Maskülen Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır?

 Maskülen Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Maskülen, kelimesi Fransızca kökenli olup Masculin, yani Erkek demektir. Maskülen makyaj da bu isimden türemiştir. Kadınların erkeksi görünmesi için yaptığı makyaka verilen isimdir. Pekâlâ Maskülen makyaj ne demek, nasıl yapılır bunu detaylı şekilde inceleyelim.

Maskülen Makyaj Nasıl Yapılır?

Feminen bir hanımefendinin androjen bir kadından en büyük farkı makyajı mı? Kesinikle hayır! Androjen kadınlar bize her ne kadar da erkekleri hatırlatıyorsa da onlar da makyaj yaparlar. Bu makyaj genelde ya hafifçe feminen çizgileri ortaya çıkaran neutral bir look’tur ya da ağır ve çok koyu renklerde dumanlı bir göz makyajıdır. Bugün neutral look’u kısaca anlatmaya çalışıcağım.

Makyaj Bazı Nasıl Olmalı?

Bu bakış ve her türlü makyaj için cildin çok doğal gözükmesi gerekiyor ve en zor kısım doğru fondöten seçimidir. Özelikle natural gözükmek için doğru renkte ve cildini matlaştıracak bir fondöten seçmelisin. Eğer cildin yağlıysa su bazlı bir ürün ve yüzünün T-bölgesi için pudra fondöten en uygun olabilir. Son olarak erkek yüz şeklini yakalamak için gölgeleme tekniği ile allık sürmeyi unutma.

Kaşlar Nasıl Olmalı?

Maskülen Makyaj Nasıl Yapılır?

Gelelim kaşlara…Onlar bu cinsiyetsiz makyajının en büyük sırasıdır. Unutma ki doğal kalın kaşlar modası çoktan geri döndü. Kaşlarını biraz fazla mı aldın? Benden tavsiye sabırlı ol ve onları doğal haline dönmesine bırak. Kaşların seyrek ise üzülmene gerek yok, bir fırçayla kaşlarının rengine en yakın tonunda gölgelendirmekten veya bir kalemle boş alanları doldurmaktan daha kolayı yok. Eğer kaş rengin çok açıksa ve boyamak istemiyorsan, bu look tam senliktir.

Göz makyajı Nasıl Olmalı?

Bu tarz makyajda nude (yani bej ve açık kahve tonlar) palet kullanılır. Makyajı fırçayla yada parmakla göz kapağının renginden 1 yada en fazla 2 ton koyu farını sür ve istersen onun üzerine siyah göz kalem yada eyeliner kullanarak ince bir çizgi çek. Sonuç hiç makyaj yapılmamış gibi, ama temiz ve doğal bir look olmalı.

Maskülen Makyaj Nasıl Yapılır?

Dudaklar Nasıl Olmalı?

Kısaca: Bu görünüşün orijinal çizgiden çok fazla uzaklaşmak istemiyorsan ten rengi ruj süreceksin. Eğer o kadar maskülen gözükmek istemiyorsan kırmızı ruj da sürebilirsin, ama bu durumda sana en uygun tonunu seçmelisin. Çok açık rengi kaş olanları için , yüzün üst kısmı çok neutral ve nude kaldığı için bir ruj seçeneğı daha var. Kırmızı rujun dışından, onlar daha da koyu, bordo yada siyaha doğru giden tonları da rahatlıkla deneyebilirler.

Maskülen Makyaj Nasıl Yapılır?
Maskülen Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Burnumu nasıl daha erkeksi yapabilirim?

Cevap: Rinoplasti 
burnu daha erkeksi hale getirebilir Burun köprüsünü 
genişletmek 
için ters osteotomi 
yapmak

mümkündür 

Yayıcı greftler gibi kıkırdak greftler, 
burnun alt üçte 
birlik kısmına 
genişlik 
oluşturmak için kullanılabilir 

Alar batten grefti, 
gerekirse ucu daha az sivri 
hale getirecektir .

Makyajımı nasıl kadınsı gösterebilirim?

https://www.youtube.com/watch?v=8oQTi0dbUM0&feature=emb_logo

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın