Maskara (Rimel) Nedir? Nasıl kullanılır?

 Maskara (Rimel) Nedir? Nasıl kullanılır?

Maskara Nedir?

Maskara, kirpikleri güzelleştirmek için yaygın olarak kullanılan kozmetik bir üründür. Kirpiklerinizi koyulaştırabilir, kalınlaştırabilir, uzatabilir veya vurgulayabilirsiniz. Modern maskara ürünleri genellikle üç formdan birinde (sıvı, toz veya krem) çeşitli formülasyonlarda bulunur. Bununla birlikte, çoğu durumda aynı temel pigmentler, yağlar, mumlar ve koruyucular içerir. Maskaranın en yaygın şekli, tüpteki sıvıdır.

Maskara ne ile yapılır?

Maskara’nın bileşenleri tipik olarak kirpikleri koyulaştırmak için bir karbon siyahı veya demir oksit pigmenti içerir; kirpikleri kaplayan bir film oluşturmak için bir polimer ; bir koruyucu; ve lanolin, mineral yağ, parafin, vazelin, hint yağı, karnauba mumu ve kandelilla mumu gibi koyulaştırıcı mumlar veya yağlar.

Maskara Nasıl Kullanılır?

Makyajın en dikkat çekici noktası kesinlikle göz makyajıdır! İyi boyanmış rimel, göz makyajının en önemli noktasıdır. Bu makale sizi rimel ile tanıştıracak ve en kolay maskara fırçasını seçmenize yardımcı olacaktır.

Makyaj yaparken ten rengi ve yüz şekli farklıdır, bu yüzden ürünü ona göre seçin. Maskara seçerken kaşların yapısına ve istenilen sonuçlara odaklanmalısınız. Muhtemelen herkes için en kolay ve en etkili sonuç. İki tür rimel fırçası vardır. Bunlardan biri kıllı bir fırça, ikincisi ise plastik bir fırçadır.

Maskara (Rimel) Nedir? Nasıl kullanılır?

Maskara Fırça Çeşitleri

Plastik Maskara Fırçası

Kirpikleri tek tek ayırmak için ideal bir maskara fırçası. Bununla birlikte, göz kapağı kirliliği söz konusu olduğunda esnek yapısı sorunlara neden olabilir. Ayrıca sert fırça yapısı nedeniyle yanlışlıkla gözünüze girmesi durumunda gözlerinizi incitebilir veya nemlendirebilir. Ancak dikkatli uygulanırsa tek tek kaşlar güzel görünecektir!

Kıllı maskara Fırçası

Kıl maskara fırçaları, gözlerinize hacim kazandırmada daha etkilidir. Bu maskara fırçası ile her bir göz kapağına uzanarak bir bakışta koyu renkli gözler yaratabilirsiniz.

Şimdi fırçanın şeklini inceleyelim …

Kalın Kıl Maskara Fırçası

Kalın fırça, tüm kirpiklere maksimum miktarda maskara sağlayarak yoğun bir hacim kazandırır.

İnce Kıl Maskara Fırçası

Maskaranın göz kapaklarınıza yapışmasını önlemek için ince kıllı fırçanın kullanımı biraz daha kolaydır. Kaş altına kolaylıkla uygulanabilir. Bu maskara fırçası uzun saçlara ve ince bir kafaya sahip olabileceği gibi kısa saç ve ince bir kafa olarak da sunulabilir. Uzun tüyler kirpikleri daha iyi ayırırken, kısa tüyler biraz daha güçlü bir maskara uygulamasına izin verir.

Kavisli kıllı fırça

Bu maskara fırçalarının kıvrımlı yapısı, kirpik kıvırma konusunda oldukça başarılı olmuştur. Eğer maskaradan en büyük beklenti Karl ise size yardımcı olacaktır.

Plastik fırçalar daha ince ve kalın yapılarda sunulabilir. Her bir göz kapağı plastik fırça yapısı ile kolaylıkla ayrılabilir ancak kaşların yapısı hacim hissi vermez. Bununla birlikte, kalın plastik fırçalı maskara sadece hacim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda tek tek ayırır.

Bugün çeşitli maskara fırçalarıyla karşılaşıyoruz. Konik fırçalar, top şeklindeki uçlar, spiral fırçalar, eklemli fırçalar vb. Tabii ki hemen tespit edilemez. Uyguladığınız en basit maskarayı ve size istediğiniz efekti veren maskarayı bulabilirsiniz. Çeşitli renk seçenekleri de mevcuttur. Kozmetik mağazasından siyah, ultra siyah, kahverengi, yeşil, mavi, mor ve sarı gibi çeşitli renkleri alabilirsiniz. Ayrıca suya dayanıklı ve suya dayanıklı olmayan yapısı size en uygun maskarayı seçmenize olanak sağlar.

Maskara (Rimel) Nedir? Nasıl kullanılır?

Makyaj maskara nedir?

Maskara bazı, maskarayı uygulamadan önce kirpiklerimizi uzatan, hacim veren adeta mucizevi bir bazdır. Maskara uygulamadan önce kirpiklerine uyguladığın beya maskara bazı, üzerine maskara uyguladıktan sonra kirpiklerinin çok daha hacimli, çok daha uzun ve dolgun görünmesini sağlayacak

Rimel ve maskara aynı şey mi?

Maskara yada rimel kirpiklerin daha canlı ve uzun gösterilmesini sağlamak için kullanılan yağlı sürmedir. … Aslında maskara ile rimel arasında pek fark yoktur. Aralarındaki fark maskaranın sadece kirpikleri kalınlaştırmak için kullanıldığı ve rimelin ise eyeliner sınıfına girerek likit bir yapısı bulunmasıdır.

Maskara sözlük anlamı nedir?

Eğlendirici, sevimli, güldürücü, hoş.

Rimel nasıl sürülür?

Kaplan Gibi Keskin Bakışlar İçin: 6 Adımda Maskara Nasıl Sürülür?
Adım: Maskarayı kökten uca doğru hiçbir kıvırma hamlesi yapmadan, dümdüz sürün. …
Adım: Rimelin kurumasını bekleyin. …
3. Adım: Kirpikleri birbirinden ayırmak için zikzak yöntemini deneyin. …
4.Adım: Maskara fırçanızı kirpik uçlarınıza değdirin.

Makyaj far ne demek?

Farlar göz kapağı için kullanılan kozmetik ürünleridir. Göz makyajının olmazsa olmazı haline gelmişlerdir. Oldukça geniş bir renk yelpazesine sahip olan farlar, hem günlük makyajda hem özel gün makyajlarında vazgeçilmez ürünler olmuşlardır. Göz farları değişik formlarda karşımıza çıkabilmektedirler.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın