ve Netgear Orbi bu tür iki modeldir ve testlerimizin büyük evleri WiFi ile kaplayan insanlar için harika bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır.

Akıllı TV’ler Hangi Hizmetleri Sunar?

Hangi TV markasını seçerseniz seçin, günümüzün akıllı TV’leri, Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video gibi hizmetler dahil olmak üzere çeşitli akış hizmetleri ve içerik seçenekleri sunar. Ancak, tüm ücretli abonelik hizmetleri değildir ve PlutoTV, Tubi, Crackle gibi reklamlarla desteklenen ücretsiz akış hizmetlerinin sayısı artmaktadır. Mevcut en iyi akış içeriği için kılavuzumuza bakın. Smart TV, çoğu akıllı TV’nin sunduğu Spotify ve Pandora gibi İnternet radyo hizmetlerinde müzik akışının keyfini çıkarmak için mükemmel bir yol sağlar. Akıllı TV ile sosyal medya ve YouTube, Twitter ve Facebook gibi video paylaşım sitelerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Akıllı TV’lerde en büyük trend, Amazon Alexa ve Google Assistant gibi sesli asistanların dahil edilmesi. Bu etkileşimli araçlar, çoğu akıllı hoparlörle aynı işlevselliği sağlar ve uzaktan kumandaya yerleşik bir mikrofonla veya (bazı durumlarda) odayı dinleyen TV’ye yerleşik bir mikrofonla kullanılabilir. Son olarak, akıllı TV’ler, akıllı kapı zillerinden akıllı termostatlara kadar bağlı cihazlarla dolu evler için uyumluluk ve kontrol sağlayarak bağlantılı evlerin merkezi merkezi haline gelecek. Akıllı ev kontrol panelleri sunan birçok TV, farklı cihazları bir koltuğun rahatlığından kontrol etmenize olanak tanır. Ancak, tüm akıllı TV’ler aynı şekilde oluşturulmaz ve tüm akıllı TV platformları veya işletim sistemleri aynı uygulamaları ve özellikleri desteklemez.

Bazı üreticiler, Samsung’un Tizen akıllı TV yazılımı, LG’nin webOS’u ve Vizio’nun SmartCast’i gibi akıllı TV’ler için kendi işletim sistemlerini kullanıyor. Diğerleri, bütçe setlerinde popüler olan Roku TV ve Amazon Fire TV gibi üçüncü taraf yazılımları ve Sony, Hisense ve diğer üreticilerin setlerinde görünen Google’ın Android TV’sini kullanıyor. Bu işletim sistemlerinin tümü, yukarıdaki özelliklerin bir kısmını veya çoğunu sunar, ancak her biri kendi uygulamalarınızı, özelliklerinizi ve diğer cihazlarla uyumluluğunuzu seçmenize olanak tanır. Her akıllı TV işletim sistemi ayrıca çok farklı olabilen farklı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Çoğu zaman, ekranın altında yüzen bir uygulama simgeleri şeridi kullanırsınız, ancak bazıları aynı anda birden fazla seçeneği görüntülemenize izin veren tam ekran bir menü sunar. Her TV üreticisi kendi uzaktan kumanda tasarımını kullandığından, bu menülerin işleyişi de markadan markaya farklılık göstermektedir.

Akıllı TV Yazılımı Güncellemeleri

Genel cevap evettir. Diğer işletim sistemleri gibi, tüm büyük TV üreticileri düzenli olarak akıllı TV yazılım güncellemelerini yayınlar, yeni özellikler ekler, eski özellikleri iyileştirir ve hataları ve güvenlik sorunlarını düzeltir. .. Bu güncellemelerden bazıları, Dolby Vision gibi yüksek dinamik aralık (HDR) formatları için genişletilmiş destek ve TV’nin dahili bellenimindeki iyileştirmeler (genellikle gece yarısı otomatik olarak indirilir) dahil olmak üzere tamamlanmıştır. Yeni özellikler ekleyin. Tüm işletim sistemini güncelleyen bir üretici de bulabilirsiniz.

Sony, tüm 2019 Android TV’leri yazılımın yeni Oreo 8.0 sürümüne taşıdı. Bu, önceki sürümlere göre önemli bir gelişmedir ve 2020 Android TV, Pie adlı yeni bir 9.0 koduyla gelecek. Bununla birlikte, diğer birkaç faktöre de bağlıdır. Daha küçük TV markaları ve daha eski modeller, güncellemeleri LG, Samsung ve Sony gibi büyük şirketler kadar hızlı yayınlamayabilir. TCL, Roku ile ortaklık konusunda oldukça iyidir, ancak diğer birçok uygun fiyatlı markayı güncellemeleri yayınlamak veya yeni uygulamalar eklemek için yavaşlatır. Ancak, çoğu büyük üretici yazılımlarını düzenli olarak günceller.

Çoğu durumda, TV üreticileri kendi uygulamalarını ekler ve özelleştirir. Bazı TV şirketleri, ara sıra oluşan hataları düzeltmek ve uygulamalarını iyileştirmek için geliştiricilerle birlikte çalışma konusunda diğerlerinden daha hızlıdır. Roku ve Android TV setleri gibi bu platformlar tarafından desteklenen TV’ler, düzenli güncellemeler ve ek kanallar / uygulamalar almak gibi bariz avantajlara sahiptir. Ve geride kalma konusunda endişelenme. Bir şirket Netflix gibi popüler bir hizmet eklediğinde, diğer üreticiler genellikle aynı şeyi yapar.

Akıllı Bir TV Bilgisayar Gibi Çökebilir mi ?

Basit cevap evet. Akıllı TV’ler bir zamanlar bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda benzersiz bir rol oynadı, bu nedenle takılma veya çökme riski var. Tıpkı bir telefonun bir bilgisayar olması gibi, benzersiz bir akıllı TV. Günümüzde TV’ler web’den içerik almayı, gelişmiş uygulamaları çalıştırmayı, diğer bağlı cihazları yönetmeyi ve hatta ses kontrollerini dahil etmeyi bekliyor. Bununla birlikte, akıllı TV sorunları genellikle göz korkutucudur çünkü bunları temel bir ekrandan başka bir şey olarak düşünmeye alışkın değilsiniz.

Neyse ki, çökmeler ve düşük performans son birkaç yıldır sorun olmuştur, ancak bu sorunlar artık daha az yaygın. Akıllı TV pazarı olgunlaştıkça üreticiler, uygulamaları ve TV özelliklerini yönetmek için daha güçlü işlemcilere, daha iyi bileşenlere ve belleğe ve yazılım platformlarına sahip sistemler geliştirdi. Ancak, özellikle en son donanıma ve gelişmiş yazılıma sahip olmayan düşük kaliteli akıllı TV’lerde sorunlar meydana gelebilir. Ekran donarsa veya takılırsa, TV’yi kapatıp tekrar açmak genellikle sorunu çözer.

Akıllı TV’lerin Başka Faydaları Var mı?

Akıllı TV’lerin başka potansiyel faydaları da vardır. En son set, karışıma popüler bir ses asistanı ekler. Sesli arama ile artık canlı TV içeriğini ve akış hizmeti içeriğini arayabilirsiniz. Ayrıca, hava durumu ve hisse senedi bilgilerinden en son ünlü dedikodularını aramaya kadar her şeyi arayabilirsiniz. Ses entegrasyonu, kanepenizden diğer hizmetlere erişmenize olanak tanır, böylece pizza sipariş edebilir veya Uber’i arayabilirsiniz.

TV’nizde yerleşik olarak bulunan ses yardımcısını beğenmezseniz, genellikle onu seçtiğiniz akıllı bir hoparlörle eşleştirebilirsiniz. Bu yeni özelliklerle, bağlı ışıklar ve termostatlar gibi akıllı ev cihazlarını da kontrol edebilir, Nest kameralarından ve halka kapı zillerinden gelen sinyalleri görüntüleyebilir ve robot vakumu kontrol edebilirsiniz. Ses asistanları gelişmeye devam ettikçe, aynı iyileştirmelerin mevcut akıllı TV yazılımı ve aygıt yazılımına yapılan güncellemelerle yapılmasını bekleyebiliriz. Bu TV’ler, normal setler ve çevrimiçi bağlantılardan daha güçlü işlemcilere sahip olma eğilimindedir ve üreticilerin akıllı setlerde çok yaygın olan sıradan oyunlar gibi başka özellikler eklemelerine olanak tanır.

Oyun, PlayStation ve Xbox konsollarındakiler kadar sofistike ve ödüllendirici değil ama bağımlılık yapıyor. Birçok set ayrıca bağlı akıllı telefonunuzdan fotoğrafları ve videoları büyük bir ekrana yansıtmanıza veya paylaşmanıza olanak tanır. Çoğu üretici, medya paylaşırken daha iyi seçilmiş bir deneyim sağlamak için özel uygulamalara güvenirken, diğerleri Google Chromecast gibi üçüncü taraf çözümlerine güveniyor. Her durumda, cep telefonunuzdan veya tabletinizden video ve fotoğraf paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Akıllı TV’lerde yeni bir trend, önemli ölçüde geliştirilmiş dahili ses sistemidir. LG ve Sony, çeşitli modellerde Dolby Atmos ses sunarak bu alanda bazı ilerlemeler kaydetti ve akıllı TV’lerin müzik ve çevrimiçi radyo istasyonları için ev stereo sistemleri işlevi göreceğini umuyorlar.

Akıllı Televizyonumu Sesli Asistanlarla Kullanabilir miyim?

Akıllı ev teknolojisindeki en büyük eğilimler, akıllı hoparlörler, yerleşik mikrofonlu hoparlörler ve ses kontrol asistanlarını çalıştırmak için kullanılan donanımdır. Amazon, Amazon Echo ve diğer Alexa özellikli cihazlarla burada ilk büyük sıçramayı yaptı, ancak Google’ın kendi Google Asistanı, Google Home gibi ürünlerle ilerleme kaydetti. Ve Apple’ın HomePod’u onu Siri’ye benzer bir form faktörüne yerleştiriyor. İyi haber şu ki, bu cihazlar genellikle çoğu akıllı TV ile çalışıyor ve yeni yazılım güncellemeleri mevcut akıllı TV’lere işlevsellik katıyor, bu nedenle uyumluluk sürekli artıyor.

Mevcut formatında, tüm büyük TV üreticileri, üç büyük akıllı asistan platformundan (Amazon, Apple ve Google) en az biriyle uyumlu akıllı hoparlörlerdir. Bu seçenekler genellikle akıllı hoparlörler ve mobil cihazlar gibi ek cihazların kullanılmasını gerektirir, ancak TV’nizi veya akıllı cihazınızı basit bir konuşma rahatlığıyla kontrol etmenin bir yolunu sağlar. Ama daha da iyisi, piyasadaki çoğu akıllı TV’de bu ses asistanları var. Google Asistan, hem Sony hem de Hisense Android TV’lerde ve LG TV’lerde kullanılabilir. Amazon Alexa artık Samsung ve LG TV’de mevcut ve Sony, Android TV için yeni Amazon Alexa uygulamasıyla uyumluluğunu duyurdu.

Bu modeller tipik olarak, bir düğmeye basarak ses kontrolünü etkinleştirmenize olanak tanıyan yerleşik bir mikrofon ile uzaktan kumanda sağlar. Bununla birlikte, Sony Bravia A8H OLED TV gibi bazı yeni modellerde bir uzak alan mikrofonu da bulunur. (2020’de görülen en büyük TV trendlerinden biridir.) Etkinleştirildiğinde, sadece odayla konuşun ve TV komutlarınızı dinleyecektir.

Bir Akıllı TV, Smart Box ile Karşılaştırıldığında Nasıldır?

Netflix filmlerini ve YouTube videolarını ekranınızda izlemek için akıllı bir TV’ye ihtiyacınız yok. En iyi akış cihazları, bu hizmetleri ve daha fazlasını eski HDTV’lere veya daha yeni 4K TV’lere aktarabilir. Ana modeller Amazon, Apple, Google ve Roku’dan geliyor. Ancak, bu akış cihazlarının günümüzün akıllı TV’lerinden nadiren daha fazla özellik sunduğunu unutmayın.

Aslında, az önce bahsedilen tüm cihaz üreticileri, akıllı TV’lerinde aynı arayüzü ve uygulama seçeneklerini kullanıyor. Örneğin, sadece 50 $ ‘a Roku Streaming Stick + binlerce kanal ve uygulama sunar. Bunlar arasında Kung Fu Tiyatrosu’ndan Victory Western’e kadar yüzlerce karanlık kanal ve neredeyse tüm büyük hizmetler yer alıyor. Aslında, Roku, piyasadaki diğer tüm set üstü kutulardan veya akıllı TV’lerden daha fazla seçenek sunar. Yani yeni bir TV satın almak zorunda değilsiniz, ancak akıllı TV hizmetlerine ihtiyacınız varsa, başka bir ucuz medya oynatıcı akıllıca bir seçimdir.

Ek olarak, Roku Ultra gibi set üstü kutular 4K içerik sağlar. Apple’ın evinde yaşıyor ve iTunes koleksiyonunuzu büyük ekranda görmek istiyorsanız, bu iTunes bağlantısını sağlayabilen tek cihaz olan bir Apple TV’ye ihtiyacınız olacak. Herhangi bir akıllı TV’de iTunes için uygulama yok. Apple TV’nin en son 32 GB yinelemesinin maliyeti 149 ABD dolarıdır ve program bulmak için Siri desteği içerir. Ancak, 4K Ultra HD desteği sağlanmamaktadır ve akış hizmetlerinin sayısı sınırlıdır.

Akıllı TV mi Almalıyım Yoksa SmartBox mı Almalıyım?

İleri teknoloji TV’ler genellikle bağlı servislerden fazlasını sunar, bu nedenle fiyat farklılıkları da yanıltılabilir. Akıllı TV’ler genellikle gelişmiş video işleme (yani, gelişmiş görüntü kalitesi) ve daha fazla arka HDMI bağlantı noktası gibi gelişmiş özellikler içerir. Bu, yalnızca internet bağlantıları ve uygulamaları değil, daha fazla para kazanmak anlamına gelir.

Akıllı Televizyonum Saldırıya Uğrayabilir mi, Virüs Kapabilir mi?

Teoride, cevap açıkça evet. Sözde beyaz şapka korsanları, internete bağlı bir akıllı TV’ye nasıl girileceğini ve şifrelerin nasıl çalınacağını veya kanalların nasıl değiştirileceğini göstererek bu noktayı gösterdiler. Akıllı telefonlarda ve akıllı TV’lerde casusluk yapmak için CIA teknolojisini ortaya çıkardığını iddia eden bir WikiLeaks belgesi, birçok siber güvenlik uzmanının yıllar boyunca özel olarak söylediklerini doğruluyor. Devlet kurumları bu tür cihazlara girebilir. Akıllı TV’lerin farklı arayüzleri vardır, ancak çoğu bilgisayar korsanı Linux’un bazı sürümlerini çalıştırmaktadır. Bu, nasıl çalıştırılacağına aşina olan popüler bir işletim sistemidir.

TV’lerin uygulamalar ve mobil cihazlarla etkileşime girmesine izin veren Uygulama Programlama Arayüzü (API) de bir sorundur ve yakın zamanda bildirilen bir güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının Samsung ve Roku setlerinde arıza yapmasına izin verebilir. Güvenliğiniz için akıllı TV’nizde çevrimiçi bankacılık veya kredi kartı ile alışveriş gibi hassas şeylerden kaçının. Akıllı TV’ler bilgisayarlar kadar güvenli değildir.

Akıllı Bir TV Sizi İzleyebilir mi?

Evet yapabilirler. Facebook uygulamasında, Amazon’da veya Netflix’in büyük ekranında sipariş verirken paylaştığınız bilgiler, bu tür işleri PC’nizde veya akıllı telefonunuzda yaptığınız gibi paylaşılır. Şirketler, akıllı TV’lerden siz ve izleme alışkanlıklarınız hakkında belirli bilgiler toplayabilir. Örneğin, 2013’ün sonlarında LG, bu kullanıcıların, gizlilik ayarlarını açtıktan sonra bile izledikleri kanallar hakkında bilgi aldıklarını kabul etti. (LG, bunun daha sonra düzeltilen bir yazılım hatasından kaynaklandığını söyledi.) 2017’nin başlarında Vizio, sahibinin onayı olmadan 11 milyon televizyondan görüntüleme verilerini topladığını iddia etti. Ve iddiaları çözmek için 2,2 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

İddialar Vizio’yu yalnızca uygulamayı kullanmakla değil, aynı zamanda disk oynatıcılar, kablo sistemleri ve hatta havada gördükleri hakkında bilgiler de dahil olmak üzere sahibini izlemekle suçladı. Ayrıca izleme, markalar veya üreticilerle sınırlı değildir. Aslında, donanımı kimin yaptığından bağımsız olarak, akıllı TV’lerin ekran verilerini pazarlamacılara ve reklamcılara satış için geri gönderdiğini varsayabiliriz. Bu verilerin çoğu, bilgi görüntüleme ile sınırlıdır ve reklamverene neye baktığını ve hangi uygulamayı kullandıklarını söyler.

Bu oldukça zararsızdır, ancak daha büyük endişe (çoğu akıllı ev cihazı gibi), TV güvenliğinin diğer meraklıları önlemede çok iyi olmaması olabilir. Kendinizi nasıl koruyacağınıza dair daha iyi fikirler edinmek için 5 önemli akıllı TV güvenlik ipucuna göz atın. Ve sizi gerçekten gören veya dinleyen TV hakkında endişeleniyorsanız … bu temelsiz bir korku değil. 2020’deki birçok yeni TV, akıllı bir hoparlörle aynı ses kontrolünü sağlayan bir uzak alan mikrofonuna sahip olacak. Ancak bu, bu mikrofonların her zaman açık olduğu ve etkinleştirildiklerinde dinledikleri anlamına gelir. Bu mikrofonların kötüye kullanıldığına dair raporları hiç duymadım, ancak bu geçerli bir endişe olmaya devam ediyor. Ayrıca, yerleşik kameralı TV’ler (bu günlerde çok nadir) oturma odasına göz kulak olmak için en azından fiziksel bir deklanşör veya lens kapağı içermelidir.

Akıllı TV Kablo Tv nin Yerini Alabilir mi ?

Giderek daha fazla insan kabloyu kesmeye çalışıyor. Bu, kablo veya uydu TV hizmetlerini Amazon Video, Hulu, Netflix ve YouTube TV gibi ücretli çevrimiçi hizmetler lehine sonlandırmak anlamına gelir. Bu hizmetlerden yararlanmak veya belirli kısıtlamalarla kabloların bağlantısını kesmek için akıllı TV’nizi kullanabilirsiniz. Ayrıca abonelik olmadan saatlerce şov, film ve hatta canlı haber ve spor sunan bazı ücretsiz reklam destek hizmetleri de vardır. Crackle, Pluto.tv ve Xumo çoğu akıllı TV platformunda mevcuttur ve neredeyse herkese bir şeyler sunar.

Animasyon odaklı Crunchyroll ve yalnızca müzik video Vevo gibi daha özel hizmetler, çoğu akıllı TV’de niş içerik sağlarken, RokuChannel gibi diğer hizmetler tek bir platform için benzersizdir. Söz konusu olabilir. Kablo veya uydu TV aboneliğinizi sürdürmenizin bir numaralı nedeni, canlı spor etkinliklerini izlemektir. (MLB.com gibi bazı uygulamalar canlı spor yayını yapar, ancak bu hizmetler ek ücrete tabidir ve tüm oyunları içermez.) Ancak, Dish Network’ün SlingTV ve Sony PlayStationVue hem yerel bir yayın ağı hem de canlı sporlar sunar. ‘Su gibi birkaç kablo değiştirme hizmeti vardır.

Diğer bir popüler kablo değiştirme seçeneği olan SlingTV, bir zamanlar Roku veya Android TV yazılımı kullanan TV’lerle sınırlıydı, ancak 2018’den beri LG ve Samsung TV’de mevcut. DirecTV Now ve YouTube TV diğer iki seçenektir. Bazı akıllı TV’lerde yerleşik bir dijital TV alıcısı yoktur ve genellikle ev sinema ekranları olarak adlandırılır. Böyle bir sette yerel bir istasyonu çekmek için anten kullanamazsınız, bu nedenle kablonun bağlantısını kesmek ve yalnızca akış ve radyo kullanmak istiyorsanız bu özelliği kontrol edin.

Akıllı Tv nin Görüntüsü ve Sesi Daha mı İyi ?

Dahili Wi-Fi ve videoyu açmak için kullanılan işlemci, görüntü kalitesini doğrudan etkilemez. Bununla birlikte, üreticiler ilk olarak daha pahalı, yüksek kaliteli (ve yüksek performanslı) HDTV’lere akıllı TV yetenekleri ekledikçe, alışveriş yapanlar bazı akıllı TV’lerin akıllı telefonu olmayan düşük fiyatlı modellere göre daha iyi görüntü kalitesine sahip olduğunu gördüler. Fark edeceksin. Ayrıca Dolby Atmos ses ve HDMI ARC desteği gibi en yeni ses özelliklerine sahip olması muhtemeldir. Dolby Atmos, dikey ve yatay çevrede daha zengin bir ses deneyimi sağlar ve daha zengin, daha ayrıntılı sesler sunmak için daha yüksek bit hızları kullanır.

Diğer bir özellik olan Ses Dönüş Kanalı (ARC), ses verilerini tek bir HDMI kablosundan veya ses çubuğundan göndermenize izin vererek, tüm bağlı cihazlar için en iyisi olmasını sağlar. Sesi alabilirsin. Ek kablo gerekmez. Bu özellikler akıllı TV’lerle sınırlı değildir, ancak üreticilerin bunları daha kaliteli ürünlere dahil etme olasılığı çok daha yüksektir ve TV’ler akıllı özelliklerden yoksundur. Ancak, Netflix ve Amazon Prime Video gibi akış uygulamalarının 4K ve HDR özellikli içeriğin keyfini çıkarmak için en kolay seçeneklerden birini sunduğunu unutmayın. 4K Blu-ray, akış sırasında satın alınabilir ve kiralanabilir.

Bu, TV’lerin yüksek çözünürlüklü, yüksek parlaklığa sahip ekranlardan gerçekten yararlanan zengin içerik almasının en kolay yolunu sağlar. 4K ve HDR’yi destekleyen bir modeliniz varsa akış çubuğunuzda bu aynı özelliklerden bazılarından yararlanabilirsiniz, ancak akıllı TV’ler en iyi kolaylık ve içerik kombinasyonunu sunar. Çoğu durumda, size zaten ödediğinizden daha pahalıya mal olmayacaktır.

Smart TV nedir ne işe yarar?

Smart TV teknolojisini mercek altına aldık. … Kısaca Smart TVTelevizyon üzerinden internete bağlanmaya ve özel geliştirilmiş uygulamaların çalıştırılmasına olanak sağlayan işletim sistemine sahip televizyonlara verilen genel isimdir. “Smart TV standart bir televizyona eklenen multimedya özelliğidir.” diyebiliriz

TV Wifi özelliği nedir?

Teknoloji Mağazaları ve diğer satış merkezlerinde yer alan LCD, LED tvlerin bazılarının özellikleri arasında Wi Fi özelliği gözünüze çarpabilir veya gözünüze çarpmıştır bu özellik o televizyonun mevcut Wi Fi Kablosuz internet ağını kullanabilerek internete girmeye olanak verdiği anlamına gelir

Smart Tv’de Netflix var mı?

Televizyonunuzda Netflix izlemenin birçok yolu vardır. Tek ihtiyacınız olan, Netflix uygulamasını içeren bir cihaz! Netflix uygulaması pek çok Akıllı TV‘de, oyun konsolunda, medya oynatıcılarda, alıcı kutularında ve Blu-ray oynatıcılarda mevcuttur.

Samsung UE ne demek?

Samsung. Kod 1: “UE“, LED arka aydınlatmaya sahip LCD TV‘leri işaret ediyor. “LE” olarak adlandırılan cihazlar ise CCFL arka aydınlatmaya sahip LCD TV‘leri temsil ediyor. “PS” ise plazma ekrana sahip bir TV anlamına geliyor. … Kod 4: Bu sayı ne kadar büyükse televizyonun kalitesi ve işlevselliği o kadar artıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın