Piranha 2395 Smart TV Akıllı Kumanda Nedir?

 Piranha 2395 Smart TV Akıllı Kumanda Nedir?

Piranha 2395 Smar Tv kumandası, akıllı televizyonlarda internette gezinmenizi daha kolaya indirgeyen bir kumandadır. Smar televizyonunuzdaki kumanda eğer akıllı kumanda değilse, kumandanız televizyonu kızılötesiyle kontrol ettiği için kullanım kolaylığı rahatsız edici durumdadır. Yani kumanda ve televizyon üzeründeki alıcı ve verici birbirini görmediği sürece işlem yapmayacaktır. Bu da kumandayı sürekli televizyona doğru tutmanız demektir.

Akıllı kumandalar ise televizyona Bluetooth ya da 2.4ghz kablosuz bağlandığı için rahat bir kullanım sağlayacaktır.

Piranha 2395 Akıllı Kumanda

Piranha markası ülkemizde üretilmektedir ve birçok ürün gamıyla piyasada bulunmaktadır. A101 mağazalarında satılan Piranha 2395 model akıllı kumanda her türlü akıllı televizyonda kullanabileceğiniz çok pratik bir üründür. Ancak pointer özelliği için destekleyen yazılımlar gerekmektedir. Mesela LG markasını WebOS işletim sistemi bu printer özelliğini kulkanmanıza izin verecektir. Diğer işletim sistemlerinde ise sadece tarayıcıda kullanabileceksiniz.

Kullanımı çok basittir ve kurulum gerektirmiyor. Yapmanız gereken tek şey içerisinden çıkan USB aparatını televizyonun arkasına takmaktır. Aşağıdaki videoda da bahsettiği üzere birkaç tuş kombinasyonu yaparak, televizyonunuzun tuşlarını bu kumandaya kopyalayarak tek kumanda ile hem smart hemde normal kullanımlarda işinizi kolaylaştıracaktır.

Piranha 2395 Akıllı Kumanda, USB ile bağlantı sağladığı için sadece tv de değil; bilgisyar, tablet, androidbox ve projeksiyonlarda kullanabiliyorsunuz. Sesli kontrol özelliği (Google Sesli Asistan) ile konuşarak internet üzerinden herşeyi arayabilirsiniz.

Piranha 2395 Smart TV Akıllı Kumanda

Piranha 2395 Akıllı Kumanda Yorumları

Kumanda ile ilgili olumlu geri bildirimler kadar olumsuz geri bildirimlerde bihayli fazla. Ancak 49.95Tl gibi çok cüzi bir miktardaki bu kumanda normal kumandalarla aynı fiyatlarda satılmaktadır. Çalışmasında aksaklıklar olabilir ama herkes için geçerli söz konusu değildir. Ancak deneyimlediğüm kadarıyla fiyatına göre stabil bir şekilde çalışmakta.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın