Kara Cuma Nedir? Black Friday Tarihçesi ve Daha Fazla Bilgi

 Kara Cuma Nedir? Black Friday Tarihçesi ve Daha Fazla Bilgi

Kara Cuma Nedir?

Şükran Gününden Sonraki Gün (Cuma) Kara Cuma olarak bilinir. Bu, resmi olmayan veya resmi olarak tatil alışveriş sezonunun başlangıcıdır. Hemen hemen tüm mağazalar, tüketicileri mağazalarına çekmek için bu kampanya gününü bekliyor. İnsanlar, yılın en iyi indirimlerini kapmak için mağazalar açılmadan saatler önce sırada bekliyorlar. Son birkaç yılda, bu Kara Cuma Satışlarını Cuma gününden önce online hale getirme eğilimine tanık olduk. Kara Cuma artık tek günlük bir etkinlik değil.
Son birkaç yılda (kesin olarak 2013’ten başlayarak), Kara Cuma Satışları Cuma gününden çok önce başladı. Bazı mağazalar Kara Cuma satışlarına Şükran Günü’nde, hatta bazıları Çarşamba ve Pazartesi günlerinde başlıyor. Black Friday satışının Black Friday haftasında Pazartesi günü başladığını görmek şaşırtıcı olmaz. Sonuç olarak, gelir açısından Kara Cuma, mağazalar için en büyük gün DEĞİLDİR. En büyük satış günü artık Şükran Günü ve Siber Pazartesi gününü içeriyor .

Neden Kara Cuma Deniyor?

Wikipedia’da Black Friday olarak bilinmesinin en yakın nedeni – “Birçok perakendeci en yüksek karlarından bazılarını Black Friday’de bildiriyor.” Black Friday “isminin siyah kısmı, kayıplarını kırmızı olarak kaydeden işletmelerle ilgilidir. siyah mürekkep ve kazançlar. Bu gelenek modern muhasebe yazılımında yaşar, dolayısıyla adı da burdan gelir. ” Kara Cuma terimi internette ilgi gördü. Fırsatlar web siteleri 2013’ten itibaren “Kara Cuma satışları” nı öne çıkarmaya başladı ve perakendeciler bunu benimsedi. Esasen, Kara Cuma bir İnternet terimidir. Ondan önce, insanlar satışlara ‘Şükran Günü Satışından Sonraki Gün’ veya bunun bir varyasyonu olarak atıfta bulunurlardı.

Kara Cuma ne zaman?

27 Kasım 2020 Cuma

Kara Cuma Nedir ?

Perakendeciler Reklamlarını Resmi Olarak Ne Zaman Yayınlar?

Çoğu ilan gazetede Şükran Günü’nde yayınlanır. (Kara Cumadan önceki gün). Ancak son zamanlarda, birçok mağaza Kara Cuma İlanlarını Kasım ayının başlarında yayınlamaya başlıyor veya bazen Ekim ayında bile sızdırıyorlar. Bazı mağazalar daha sonra, yalnızca web sitelerinde gösterdikleri ek siyah Cuma kapıları ürünlerine sahiptir.

Online Kara Cuma İndirimleri Var mı?

Çoğu Kara Cuma Satışları, Kara Cuma mağaza satışları başladığında çevrimiçi olur. Daha önce belirttiğimiz gibi, birçok mağazanın Kara Cuma İndirimini çevrimiçi olarak Kara Cuma’dan önce sunduğunu belirtti. Ancak, birkaç mağazanın yalnızca bazı mağaza içi Black Friday fırsatları çevrimiçi olarak mevcut olmayabilir.

Kara Cuma Alışverişi İçin İpuçları

  • Mağaza haritalarını kontrol edin. WalMart gibi mağazalar, aradığınız ürünleri nerede bulabileceğinizi açık bir şekilde açıklayan mağaza haritalarını yayınlar. Mağazalar çok büyük, sıralar çok büyük ve en çok istenen ürünlerin miktarları sınırlı olduğundan, aradığınızı alabilmek için hazırlıklı olmak isteyebilirsiniz.
  • Ne zaman bilet vermeye başlayacaklarını ve nerede (hangi kapı) sıraya girmeleri gerektiğini öğrenmek için yerel mağazanızı arayın. İnsanlar genellikle mağazanın çalışma saatlerinden çok önce dururlar. Kapı hırsızı ürünleri sınırlı sayıda olduğundan, sırada önde olanlara bilet dağıtırlar. 
  • Ne istediğinize önceden karar verin. Tüm mağazaları kapsayamayabilir ve TÜM erken kuş Özellerini alamayabilirsiniz. Bu nedenle, kesinlikle ihtiyacınız olan en önemli öğenin ne olduğuna önceden karar verin.
  • Mağazaların Fiyat Eşleştirme Politikasına bakın. Bazı mağazalar fiyat eşleştirmesi sunar, bu nedenle bir kuyrukta durmak yerine kuyruğu olmayan veya daha az olan ve bir fiyat eşleşmesi sunan bir mağazaya girebilirsiniz. (Ve evet, stokta ürün olduğundan emin olun). Fiyat Eşleştirme her zaman zor bir durumdur. Bazı mağazalar sözlerini onurlandıracak kadar nazik olabilirken, diğerleri OLMAYABİLİR. Bazı çalışanlar ve Yöneticiler de bir fiyat eşleşmesi teklif etme konusunda isteksizdir.
  • Önceden satın alın ve fiyatı Kara Cuma gününde ayarlayın. Yine, Bazı mağazalar fiyatı ayarlayabilir veya ayarlamayabilir. Black Friday’de Black Friday fiyatından iade ve yeniden satın almayı deneyebilirsiniz. Yine, bazı mağazalar, ürünün önce girmesi gerektiğini belirterek onu geri satmayı reddedebilir.
  • Yalnızca ihtiyacınız olanı satın alın. Çoğu mağaza,% 5-15 arasında değişebilen yeniden stoklama ücreti konusunda katıdır. Bu genellikle büyük biletli elektronik ve teknoloji ürünleri için geçerlidir.
  • Online Alışveriş Yapın. Bu günün en çok Black Friday öğeleri online olarak da mevcuttur. Bu nedenle orada tüm pazarlıkları alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ücretsiz kargo seçenekleriyle alışveriş sepetini sanal ortamda doldurun ve hiç yorulmadan alışverişinizi tamamlayın.

    – Kampanyayı kaçırırsanız, sorun değil! Yıl boyunca birçok markanın, KARA CUMA’ dan daha iyi özel kampanyalarına denk gelmeniz çok yüksek ihtimaldir.

Kara Cuma İndirimleri

Buraya kadar Kara Cuma (Black Friday) ile ilgili yapmanız gereken herşeyi anlatttık. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey; Kara Cuma indirimleri bi algı oyunudur. Çoğu firmalar bugünü fırsat bilerek yaklaşık bir ay öncesinden, satılan ürünlerin fiyatlarını arttırırlar. O gün gelip çattığında indirim varmış gibi yine aynı fiyata satarlar. Anlayacağınız indirimlere kapılıp gereksiz harcama yapmayın.

Kara Cuma Nedir ?

Kara Cuma indirimleri ne zaman 2020?

Türkiye’de Black Friday ve Efsane Cuma olarak bilinen bu indirim çılgınlığı 27 Kasım 2020 tarihinde başlayacak. Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir.

Muhteşem Cuma ne zaman 2020?

Kasım ayının son Cuma günü gerçekleştirilen Black Friday bu yıl 27 Kasım 2020 Cuma gününe denk gelecek. Bu gün kapsamında Türkiye’de de Efsane Cuma ve Muhteşem Cuma isimleriyle indirimlerin yapılması bekleniyor.

Şahane Cuma ne zaman?

Black Friday indirimleri dünyada her yıl Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma gününde kutlanıyor. Özellikle Amerika, Kanada gibi ülkelerde popüler olan ve son yıllarda tüm dünya tarafından kutlanan Black Friday Türkiye’de Şahane Cuma ismiyle bu yıl 27 Kasım 2020 gününe denk geliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın