İnstagramda Nasıl Satış Yapılır?

 İnstagramda Nasıl Satış Yapılır?

İnstagram, sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Facebook’un İnstagram’ı satın almasıyla beraber, İnstagram üzerinde Facebook ile senkronizasyon sağlanabiliyor. Özellikle İnstagram’da Ticaret yapmak isteyen kişiler için özel işletme hesabı oluşturulabiliyor.

İnstagram’da ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap arayalım:

İnstagram Hesabı Oluşturma

İnstagram hesabınızı oluştururken, Facebook hesabınızı İnstagram hesabınıza bağlayabilirsiniz. Bu sayede, Facebook üzerindeki arkadaşlarınız otomatik olarak İnstagram hesabınıza eklenecektir. Ayrıca Facebook sayfanızı İnstagram’a eşleştirerek, bir işletme hesabına sahip olabilirsiniz. Ticaret yapmak isteyen kişiler için iki hesap yöntemi de oldukça uygundur.

İnstagram’da Ticaret Önerileri

Hesabınızı oluşturduktan sonra yeterli takipçi sayısına ulaştığınızı düşündüğünüz an, satmak istediğiniz ürünlerinizi düzenli ve göz alıcı bir şekilde İnstagram’da paylaşabilirsiniz. Paylaşım yaparken:

Ticaretinizi yapacağınızın ürünün fotoğrafı oldukça net olmalıdır, instagram üzerindeki filtreleri kullanarak ürününüzü daha cezbedici hale getirebilirsiniz.

Açıklama kısmında, satılan ürününüz ile ilgili merak edilen bilgiler bulunmalıdır. Ürünün özellikleri, fiyatı, ödeme yöntemleri, kargo seçenekleri gibi bilgiler açıklanmalıdır.
Etiketlerinizi, satışa uygun bir şekilde seçmeniz gerekmektedir.

Yirmi beş etiketten fazlası hesabınız için risk taşıyabilir, bu nedenle abartılı etiket sayılarından kaçınmak gerekir. Hesabınızın takipçi sayısı 10k ve üzerindeyse, etiket kullanım miktarını düşürebilirsiniz.

Paylaşımlarınızı belirli zaman aralıklarına bölerek yapmanız orjinallik için önemlidir. Bir gün hiç paylaşım yapmayıp, diğer gün on adet paylaşım yapmak, özgün bir hesap oluşturmanın önündeki engeldir.

Hesabınızın açıklamasına, varsa internet sitenizin url’sini yerleştirin. Referanslarınızın açıklama kısmında olması müşterinin ilgisini çekecektir.
İnstagram’da ticaret için bir WhatsApp numaranızın açıklama kısmında bulunması sizi alıcıların gözünde bir marka yapabilir.

Ürününüzü satarken farklı kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Burada ticari zeka devreye girecektir, müşteri potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda, ticari hesabınız daha başarılı olacaktır.

İnstagram’da Satış Yapmak İçin Ürün Seçimi

Öncelikle, yaşamınızda meslek dalı olarak uğraştığınız özel bir işiniz varsa, ortaya çıkardığınız ürünleri İnstagram’da pazarlayabilirsiniz. Ayakkabı, butik, giyim üzerine bir dükkanınız bulunuyorsa İnstagram sizin için başka bir pazar alanı olacaktır.

Herhangi bir dükkana yahut üretim olarak ortaya çıkarabileceğiniz ürünlere sahip değilseniz, ucuza temin edebileceğiniz çeşitli ürünleri üzerine kar payı koyarak İnstagram’da satabilirsiniz. Kitap satışı bunun için bir örnek olabilir, kitaplığınızda bulunan kitapları ticaret için kullanabilirsiniz. Ayrıca ikinci el kitapları ucuza alarak İnstagram’da pazarlama imkanınız da bulunmaktadır. Kitap ticaretinin avantajı ise, Ptt’nin kitap kargoları için uyguladığı indirimli tarifedir. İnstagram’da ticaret için kitap satışı, son dönemlerde fazlasıyla kullanılan bir yöntemdir.

Mutlaka ve mutlaka fatura kesmenizi ve faturalı olarak satış yapmanızı öneriyoruz.

İnstagramda Nasıl Satış Yapılır?

Instagram satış yapmak yasal mı?

Instagram‘da satış yapmak yasal mıdırInstagram‘da satış yapmanın, kendi web sitenizde veya bir internet pazaryerinde satış yapmaktan temelde çok farkı yoktur. Hatta Instagram, iş hesapları için satış ürünlerini kullanıcıya gösterebilecekleri bir özellik de hizmete sunmuştur. Dolayısıyla yasaldır.

Instagram satış nasıl yapılır?

Instagram‘da mağaza veya butik açın. Instagram‘da akılda kalacak ve sizi özel kılacak bir kullanıcı adı belirleyerek, kendi butik veya mağazanızı açabilirsiniz. …
Logo’nuzu Profil Fotoğrafı olarak kullanın. …
Ürünlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Instagram satış yapmak vergi ne kadar?

Instagram üzerinden satış yapmak için yürürlükte özel bir vergilendirme sistemi bulunmamaktadır. Ancak bu durum satışları gerçekleştiren kişilerin vergi zorunluluğunu ortadan kaldırmamaktadır. Kurumsal firmaların mağazalarında veya internet sitelerinde yaptığı satışlar vergi vermeyi zorunlu kılmaktadır.

Instagramda ticari hesap nasıl açılır?

Uygulamayı indirin.
Profil bilgileri ve kullanıcı adı seçme – İnstagram‘a kim olduğunuzu söyleyin.
Ücretsiz işletme profili oluşturun.
Paylaşım yapın ve kullanıcıları takip edin – Facebook arkadaşlarınızı bulun.
Konumunuzu Ayarlama.
Profilinizi Tamamlayın.
Şimdi iş kısmı geliyor!
İşletmenizin Facebook sayfasını bağlayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın