Maskara nasıl kullanılır?

Makyajın en dikkat çekici noktası kesinlikle göz makyajıdır! İyi boyanmış rimel, göz makyajının en önemli noktasıdır. Bu makale sizi rimel ile tanıştıracak ve en kolay maskara fırçasını seçmenize yardımcı olacaktır.

Makyaj yaparken ten rengi ve yüz şekli farklıdır, bu yüzden ürünü ona göre seçin. Maskara seçerken kaşların yapısına ve istenilen sonuçlara odaklanmalısınız. Muhtemelen herkes için en kolay ve en etkili sonuç. İki tür rimel fırçası vardır. Bunlardan biri kıllı bir fırça, ikincisi ise plastik bir fırçadır.

Maskara fırça çeşitleri

Plastik rimel fırçası

Kirpikleri tek tek ayırmak için ideal bir maskara fırçası. Bununla birlikte, göz kapağı kirliliği söz konusu olduğunda esnek yapısı sorunlara neden olabilir. Ayrıca sert fırça yapısı nedeniyle yanlışlıkla gözünüze girmesi durumunda gözlerinizi incitebilir veya nemlendirebilir. Ancak dikkatli uygulanırsa tek tek kaşlar güzel görünecektir!

Kıllı maskara fırçası

Kıl maskara fırçaları, gözlerinize hacim kazandırmada daha etkilidir. Bu maskara fırçası ile her bir göz kapağına uzanarak bir bakışta koyu renkli gözler yaratabilirsiniz.

Şimdi fırçanın şeklini inceleyelim …

Kalın kıl maskara fırçası

Kalın fırça, tüm kirpiklere maksimum miktarda maskara sağlayarak yoğun bir hacim kazandırır.

İnce kıl maskara fırçası

Maskaranın göz kapaklarınıza yapışmasını önlemek için ince kıllı fırçanın kullanımı biraz daha kolaydır. Kaş altına kolaylıkla uygulanabilir. Bu maskara fırçası uzun saçlara ve ince bir kafaya sahip olabileceği gibi kısa saç ve ince bir kafa olarak da sunulabilir. Uzun tüyler kirpikleri daha iyi ayırırken, kısa tüyler biraz daha güçlü bir maskara uygulamasına izin verir.

Kavisli kıllı fırça

Bu maskara fırçalarının kıvrımlı yapısı, kirpik kıvırma konusunda oldukça başarılı olmuştur. Eğer maskaradan en büyük beklenti Karl ise size yardımcı olacaktır.

Plastik fırçalar daha ince ve kalın yapılarda sunulabilir. Her bir göz kapağı plastik fırça yapısı ile kolaylıkla ayrılabilir ancak kaşların yapısı hacim hissi vermez. Bununla birlikte, kalın plastik fırçalı maskara sadece hacim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda tek tek ayırır.

Bugün çeşitli maskara fırçalarıyla karşılaşıyoruz. Konik fırçalar, top şeklindeki uçlar, spiral fırçalar, eklemli fırçalar vb. Tabii ki hemen tespit edilemez. Uyguladığınız en basit maskarayı ve size istediğiniz efekti veren maskarayı bulabilirsiniz. Çeşitli renk seçenekleri de mevcuttur. Kozmetik mağazasından siyah, ultra siyah, kahverengi, yeşil, mavi, mor ve sarı gibi çeşitli renkleri alabilirsiniz. Ayrıca suya dayanıklı ve suya dayanıklı olmayan yapısı size en uygun maskarayı seçmenize olanak sağlar.

 

 

By Fırat

Bilgisyar ve internet teknolojilerine aşık, bu yolda emin adımlarla ilerleyen bir küçücük biliminsanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir