Saad Lamjarred Kimdir?

 Saad Lamjarred Kimdir?

Saad Lamjarred Hayatı? Kaç Yaşında ? Nereli ?

Saad Lamjarred ( 7 Nisan 1985) yılında Fas’ta dünyaya geldi. Faslı sanatçı Bashir Abdou ve Faslı aktris Nozha Ragraki‘nin oğlu olduğu için sanatçı bir ailede büyüdü. Fas lehçesindeki Arapça şarkılarının Youtube’da izlenme rekorları kırmasıyla ünlendi.

O sonra, kariyerine  2007 yılında  Arabistan Süper Star programını ikinci sırada bitirerek 2 yıl ara verdi. Ardından “Ahlam Nassim” adında bir dizide başrol oynadı. 2012 yılında  “Salina Salina” adlı parçasıyla ünlenmeye devam etti. 2013 yılında çıkardığı “Wala Alik” ( Arap ve Fas kelimelerinin karışımıyla lezzetlendirilmiş farklı ritimlerle yapılmış müzik şöleni) adlı albümünde bu parçaya da yer  verdi. Aynı albümde yer alan “Mal Habibi Malou” şarkısına video klip çekti ve Youtube’da izlenme rekorları kırdı.

Saad Lamjarred Kimdir?

2014 yılında “Avrupa Müzik Ödüllerinde” en iyi “Ortadoğu Şarkıcısı” ödülünü kazandıGerçek atılımı , sekiz haftayı geçmeyen bir dönemde 12 milyondan fazla izlenme ile tüm Arap ülkelerinde aylarca bir numara olan “İnti “ şarkısının yayınlanmasından sonra geldi . Fakat şöhret yolu onun için döşeli olacak ve 2015 yılındaki “Llamal”daha sonra hit oldu ve sadece 30 gün içinde 30 milyondan fazla izlenmesiyle müzik piyasasına hakim oldu ve bu rekor sürede bu fantastik sayıya ulaşan ilk Arap sanatçı oldu.Buna ek olarak, Arap dünyasında neredeyse 804 milyon izlenmeye sahip YouTube’daki en büyük Arapça şarkı oldu. Yani, sanatçı Şubat 2020’de “Hüseyin Al Jasmi’nin” “Bashara Kahir”şarkısını geride bırakarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi.

Bununla birlikte, Saad’ın soyut kişisel yaşamının tecavüz, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı suçlamaları da dahil olmak üzere bazı yönleri birçok söylenti ve tartışmaya neden oldu.

Saad Lamjarred’in Eşi

Faslı şarkıcı Saad , boşanmadan önce 2007 deki “Süper Yıldız” programına katılırken Amerika Birleşik Devletlerinde yaşarken birlikte olduğu ilk eşi “Thameen” ile ilk kez evlendi.

Saad Lamjarred Duygusal İlişkileri

Saad Lamjarred medyada birçok duygusal ilişkiye sahip söylentilere maruz kaldı. Bunlardan en önemlisi, ” Galtana” video klibinde yer alan İtalyan model  Laura Frison ile olan ilişkisini sadece arkadaş olduklarını doğrulayarak konuyu kapattılar. Sanatçı İbtisam, vatandaşı ile olan ilişkisine dair söylentilerin ardından akademi öğrencilerine yaptığı ziyarette sessiz kaldı.

Yıldız Akademi programının 10. sezonunda , sanatçının tanıştığı andaki tepkisinin ardından medya ve sosyal ağlar tarafından ateşlenen , sanatçının yalanladığı, şöhret öncesi aralarındaki güçlü dostluğu vurguladı. Ayrıca, Fas medya vatandaşı ” Maryam Said” ile sahip olduğu sadece dostluk ve saygı ilişkisini vurguladı ve her iki iddia edilen aşk söylentisini de yalanladı. Ayrıca,  genç kadın Ghaitha Al-Alaki ile kendisine atfedilen birkaç başka ilişkiyi de reddetti.

Saad Lamjarred Kimdir?

Saad Lamjarred kaç yaşında

35 Yaşında.

Saad Lamjarred evli mi

Evli idi ancak boşandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın