Kezzap Nedir? Etkileri | Kullanım Alanları | Zararları

 Kezzap Nedir? Etkileri | Kullanım Alanları | Zararları

Kezzap nedir? Kezzap denilince ne yazık ki ülkemizde farklı alanlarda ve silah göreviyle kullanıldığından tedirgin olmanız çok normal. Kezzap inanılmaz yakıcı etkisi ile bilinir. Cilde temas ettiğinde ciltte yanık izlerine neden olur ve bu yanık izleri tedavi edilse de ne yazık ki kalıcıdır.

Ülkemizde kezzap insanları yaralamada oldukça kullanılmaktadır. Keşke kezzap kullanımları için insan yaralamada suçlarında ağır cezalar uygulansa da özellikle kadınlar bu gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalmasa. Ancak ne yazık ki ağır bir cezası bulunmamaktadır.

Kezzap kullanım alanı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle temizlik alanlarında kullanılır. İçerisindeki güçlü ve inanılmaz etkili olan nitrik asit olarak bilinen maddenin de etkisiyle kuvvetli bir asit çeşididir. Kezzap çok tehlikeli bir asit çeşidi olmasına rağmen temizlik alanlarında inanılmaz fazla kullanılmaktadır. Hemen hemen neredeyse her yerde satışa sunulmaktadır.

Kezzap Nedir?

Kezzap kimyasal alanlarda nitrik asit olarak bilinmektedir. İçerisindeki asidin kuvvetinden ve yakıcı olmasından insan vücudunda herhangi bir yere temas ettiğinde inanılmaz bir şekilde hem vücudu yakar hem de kalıcı izler bırakır. Kezzabin içerisinde hidrojen, oksijen ve azot bulunmaktadır.

Kezzap Nedir? Etkileri | Kullanım Alanları | Zararları

Kezzap Nerelerde Kullanılır?

Kezzabin bu kadar üzerinde durulmasının nedeni içerisindeki bileşiklerinin kuvveti ve patlayıcı maddelerde kullanılmasıdır. Ayrıca kezzap gübre yapımında da kullanılmaktadır. Özellikle de hepinizin bildiği üzere veya haberlerde duyduğunuz üzere çoğu insan kezzabı akraba veya eşinin ya da yaralanmasını istediği kişinin üzerinde de kullanmaktadır.

İnanılmaz derece de kalıcı etki bıraktığından yüz veya vücudun herhangi bir yerine teması halinde yüz yanar ve tanınmaz hale gelir. Yaralar yani yanan bölgedeki yanık izleri ne yazık ki kalıcıdır. Hangi ilacı kullanırsanız kullanın deri bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Kezzabin Etkileri Nelerdir?

Yanan kişi ömür boyu bu izleri üzerinde taşır. Kezzap yaralarında günümüzün de teknolojinin gelişiminden dolayı ameliyatlar yapılmaktadır. Bu ameliyatlar inanılmaz uzun sürmektedir ve hastalar kimi zaman tedavi edilebilmektedir. Ancak her hasta da ne yazık ki aynı imkan olmuyor çünkü kezzabin yoğunluğunun ve hangi bölgeye temas ettiği önemli derece de etkilidir.

Ameliyat esnasında yine hastanın kendi vücudundan alınan yağlar tekrar yanık yerlere enjekte edilip bu şekilde ameliyat gerçekleşmektedir. Bir dönem inanılmaz derecede kezzap kullanımı artmıştı ve kezzap üretiminin durdurulacağı konusu gündeme gelmişti ancak ne yazık ki günümüzde hala üretimi devam etmektedir.

Kezzap yapılışında kimya uzmanları konsantrasyon oranını inanılmaz derece de düşürmüştür ancak ne kadar azaltırsa azaltılsın kezzabin etkisinde hiçbir değişiklik olmamıştır. Kezzap kullanımı tehlikeli olduğu kadar faydası da bir o kadar fazladır. Çünkü muhteşem bir mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Mikrop öldürücü özelliğe sahip olmasından dolayı temizlikte son derece tercih edilmektedir.

Kezzabı diyelim ki aldınız ve kullanmanız gerekiyor hem sizi etkilemeyecek şekilde hem de kesinlikle çocuklardan uzak tutacak şekilde muhafaza etmelisiniz. Çünkü renksiz olduğundan çocuklarda şu izlenimi bırakabilir ve ciddi tehlikeye neden olabilir. Çocuklar şişede durduğunu gördüğünde şu sanıp içebilir ve bu durum ülkemizde fazlasıyla yaşanmış bir durumdur.

Kezzabı içen çocukların büyük bir çoğunluğu yaşamını yitirmektedir. Çünkü solunum yollarından organlara ulaşması çok zaman almadığından tüm organlara ulaşıp yakmaktadır. Yaşamını yitirmeyen çocuklarda organ yetersizliğinden bir süre sonra hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden kezzabı ne için veya hangi amaçla alırsanız alın çok dikkatli bir şekilde kullanmalısınız ve son derece çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmelisiniz. Aksi takdirde dikkat eksikliğinizden dolayı ölüsacak sonuçlara ne yazık ki ömür boyu katlanmak zorunda kalırsınız.

Kezzap Asit mi Baz mı ?

Nitrat, HNO3 kimyasal formülü ile oldukça aşındırıcı bir inorganik asittir.

kezzap atom sayısı

HNO3 kezzaptır. atom sayısı 1+1+3 = 5 tane atom vardır. NaCl yemek tuzudur. 1+1 den 2 atom vardır. toplam 7 tane atom bulunur.

kezzap atmanın cezası

Bu konu hakkında yasa da net bir cevap yok. Ancak adam yaralamaya giren bu konu, ağırlığına göre ceza verilebilir.

kezzap aşındırıcı mıdır

Nitrik asit HNO3 kimyasal formülüne sahip oldukça aşındırıcı bir inorganik asittir. Kezzap olarak da adlandırılır.

Kezzap Formülü

Kimyasal formülü HCl olan hidroklorik asit tuz ruhu olarak, HNO3 nitrik asit ise halk dilinde kezzap olarak bilinmektedir.

Kezzap Nedir?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın