Sahte Milli Piyango Bileti Nasıl Anlaşılır?

 Sahte Milli Piyango Bileti Nasıl Anlaşılır?

Yılbaşı yaklaşıyor. Milyonlarca kişi şansını yine milli piyango biletlerinde arayacak. Milli piyango yılbaşı çekilişi sayesinde bazılarının zengin olma hayalleri gerçek olurken, büyük bir kısmınınsa hayalleri başka bir yılbaşı çekilişine kalacak.

Milli Piyango Sahtekârlarına Dikkat

Yılbaşı yaklaştıkça milli piyango bilet satışları da gittikçe artıyor. Bunu fırsat bilen dolandırıcılar da boş durmuyor. Sahte milli piyango biletleriyle insanların hayallerine göz dikiyorlar. Zengin olma hayalleri kuran insanlar da sahte milli piyango bileti alarak ceplerinde parayı da dolandırıcılara kaptırma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Peki, sahte milli piyango bileti nasıl anlaşılır?

Sahte Milli Piyango Biletini Anlama Yolları

Yetkililer, vatandaşların sahte bilet konusunda dikkatli olmaları gerektiğini belirtiyor. Bazı noktalara dikkat edildiğinde sahte bileti gerçeğinden ayırabilmek çok da zor olmuyor. Gerçek bilet ışığa tutulduğunda biletin içinde çok sayıda milli piyangoyu ifade eden MP logosunun olduğu görülecektir. Gerçek biletteki sol alt köşedeki numaralar hafif kabarıktır. Biletin ön ve arka tarafındaki yazıların hepsinin net olması gerekmektedir. Biletin eninin 6, boyunun 14,7 cm olması gerekir. Bilet ışığa tutulduğunda çizgiler ve elyaflar görünmelidir. Bilet üzerindeki imzalar nettir. Tam biletlerin rengi açık mavi, yarım biletler bayrak kırmızı ve çeyrek biletler açık nefti yeşil renginde ve canlı renklere sahiptir.

Bahsettiğimiz bu noktalara dikkat ederek, milli piyango yılbaşı 2021 çekilişi sonrası sahte bilet şoku yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın