Samsung 2021 TV Serisi: MicroLED, Neo QLED, 8K, 4K ve daha fazlası

 Samsung 2021 TV Serisi: MicroLED, Neo QLED, 8K, 4K ve daha fazlası

MicroLED TV’lerden Neo QLED’e kadar Samsung’un 2021’de piyasaya süreceği tüm tv modellerini bu yazımızda inceleyebilirsiniz.

Samsung, CES 2021’de duyuruldukları günden bu yana en son Samsung TV’lere ilk iyi bakmamızı sağlayarak 2021 serisinin paketlerini çıkardı .

Yazımız, ilk şaşırtıcı MicroLED TV’yi, yeni bir premium 8K modelini, etkileyici görünümlü bir Neo QLED kiti, mini LED arka aydınlatmayı, yeni duyurulan yaşam tarzı TV tasarımlarını ve iyileştirmelerini ve hatta satın alınabilir ürünleri içermektedir.

Hazırsanız şimdi başlıyoruz.

Samsung Smart TV’ler Daha Akıllı Hale Geliyor

Samsung’un akıllı TV’leri, TV’nin etkileşimli ve bağlantılı tarafını yepyeni bir düzeye taşıyan yeni özelliklerle her zamankinden daha akıllı. Bunlara evde fitness, görüntülü sohbet ve hatta büyük ekran TV’nizi diğer aile üyeleriyle paylaşma yeteneği dahildir.

Bu özelliklerden ilki, oturma odanızda yapabileceğiniz egzersizler için geri bildirim almak amacı ile Samsung Health uygulamasını, Tv’ye bağlanan üçüncü taraf bir web kamerası ile takip etmek. Bu özellik ilk olarak 2020’de tanıtıldı, ancak en son yinelemeler yalnızca alıştırmalara yol açmakla kalmıyor, aynı zamanda kişileri saymak, geri bildirim sağlamak ve otomatik olarak ilerleme kaydetmek için formları yönetiyor.

Ayrıca, ilerlemeyi izlemek ve Samsung uygulamalarından ve cihaz ailelerinden egzersiz verilerini toplamak için Samsung Galaxy Note 20 Ultra akıllı telefonlar ve Samsung Galaxy Watch 3 gibi diğer Samsung cihazlarıyla eşleştirilmiştir. Artık Samsung Health uygulamasıyla TV’nizde izleyebilirsiniz. Samsung Health uygulaması, zaman içindeki ilerlemenizi izlemek için bir kontrol paneli içerir.

Bir başka akıllı değişiklik de Google Duo Görüntülü Sohbet’in eklenmesidir. Üçüncü taraf bir web kamerasını TV’ye bağlayarak diğer Google Duo kullanıcılarıyla görüntülü sohbet yapabilirsiniz.

Samsung, birlikte yaşadığınız aile üyeleriyle daha kolay paylaşım için, ayrı girişler veya akış uygulamaları desteğiyle birlikte daha büyük TV ekranlarını birden çok ekran olarak yan yana kullanmanızı sağlayan QuadView ve Multi View’i da tanıttı.

Tüm bunlara ek olarak, Samsung’un Quantum 4K ve Neo Quantum işlemcilerini kullanarak mükemmel video işleme ve yüksek kalite elde etmek mümkündür. Samsung’un Object Tracking Audio( Nesne İzleme Sesi) ve Q-Symphony gibi gelişmiş ses özelliklerini unutmayın.

Birincisi, izlediğiniz görüntüdeki sesi takip eden bir özellik iken, ikincisi Samsung TV’lerde Samsung Sound Bar kullanarak (tv ve sound bar birlikte ) tüm hoparlörleri bir arada kullanmanızı sağlarken, Dolby Atmos desteği ile daha geniş ve sinematik ses almanıza olanak sağlar.

Ancak duyurular, bireysel özelliklerin ve yeni uygulamaların ötesine geçiyor. Samsung’un 2021 slate, süper Neo QLED serisinden çığır açan MicroLED TV serisine, uygun fiyatlıdan premium’a ve dudak uçuklatacak kadar pahalıya uzanan modellerle premium 8K ve 4K setlerle doludur. Ancak, 2021 Samsung TV serileri, bireysel özelliklerin ve yeni uygulamaların ötesine geçiyor.

2021 yılında Samsung’dan gelecek setlerin tümüne bakalım.

Samsung MicroLED TV Nedir?

Bu yıl Samsung’dan gelen tüm heyecan verici TV’lerden Samsung MicroLED TV pastanın tüm payını alıyor. 

Samsung’un en büyük ekran yeniliği olan ultra premium 4K TV’yi tanıtan MicroLED ekran teknolojisi, hassas aydınlatma ve benzersiz renklerle 4K görüntüler sunmak için mikron boyutlu LED pikseller kullanır.

OLED teknolojisinin ilk gerçek rakibi olup, gerçek siyahlar ve piksel düzeyinde aydınlatma gibi aynı faydaların çoğunu sunarken, daha da iyi renk ve uzun ömür vaat ediyor. 

Samsung, Nisan ayında 110″ inçlik bir modelden başlayarak 2021’de dört farklı boyutta MicroLED TV’nin satışa sunulacağını duyurdu . Bunu Nisan veya Mayıs başında 99″ inç MicroLED TV izleyecek, bu sonbaharda 88 inçlik bir model ve 2021’in sonlarında veya 2022’nin başlarında yeni duyurulan 75 inçlik bir model olacak. Ancak her yıl olduğu gibi, bu yıl da bu boyutlar arasında en fazla 88″ ülkemize giriş yapacaktır.

Samsung Smart TV’lerde halihazırda sunulan birçok akıllı özellik arasında, MicroLED TV’nin dev ekran boyutları, Samsung Quad View bölünmüş ekran görüntüleme gibi yeni özellikler için ideal hale getiriyor ve benzersiz tasarım, Samsung’un en iyi ses özellikleriyle eşleştiriliyor.

Samsung akıllı TV’lerde bulunan birçok akıllı özellik arasında, MicroLED TV’nin dev ekran boyutu, Samsung Quad View bölünmüş ekran gibi yeni özellikler, benzersiz tasarım ve ses işlevi ile Samsung’un öne çıkan en büyük yenilikleridir.

Samsung Neo QLED 8K TV’ler

Son derece pahalı MicroLED TV’lerin yanı sıra, Samsung’un en iyi modelleri, mini-LED arka aydınlatma ilavesi ile geçen yılın 8K modellerini yükselten 8K Neo QLED TV’leridir. 

Neo QLED, Samsung’un kuantum noktalı gelişmiş ekranlarını, Samsung’un mini-LED arka ışık ve ilgili özellikleri için her şeyi kapsayan bir terim olan Quantum Matrix teknolojisi ile iyileştiriyor. Bu, yalnızca mini LED arka ışıklarını değil, aynı zamanda her bir ışığa uygulanan tescilli difüzör lenslerini ve TV’nin mini-LED’in daha iyi kontrast ve gelişmiş HDR performansı sağladığı daha sıkı arka ışık kontrolünden yararlanmasını sağlayan işleme ayarlamalarını da içerir.

Neo QLED 8K akıllı TV’ler, parlaklık, odak, nesne ve hareket için ayrı işleme ve ayrıca ses ve diyalog için ek işleme ile görüntü kalitesinin farklı unsurlarını optimize etmek için yapay zeka destekli yükseltme ve video işleme sunan Samsung’un yeni Neo Quantum İşlemcisine sahiptir. .

Samsung’un en iyi 8K seti, yeni QN900A Neo QLED 8K Smart TV’dir, ancak Samsung’un ayrıca 8K TV’nin iki modeli daha var: QN800A ve QN700A – her ikisi de 8K Neo QLED serileridir. Ancak bunları iyi olarak ayırmak için biraz farklı özellik koleksiyonları sunuyor.

Şu anda mevcut olan bilgilerden, temel farklılıklar çerçeveye ve Samsung’un One Connect kutusunun eklenmesine bağlı gibi görünüyor. 

Ön çerçevede, QN900A Samsung’un Sonsuz Ekranına sahipken, QN800A ve QN700A minimum (ancak daha belirgin) çevreye sahip. 

Bu arada One Connect kutusu, dahili bileşenler ve bağlantı noktası seçimi için ayrı bir kutudur ve TV’yi farklı kurulumlara entegre etmeyi kolaylaştırır. Toplayabildiğimiz kadarıyla, One Connect kutusu QN900A ve QN800A için mevcut, ancak QN700A’da bulunmadığından şüpheleniyoruz.

Samsung QN900A Neo QLED 8K Akıllı TV (2021)

8K mahsulün kreması için Samsung tüm engelleri kaldırdı. Samsung QN900A Neo QLED 8K Akıllı TV, 0,8 milimetre kalınlığındaki Sonsuz Ekran çerçevelerinden, bir dizi çerçeveye monte hoparlör için hoparlör ızgaraları olarak ikiye katlanan süper ince metal kasaya kadar Samsung’un TV cephaneliğindeki en iyi seçenekleri sunuyor. 

Samsung QN900A Neo QLED 8K Akıllı TV (2021)

Samsung’un Object Tracking Sound Pro teknolojisi ile eşleştirildiğinde, TV’nin sesinin ekrandaki oyuncuların ve nesnelerin konumuyla izlenmesini sağlayarak daha sürükleyici bir deneyim sunar.

Samsung ayrıca, SpaceFit Sound ile bulunduğu odaya uyması için sesi ayarlama seçeneğine de sahiptir. AI optimizasyon aracı, TV’nizi bir standa mı yoksa duvara mı monte ettiğinize göre sesi ayarlar ve sesi yansıtan yüzeyleri ve odanın boyutunu telafi eder.

Samsung ayrıca QN900A’yı ultra zengin renkler ve daha derin kontrast için HDR10 + gibi formatların HDR performansını artırmak için kullanılan bir ton eşleme teknolojisi olan Quantum HDR 64x ile donatıyor.

Ekran boyutuModel numarasıFiyat
65 inçQN65QN900AFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75QN900AFXZAHenüz belirlenmedi
85 inçQN85QN900AFXZAHenüz belirlenmedi
Samsung QN900A Neo QLED 8K Akıllı TV Boyut ve Fiyat Listesi

Samsung QN800A Neo QLED 8K Akıllı TV (2021)

Yuva aşağı inen Samsung QN800A Neo QLED 8K Smart TV, hala her santiminde birinci sınıf bir 8K TV olan, ancak daha uygun bir fiyata gelmek için birkaç özelliği düşürüyor. 

Samsung QN800A Neo QLED 8K Akıllı TV (2021)

Büyük farklar? Samsung, 8K panel etrafında çok ince (ancak daha görünür) bir çerçeve kullanıyor, Pro yerine Object Tracking Sound + ‘a iniyor ve Quantum HDR 32x kullanıyor. Bu, gelişmiş HDR performansı için hala dinamik ton eşleme kullanıyor, ancak daha pahalı QN900A Neo QLED setlerinde gördüğünüz seviyede değil.

Ekran boyutuModel numarasıFiyat
65 inçQN65QN800AFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75QN800AFXZAHenüz belirlenmedi
85 inçQN85QN800AFXZAHenüz belirlenmedi
Samsung QN800A Neo QLED 8K Akıllı TV Boyut ve Fiyat Listesi

Samsung QN700A Neo QLED 8K Akıllı TV

Samsung bu üçüncü 8K Neo QLED serisini henüz resmi olarak duyurmamış olsa da, bu yılın sonunda bir QN700A Neo QLED 8K akıllı TV model serisinin olacağını doğrulayacak kadar gördük.

Samsung QN700A Neo QLED 8K Akıllı TV

Infinity Screen mikro çerçevesi veya hatta One Connect kutusu gibi daha pahalı 8K yoldaşlarının tüm premium özelliklerine sahip olmayabileceğinden şüpheleniyoruz. Sonra yine, 2020 Samsung QLED serisi herhangi bir gösterge ise, daha pahalı QN900A ve QN800A modellerinden önemli fiyat farklılıkları bekliyoruz ve Samsung QN700A, 2021’in en uygun fiyatlı 8K TV’lerinden birini sunuyor.

Samsung Neo QLED 4K TV’ler

Samsung, önde gelen TV teknolojisi olarak 8K’yı zorluyor olabilir, ancak 4K hala ev içi eğlence için daha popüler çözünürlüktür. 

Bu evler için Samsung, 3840 x 2160 çözünürlüğü ve QLED geliştirmesini Samsung’un yeni mini-LED arka aydınlatması ve en son işlem teknolojisi ile birleştiren Neo QLED 4K akıllı TV serisine sahip.

Şimdiye kadar Samsung, 4K Neo QLED serisinde iki model duyurdu – Samsung QN90A Neo QLED 4K Smart TV ve QN85A Neo QLED 4K Smart TV. 

QN85’in dahil edilmesi, Samsung’un genellikle 90, 80, 70 ve 60 numaralı eski adlandırma kurallarından biraz farklıdır, ancak yalnızca bu daha premium modellerin mini-LED işleminden yararlandığı düşünüldüğünde biraz mantıklıdır.

Samsung QN90A Neo QLED 4K Akıllı TV (2021)

Samsung QN90A, Quantum HDR 32x dinamik ton eşleme ve Nesne İzleme Sesi gibi diğer 4K Samsung setlerinde görmeyeceğiniz bir dizi üstün özelliğe sahiptir.

Samsung QN90A Neo QLED 4K Akıllı TV (2021)
Ekran boyutuModel numarasıFiyat
55 inçQN55QN90AAFXZAHenüz belirlenmedi
65 inçQN65QN90AAFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75QN90AAFXZAHenüz belirlenmedi
85 inçQN85QN90AAFXZAHenüz belirlenmedi
Samsung QN90A Neo QLED 4K Akıllı TV Boyut ve Fiyat Listesi

Samsung QN85A Neo QLED 4K Akıllı TV (2021)

Biraz daha az premium Samsung QN85A Neo QLED 4K Smart TV, QN90A’dan yarım adım aşağıya çekilerek, Nesne İzleme Sesini daha kapsamlı bir çok yönlü hoparlör dizisi yerine yükselen hoparlörlerle değiştirir. Ayrıca yine de HDR için sahne sahne optimizasyonu sağlayan, ancak QN90A’da sunulan 32x seviyesinde olmayan Quantum HDR 24x’e sahip oluyorsunuz.

Samsung QN85A Neo QLED 4K Akıllı TV (2021)

Aynı zamanda biraz daha hantal bir ayağa sahip, ancak Samsung’un One Connect kutusunu kullanan 4K Neo QLED modelinin hiçbirinde, aksi halde çok benzer iki tasarım arasında küçük bir ayrım var.

Ölçülebilir performans farklılıkları için iki modeli test edene kadar beklememiz gerekecek olsa da, izleme deneyimi açısından gerçek farklılıkların ne olacağını söylemek zor. Performansın iki model arasında yeterince benzer olacağından şüpheleniyorum ki QN85A aslında aralarındaki 4-500 dolarlık fiyat farkı sayesinde daha popüler olan Neo QLED 4K seti olacak.

Ekran boyutuModel numarasıFiyat
55 inçQN55QN85AAFXZAHenüz belirlenmedi
65 inçQN65QN85AAFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75QN85AAFXZAHenüz belirlenmedi
85 inçQN85QN85AAFXZAHenüz belirlenmedi
Samsung QN85A Neo QLED 4K Akıllı TV Boyut ve Fiyat Listesi

Samsung QLED 4K TV’ler

Samsung’un standart 4K QLED TV’leri de seçim yapabileceğiniz üç modelle 2021 için geri döndü: Q80A, orta seviye Q70A ve giriş seviyesi Q60A.

Ne yazık ki Samsung, 2020’den itibaren Q70 ve Q60 modellerini daha az yetenekli çift LED arkadan aydınlatma ile donatma kararını ileri taşıyor gibi görünüyor ki bu, Q80A’da bulunan tam dizi, yerel karartma seçeneği kadar yetenekli değil. Yerel karartmalı standart LED arkadan aydınlatmayı kullanarak daha iyi bir çözüm ummuştuk, ancak böyle bir şans yoktu.

Her durumda, her üç model de Samsung Health ve MultiView gibi seçenekler, ayrıca HDMI 2.1 desteği ve Samsung Game Bar gibi oyuncu dostu özellikler de dahil olmak üzere Samsung’un mükemmel akıllı TV yeteneklerinin yanı sıra kaliteli 4K performansı sağlamayı vaat ediyor.

Samsung Q80A QLED 4K Akıllı TV (2021)

Samsung Q80A, büyük ölçüde önceki yılın en iyi Samsung TV’lerinde sunulan arka ışık kontrolünün aynı düzeyine izin veren karartma bölgelerine sahip tam dizi arka ışığı sayesinde bu orta sınıf 4K setlerinin en iyisidir. HDR çıkışını sahneye göre ayarlayan Samsung’un Quantum HDR 12x dinamik ton eşlemesi sayesinde ek optimizasyon da elde ediyor.

Samsung Q80A QLED 4K Akıllı TV (2021)

Nesne İzleme Sesi (OTS), AI destekli çıkış kontrollerini kullanarak sesi odaya ayarlayan SpaceFit Sound ile birlikte normal stereo sesten daha dikey bir ses alanı için yükselen hoparlörlerle ekran izleme sesi ölçüsü sağlar. 

Ayrıca, TV veya soundbar’ın tek başına sunabileceğinden daha dolu bir ses deneyimi için TV hoparlörlerini bir Samsung soundbar ile birlikte kullanmanıza izin veren Q-Symphony’ye sahiptir.

Ekran boyutuModel numarasıFiyat
55 inçQN55Q80AAFXZAHenüz belirlenmedi
65 inçQN65Q80AAFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75Q80AAFXZAHenüz belirlenmedi
85 inçQN85Q80AAFXZAHenüz belirlenmedi
Samsung Q80A QLED 4K Akıllı TV Boyut ve Fiyat Listesi

Samsung Q70A QLED 4K Akıllı TV (2021)

Bir sonraki adım, Samsung’un çift LED seçeneği için tam dizi arka ışığı bırakan Q70A’dır. Standart kenar aydınlatmalı arkadan aydınlatmadan daha iyidir, ancak Q80A’da kullanılan tam dizili, yerel karartma seçeneğinden belirgin şekilde daha az yeteneklidir.

Diğer değişiklikler arasında yukarı bakan hoparlörü olmayan Object Tracking Sound Lite (OTS Lite) ve Samsung’un ton eşleme teknolojisinin en temel versiyonu gibi görünen Quantum HDR yer alıyor.

Bununla birlikte, 2021 için Samsung Health ve ekranı paylaşmak için Multi View dahil olmak üzere birçok yeni özelliğe sahip tam özellikli bir akıllı TV olduğunu söyledi. Ayrıca bir dizüstü bilgisayardan TV’ye kolay ekran aktarımı sağlayan TV’de PC adlı yeni bir üretkenlik seçeneği de var.

Ekran boyutuModel numarası`Fiyat
55 inçQN55Q70AAFXZAHenüz belirlenmedi
65 inçQN65Q70AAFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75Q70AAFXZAHenüz belirlenmedi
85 inçQN85Q70AAFXZAHenüz belirlenmedi
Samsung Q70A QLED 4K Akıllı TV Boyut ve Fiyat Listesi

Q60A QLED 4K Akıllı TV (2021)

QLED 4K modellerini tamamlayan, Q70A veya Q80a’dan daha fazla ekran boyutu sunan ve çoğu boyut için 2-300 $ daha ucuza gelen giriş seviyesi Q60A’dır.

Q70A gibi, Samsung’un çift LED arka ışığı, Quantum HDR ile temel HDR desteği ve Object Tracking Sound Lite (OTS Lite) ile donatılmıştır. Ayrıca, Samsung Health, tam Samsung uygulama mağazası ve mobil cihazlardan ve bilgisayardan ekran paylaşımı dahil olmak üzere akıllı işlevler ve uygulamalar için aynı özellik setine sahiptir.

Ekran boyutuModel numarasıFiyat
43 inçQN43Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
50 inçQN50Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
55 inçQN55Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
60 inçQN60Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
65 inçQN65Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
70 inçQN70Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
85 inçQN85Q60AAFXZAHenüz belirlenmedi
Q60A QLED 4K Akıllı TV Boyut ve Fiyat Listesi

Samsung Lifestyle TV’ler

Samsung’un Lifestyle TV’leri, temel TV’nizden daha fazlasını sunan bir dizi tasarım odaklı modeldir. 

Çerçeveli sanatı taklit eden, dış mekanda görüntüleme sunan, mobil içeriğin daha iyi görüntülenmesi için döndürülen ve daha fazlasını içeren tasarımlar içerir. Bu, Samsung’un en eğlenceli TV koleksiyonudur, ancak aynı zamanda piyasadaki en yenilikçi seçeneklerden bazılarına sahiptir.

Şimdiye kadar Samsung, aşağıda listelenen tüm model hatlarını duyurdu veya onayladı Samsung’un Unbox & Discover etkinliğinden gelen son haberlerde daha fazla ayrıntı mevcut .

Frame (Çerçeve) TV

Çerçeve, Samsung’un sanat esintili modelidir, duvara asılmak ve şovları izlemediğinizde veya oyun oynamadığınız zamanlarda sanat eserlerini sergilemek için tasarlanmıştır.

The Frame’in 2021 sürümü, daha ince bir 24,9 milimetre kalınlığında tasarıma, beş geçmeli çerçeve çerçevesiyle daha fazla özelleştirme seçeneğine ve hatta My Shelf adlı uyumlu bir raf birimine kavuşuyor. 

Yeni modeller 2020’den itibaren daha fazla bellekle (6 GB, 4K çözünürlükte 1.200 görüntü depolamaya yetecek kadar) ve Samsung Sanat Mağazasında sunulan geleneksel müze seçeneklerinin yanı sıra Etsy ve NAVA Contemporary’den yeni seçimler de dahil olmak üzere daha fazla sanat eseri ile yükseltildi.

Ayrıca, Netflix ve HBO Max’ten Google Duo’ya ve diğerlerine kadar tüm favori uygulamalarınız ve işlevlerinizle tamamlanmış tam özellikli bir akıllı TV .

Ekran boyutuModel numarasıFiyat
43 inçQN43LS03AAFXZAHenüz belirlenmedi
50 inçQN50LS03AAFXZAHenüz belirlenmedi
55 inçQN55LS03AAFXZAHenüz belirlenmedi
65 inçQN65LS03AAFXZAHenüz belirlenmedi
75 inçQN75LS03AAFXZAHenüz belirlenmedi
Frame (Çerçeve) TV Boyut ve Fiyat Listesi

Sero TV

Lifestyle serisinin bir sonraki en ayırt edici üyesi, mobil birinci nesil için yapılmış 43 inç dönen bir TV olan Sero’dur. Dönebilen ekran, bir akıllı telefonla eşleştirildiğinde otomatik olarak dönerek, dikey videonun yanı sıra TV’lerde ortak olan yatay ücretin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. 

Apple AirPlay2 desteğinin eklenmesiyle, 2021 setleri iPhone’larla da çalışacak ve geçen yılki Samsung ve Android sürümüne göre büyük bir gelişme olacak.

Sero, 60 watt’lık 4.1 kanallı ses sistemine sahip yerleşik bir şövale standı ile birlikte gelir. Ayrıca, sonunda diğer Samsung TV’lere de gidecek olan yeni TikTok akıllı TV uygulamasını alan ilk Samsung TV olması planlanıyor. 

Bununla birlikte, dönen ekran Sero’yu yine de TikTok tarafından kullanılan dikey formata çok uygun hale getiriyor ve akıllı telefon takıntılılar için mükemmel bir uyum sağlıyor.

Şerif

Samsung’un orijinal sanat esintili Lifestyle TV’si, heykelsi Serif TV de 2021’de geri dönecek. Samsung, yeni setle ilgili detayları henüz yayınlamadı, ancak ürün serisinin bu yıl da devam edeceğini doğruladı.

Samsung Crystal UHD 4K TV

MicroLED veya Neo QLED kadar heyecan verici olmayabilir, ancak Samsung’un LCD model serisi – Crystal UHD – 2021 için geri döndü.

4K çözünürlük ve HDR desteği ile Samsung Crystal UHD TV’ler, Samsung’un daha birinci sınıf QLED ve Neo QLED 4K setlerinden önemli ölçüde daha uygun fiyatlıdır ve yine de aynı zengin akıllı yetenek ve özellik seçeneklerinin çoğunu sunar.

Açıktır ki, Crystal UHD modelleri, Samsung’un QLED setlerinde (veya TCL, Hisense ve Vizio’nun benzer setlerinde) gördüğümüz kuantum nokta geliştirmelerine ve sonuç olarak ortaya çıkan renk ve kontrast iyileştirmelerine sahip olmayacak, ancak genel kalite fena değil. bütçe TV için.

Samsung, 2021 Crystal UHD modellerinden hiçbirini resmi olarak açıklamadı, ancak Samsung temsilcileriyle yaptığımız bir görüşmede, AU8000 modelinin bu yılki Crystal UHD modeli olacağını doğrulamayı başardık.

Samsung TV’ler Ürün Pazarlama Direktörü Mike Kadish ile konuşurken, “Beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri, tüm bu akıllı özellik ve işlevsellik geliştirmelerine ek olarak bu yeni ürünün ince tasarımıdır.

“Tüketiciler alışverişe çıktıklarında ve bir TV arayacaklar ve yerel perakendecilerine girdiklerinde ve bazı rakiplere göre AU8000’inizin tasarımını gördüklerinde, TV’nin ne kadar ince olduğuna şaşıracaklar, sadece 25 milimetre kalınlığında ve tasarımın yükseltilmiş Crystal UHD TV’mizde ne kadar güzel göründüğü. “

Yeni Samsung Crystal UHD AU8000 modelleri için fiyatlandırma ve bulunabilirlik kamuoyuna açıklanmadı, ancak bu bilgiler kullanılabilir oldukça bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

Samsung 2021 TV Serisi: MicroLED, Neo QLED, 8K, 4K ve daha fazlası

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın