İnterrail Nedir Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar

 İnterrail Nedir Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar

İnterrail nedir nasıl yapılır ? Dar sokakların, sıkıcı ve monoton hayatın çemberinden kurtulmak ve sırt çantanızı alıp tatilinizi daha güzel hale getirmek istiyorsanız interrail sizin için en uygun tatil seçeneği olacaktır.

İnterrail bilinmeyen bir tatil çeşidi olmakla beraber bütçenize uygun seçeneklerdedir. İnterrail, Avrupa’da sırt çantanızla yapacağınız bir tatildir. Peki Avrupa’yı ne ile dolaşacaksınız? Avrupa’yı TCDD’den ya da belli turlardan alacağınız interrail bileti ile yapacaksınız.

İnterrail Bileti Nedir?

İnterrail bileti Avrupa’da sürekli aktif halde hareket halinde olan trenlere ücretsiz binişi sağlayan biletlerdir. İnterrail bileti bir çok kategoriye ayrılmaktadır. İnterrail Global Pass ve Flexi sistemi olarak satılan biletler için ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız ilgili sitelerden veya TCDD’nin sitesinden öğrenebilirsiniz.

İnterrail’e Giderken Alınması Gerekenler

İnterrail zorlu bir yolculuk gibi gözükse de size bir çok şeyi kazandıran bir tatil seçeneğidir. Özgürlüğü iliklerinize kadar hissettirecek ve dar sokakların bunalımını üstünüzden atacak bir gezidir. İnterrail için en önemlisi pasaport, nüfus cüzdanı, banka kartlarıdır. Ayrıca vesikalık fotoğraflar götürün. Çünkü orada herhangi bir şehir içi ulaşım kartlarına basılması gereken fotoğraflarınıza ihtiyaç duyabilirsiniz. İnterrail biletinizi de sakın yanınızdan ayırmayın.

İnterrail İle Elinize Geçecekler

İnterrail, size özgürlüğü ve farklı deneyimleri yaşayarak öğreten bir gezidir. Sınırlarınızı sise gösteren, anılarınızı paha biçilemez kılan bir tatildir. İnterrail sonunda cesaretiniz ve kendinize karşı olan özgüveniniz artık hep yüksekte olacaktır.

İnterrail İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

İnterrail her bütçeye uygun tatil seçeneklerini sunan bir tatil çeşididir. Size özgürlüğü sonuna dek yaşatacak olan interrail ile Avrupa’da yeni deneyimlere adım atacaksınız. Ancak İnterraile giderken alınması gereken önemli şeyler vardır.

Tatile Çıkılmadan Alınması Gerekenler

İnterraile çıkarken İnterrail biletinizi, pasaportunuzu, banka kartınızı ve nüfus cüzdanınızı mutlaka yanınıza almalısınız. Ayrıca yanınıza alacağınız vesikalık fotoğraflar orada bineceğiniz şehir içi ulaşım araçları için çıkartılacak olan kartlara basılması durumunda işinize yarayacaktır. Gitmeden önce gideceğiniz ülkelerin acil numaralarını öğrenmeniz gerekir. Yapacaklarınızın listesini barındıran bir ajanda ise iş görecektir.

Avrupa’da Kalınacak Yerler

Sırt çantası ile çıkan her Avrupa yolcusu genellikle oralarda hostel de kalır. Hosteller, insanların apart şeklinde odalarda kaldığı, salon ve mutfağının ortak olduğu sıcak yerlerdir. Hosteller, Avrupa’da kalmak için hem fiyat hem de rahatlık anlamında en uygun yerlerdir. Hosteller, Avrupa’nın her yanında bulabilmeniz mümkündür. Ancak dışarıda kalırsanız gece treni ile seyahat etmenizi öneririz. Çünkü Avrupa’da bazı yerler güvenilir olmayabilmektedir.

Avrupa’da Yankesicilere Karşı Ne Yapmalı?

Avrupa’da bir çok bölgede yankesiciler bulunmaktadır. Paranızın, cüzdanınızın güvenliği bu anlamda tehlike altındadır. Bu yüzden sizin gitmeden önce önlem alması önem arz etmektedir.

Gitmeden önce pantolonlarınızın, tişörtlerinizin iç kısımlarına cep dikip saklanması gerekli şeyleri orda tutarsanız yan kesicilerden kurtulmak için bir adım önde olursunuz. Ayrıca iç ceplik alarak paranızı ve pasaportunuzu orada saklayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın