Samsung TV Ses Teknolojileri

 Samsung TV Ses Teknolojileri

AVA (Active Voice Amplifier) Teknolojisi Nedir ?

Aktif Ses Yükseltici, ortamınızdaki olası rahatsız edici sesleri gerçek zamanlı olarak algılayabilir, bunun üzerine sahnedeki sesleri otomatik olarak yükseltir, böylece diyalogları her zaman net bir şekilde duyabilir ve önemli sahneleri asla kaçırmazsınız.

Ava Teknolojisi

Uyarlanabilir Ses+ Nedir ?

Her oda tipinin ses üretimi üzerinde farklı etkileri vardır. Özel Ses Uzaysal Zeka Sensörü ile QLED, TV sesinin yansıması sayesinde odanın boyutlarını ve mobilyaları tanıyabilir ve ardından sesi gerçek zamanlı olarak optimize edebilir. QLED TV’nizi herhangi bir yere yerleştirin ve sizin için mükemmel sesi yaratmasına izin verin.

Samsung TV Ses Teknolojileri

Q-Symphony (Q-Senfoni) Nedir ?

Q-Symphony, TV hoparlörlerinin sesini kapatmak zorunda kalmadan TV ve soundbar’ın eşzamanlı olarak çalmasını sağlar. Soundbar’ın ön, yan ve üst hoparlörleri hacimli ve üç boyutlu bir ses zemini oluşturur. Ve QLED TV’nizin üstteki iki hoparlörü akustik ince ayarı halleder.

Q-Senfoni

Samsung OTS+ (Object Tracking Sound+) Nedir ?

OTS+(Nesne İzleme Sesi+), her sahnede tüm ekrandaki nesnelerin hareketlerini takip eder ve yerleşik hoparlörler sayesinde doğru yerde duymanızı ve oturma odanızda gerçek bir sinema hissinin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Samsung 8K OTS+

Ambiyans Modu Nedir ?

TV izlemeyi bırakır bırakmaz ve ortam modunu etkinleştirirseniz, TV, siyah ekran yerine saat, hava durumu, haberler veya dekoratif grafikler gibi bilgileri gösterir. Hatta kendi resimlerinizi bile kolayca yükleyebilirsiniz. En sevdiğiniz müziği de her şeye ekleyebilirsiniz.

Real Game Enhancer+ (Gerçek Oyun İyileştirici+)

Her defasında ayar yapmak zorunda kalmadan iyileştirilmiş oyun keyfini deneyimleyin. Ekstra hareket netliği sayesinde, hızlı hareket eden oyun sahnelerindeki ışık halkaları ve bulanık görüntüler engellenir. Karanlık sahnelerde bile net bir görüntü sağlarken oyun sahneleriyle sesler en iyi şekilde senkronize olur. AMD FreeSync, kopmaları ve teklemeleri azaltarak, her oyunu kazanabilmenizi sağlar.

Real Game Enhancer

8k çözünürlük kaç?

Ultra Yüksek Çözünürlük olarak tanımlanabilecek iki çeşit çözünürlük vardır: 4K UHDTV (2160p) 3840 × 2160 (8.3 megapiksel) çözünürlüğe sahiptir. Bu da demek olur ki 1920 × 1080 (2.1 megapiksel) çözünürlükten 4 kat daha fazla piksele sahiptir. 8K UHDTV (4320p) 7680 × 4320 (33.2 megapiksel) çözünürliğe sahiptir.

Ekran çözünürlüğü hangisi daha iyi?

19 inç standart oranda LCD monitör
1280 × 1024
20 inç standart oranda LCD monitör
1600 × 1200
20 ve 22 inç geniş ekran LCD monitörler
1680 × 1050
24 inç geniş ekran LCD monitör
1920 × 1200

SD görüntü ne demek?

HD (High Definition) ingilizce olarak yüksek çözünürlük anlamındadır. HD nin ne olduğunu anlamak için önce SD (Standart Definition) standart çözünürlüğün ne olduğunu anlamamız gereklidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın