Melitta Markası Nerenin? Melitta Nasıl Bir Marka? İşte Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Melitta Markası Nerenin? Melitta Nasıl Bir Marka? İşte Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Melitta markası nerenin sorusunu cevaplamak adına yaptığım araştırmalara göre, 1908’deki kuruluşundan bu yana, gerçekten eşsiz bir başarı öyküsüne sahiptir. Bugün Melitta, çok çeşitli ihtiyaçları karşılayan çok sayıda marka ve ürüne sahip, tüm dünyada faaliyet gösteren bir şirketler grubudur.

Melitta Nerenin Markası?

1908 yılında Almanya’nın Dresden kentinden 35 yasındaki bir ev hanımı olan Melitta Bentz, ilk kahve filtresini icat etti ve 8 Temmuz’da Berlin’deki Patent Ofisi’nden “Filtre Kağıdı ile kaplı Filtre Üstü Cihazı” için patent tescili aldı. Aynı yıl ismini taşıyan şirketi kurdu.

1930’larda Melitta, orijinal filtreyi revize ederek, köni şeklinde inceltip kaburga ekledi. Bu, çekilmiş kahvenin daha iyi çıkarılmasını sağlayan daha büyük bir filtrasyon alanı yarattı. 1936’da, konik filtre tepesinin içine uyan, yaygın olarak tanınan köni biçimli filtre kağıdı tanıtıldı.

Melitta, filtre sistemlerinin şeklini, performansını, malzemesini ve üretim sürecini geliştirmek için yeni teknikler geliştirmeye devam etti. 1989’da, istenmeyen yan ürünlerin çevreye sızmasını engelleyen ağartılmamış hamurdan yapılan Doğal Kahverengi kahve filtreleri piyasaya sunuldu. 1992 yılında Melitta, klorsuz beyaz kağıt üretmek için oksijen ağartma işlemi geliştirdi.

1997’de Melitta, Flavor Pores, istenmeyen tortuları, partikülleri ve yağları filtreleyen mikro ince delikler içeren bir filtre geliştirdi. 2002 yılında Melitta, gücü ve dayanıklılığı artırmak için ikinci bir emniyet kıvrımı ekledi. 2007 yılında bambu Filtreler tanıtıldı ve Flavor Pores filtresi iyileştirildi.

Melitta Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Melitta Group KG, 2015 yılı itibarıyla 3.300 kişiyi istihdam etmiştir. Merkezi Clearwater, Florida’da bulunan Melitta USA, özel olarak düzenlenen Minden, Almanya’daki Melitta Grubu’nun bir parçasıdır. Melitta USA, ABD’deki Melitta kahve filtrelerinin, kahve ve elektrikli olmayan kahve sistemlerinin satış ve pazarlamasından sorumludur.

Melitta USA’nın kahve filtreleri Clearwater, Florida’da üretiliyor ve şirketin Cherry Hill, New Jersey’de bir kahve kavurma işlemi var. Şirket web sitesi 2018’de Cherry Hill’de 50 yıldan fazla bir süre kahve içildiğini söyledi.

Melitta Nasıl Bir Marka

Melitta Markasına Bağlı Yan Markalar

 • SWIRL
 • ALBAL
 • BOCAFOİL
 • BOM JESUS
 • CILIA
 • HANDY BAG
 • TOPPİTS
 • WRAPMASTER
 • FFEEL
 • WK UP
 • AVOURY

Melitta Kahve Makinesi Alınır mı?

Melitta markası kahve makineleri 100 yılı aşkın süredir üretilen en iyi kahve makineleridir. Günümüzde de Alman kalitesinin istikrarını koruyan bu marka kahve makineleri her evde bulunması gereken ürünlere sahiptir.

Melitta Kahve Makinesi

Melitta ne malı?

Kahveler, Kahve filtreleri, küçük ev aletleri (kahve makineleri vb.) Melitta, diğer ülkelerde şubeleri bulunan Melitta Grubunun bir parçası olan kahve, demlenmiş kahve, kağıt kahve filtresi ve kahve makinesi satan bir Alman şirketidir. Şirket, merkezi Minden, Kuzey Ren-Vestfalya’ dadır.

Kahveyi kim icat etti?

Melitta Bentz

Filtre kahve nasıl bulundu?

Filtre kahve, kullanılan metoduna uygun olarak öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak suyla buluşturulup demlenmesiyle elde edilen kahve çeşididir. Filtre kahve denmesinin sebebi demlenen kahvenin kağıt ya da metal filtreden süzülerek posasından ayrılması ve hazır hale gelmesidir.

Kahve makinesini kim icat etti?

Bu makineler ilk kez 1906’da Milano Fuarında tanıtılmıştır. 1908’de Alman girişimci Melitta Bentz ise filtre kağıtlı ilk kahve makinesini icat etti. “Coffee percolator” adlı makinelerin çok fazla demleme yaptığı düşünen Bentz, kahvenin içiminin biraz daha acı olmasını bu kağıtlı filtrelerle sağladı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın