Sakinleştirici Bitki Çayları Nelerdir?

 Sakinleştirici Bitki Çayları Nelerdir?

Eğer uyku problemi, stres gibi sorunlar yaşıyor iseniz kendinizi çok halsiz hissetmeniz normaldir. Uykusuzluk şikâyeti olan kişiler ise gün içerisinde kendilerini sürekli huzursuz hissetmektedir. Sakinleşmek için farklı yöntemleri deneyebilirsiniz. Örneğin meditasyon yaparak kendinizi ruhsal olarak çok daha iyi hissetmeniz mümkündür.

Sakinleşmek için genellikle kişiler bazen ilaç tedavilerine de başlamaktadırlar. Gün içerisinde kendinizi daha sakin hissetmek için bitki çayları da tüketebilirsiniz. İşte sakinleştirici bitki çayları’dır.

Melisa Çayı İle Sakinleşebilirsiniz

Sakinleştirici bitki çayı denilince akıllara gelen bitkilerden biri de melisadır. Melisa çayını gün içerisinde bir kaç defa taze olarak demleyip tüketebilirsiniz. Bir cezve içerisine 5-6 adet melisa atarak 5 dakika demlenmesini bekleyebilirsiniz. Melisa çayını günde 2-3 fincan tükettiğinizde kendinizi çok daha sakin hissetmeniz mümkündür.

Çarkıfelek Çayı İle Sakinleşebilirsiniz

Özellikle strese iyi gelen çarkıfelek çayını taze olarak demleyip kendinizi stresli olduğunuz zamanlarda kullanabilirsiniz. Çarkıfelek çayı kaygı giderici özelliğe sahip olduğundan dolayı panik atak başlangıcı olan kişiler için de kullanılabilmektedir.

Sarı Kantaron Çayı İle Sakinleşebilirsiniz

Sarı kantaron çayı özellikle depresyon şikâyetlerinde kullanılan bir bitkidir. Eğer orta seviyede depresyonunuz var ise sarı kantaron çayını tüketebilirsiniz. Özellikle sarı kantaron bitkisinin sakinleştirici etkisi dünyada bilinen bir gerçektir. Pek çok tıp bilimcisi sarı kantaronun sakinleştirici özelliğini bildiğinden dolayı depresyon tedavilerinde kullanmaktadır.

Papatya Çayı İle Sakinleşebilirsiniz

Özellikle uyku sorunu olan kişilerin papatya çayı tüketilmesi önerilmektedir. Papatya çayını poşet çay olarak da tüketebilmeniz mümkündür. Papatya çayı kullanılırken kurutulmuş papatyalardan yararlanmanız gerekmektedir.

Depresyona hangi cay iyi gelir?

Geyik dikeni bitkisi.
Lavanta çayı
Papatya çayı
Melisa çayı
Çarkıfelek bitkisi.
Kediotu.
Ginseng çayı

Sinir bozukluğuna ne iyi gelir?

Sinir sistemini güçlendiren hareketler arasında; Derin derin nefes almak, yalın ayak toprak üzerinde yürümek, güneş ışığından faydalanmak, yoga yapmak, yeteri kadar magnezyum almak, omega 3 yağ asitlerini tüketmek, spor yapmak, yeşil çay içmek, papatya ve ıhlamur çayları tüketmek yer alıyor.

Psikoloji için hangi bitki iyi gelir?

Papatya Çayı Sakinleştirici özelliği ile bilinen papatya çayı, uzun yıllardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. …
Sarı Kantaron Otu. …
3. Lavanta. …
Yeşil Çay. …
Kakule. …
6. Hint Ginsengi. …
7. Melisa Çayı …
8. Sibirya Ginsengi Çayı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın