Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Pratik Çözümler

 Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Pratik Çözümler

Siyah noktalar nasıl geçer? Öyle ki bazı kadınların ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik ürün kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri; elma sirkesi. Yarım su bar­dağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde yüzünüze 15-20 dakika buhar verin.

Daha sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan işlem sonucunda siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

Siyah noktaların giderilmesi için diğer öneriler:

 • Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.
 • Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir ka­ba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.
 • Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla asilbent tentü-rü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.

Siyah Noktalardan usandınız mı? Güzelliğinize gölge düşüren siyah noktalardan kurtulmanız için 6 çok özel öneriyi sizlerle paylaşmak istedik.
Bu uygulamardan sonra siyah noktalarınızdan kurtulacaksınız!

Siyah noktalar nasıl giderilir? En iyi sonucu alabilmek için yüzünüzün temiz olması gerekmektedir. Bunun için cilt tipinize uygun temizleyicileri kullanabilirsiniz. Yüzünüzü yıkayıp, havluyla ya da kâğıt mendil ile nazikçe kurulamalısınız.

Peelingciltte bulunan ölü derilerin atılmasını ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca cilt gözeneklerini açarak siyah noktaların ve sivilcelerinde giderilmesine yardımcı olacaktır.

Siyah noktalardan kurtulmak için, buhar banyosu da çok etkili bir yöntemdir. Sıcak su dolu bir kabın içerisine birkaç damla gül yağı ya da lavanta yağı ekleyip, yüzünüzü bu suyun buharına tutabilirsiniz. Bu sayede gözenekler ve siyah noktalar temizlenmeye en müsait duruma geleceklerdir.

Buhar banyosundan sonra cilt süngerleri ile siyah noktaların ve gözeneklerin üzerini hafifçe ovabilirsiniz. Bu hareketle siyah noktaların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Banyoda sıcak su ve buhar ile beraber cilt gözenekleri yumuşar ve cilt, bakım yapılmaya uygun duruma gelir. Siyah noktaları temizlemek ve tıkalı gözenekleri açmak için maske yapabilirsiniz. Cilt, banyo sonrasında derinlemesine temizlendiğinden, maskeler daha etkili sonuçlar verecektir.

Bir tatlı kaşığı deniz tuzunu ufak parçalar hâline getirip limon suyu ile karıştırdıktan sonra, sivilce ve siyah noktaların üzerine peeling yapar gibi sürebilirsiniz. Bu sayede sivilcelerin kurumasına, siyah noktaların da giderilmesine yardımcı olacaksınız

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Pratik Çözümler

Yüzünüzdeki siyah noktalar için ilk önce eczaneden bir şırınga alın . Daha sonra temiz bir tasa kaynamış sıcak su koyun.

Başınızın üstüne bir çarşaf örterek bu suyun buharına bir süre yüzünüzü tutun. Yani yüzünüze basit bir buhar banyosu yapın. Buhar banyosundan sonra siyah noktalar çok kolay çıkar.

Buhar banyosundan sonra iğnesini çıkardığınız şırınganın ucuyla hafifçe siyah noktanın üzerine bastırın. Siyah noktalar şırınganın içine girecektir. Bunu yaparken siyah noktaların çıkış yönüne dikkat edin ve o yönden bastırın. Yüzünüzdeki siyah noktalar hep aynı yönde çıkar.

Bu işlemden sonra yüzünüsü mutlaka bir temizleme losyonuyla temizleyin.

1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 35-40 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Pratik Çözümler
 1. Inatçı siyah nokta nasıl çıkarılır?

  Karbonat Maskesi: Bir kaşık karbonat ve az miktarda suyla hazırlayacağınız macun kıvamındaki karbonat maskesini, yüzünüzde 10 dakika tutarak yıkayın. Cildinizin daha pürüzsüz ve siyah noktalardan arınmış olduğunu fark edeceksiniz. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

 2. Burundaki siyah noktalar nasıl geçer evde?

  Diş macununu siyah noktaların olduğu bölgelere elinizle iyice yayarak sürünüz. Ardından diş macununu sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Diş macunu kuruduktan sonra cildinizi ılık bir su ile yıkayabilirsiniz.

 3. Yüzdeki siyah noktalar nasıl yok edilir?

  Bunun için 1 tatlı kaşık balı yarım limon suyuna ekleyip siyah noktalara uygulayabilirsiniz. Karbonat maskesi: 1 yemek kaşığı karbonatı az suyla macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve sorunlu bölgeye uygulayıp 10 dakika kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

 4. Siyah nokta maskesi evde nasıl yapılır?

  3 yemek kaşığı yoğurdu bir kaba alın. İçine yarım limon suyu ekleyin ve iyice karıştırıp cildinize sürün. 10-15 dakika boyunca kurumasını bekleyip cildiniz yıkayın.

 5. Siyah noktalar kendi kendine geçer mi?

  Siyah noktalar aniden oluşmadığı gibi aniden yokta olmaz. Bunun için öncelikle sabırlı olmamız ve siyah nokta oluşumunu engellemek için de cildimizi temiz tutmamız gerekiyor. Yüzde ve burunda ki siyah noktaların oluşmasının temel sebebi cilt bakımı ve temizliğinin yapılmamasıdır.

 6. Burun üzerinde siyah noktalar neden çıkar?

  Burunda oluşan siyah noktalar, cildin yüzeyinde oluşan kirin geri itilmesi ile meydana gelmektedir. Bu nedenle düzenli cilt bakımının yapılması siyah nokta oluşumunun da önüne geçmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın