İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

 İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

Yeni heyecan, yeni başlangıçlar belki de ömür boyu sürecek bir hayata adım atmak her kızın ve erkeğin hayalidir. Bunun için arkadaşlar ya da aileden birileri araya girebilir, iş yerinden ya da okul hayatınızdan birini görüp beğenebilirsiniz ve baş başa bir görüşme planlayabilirsiniz. Bu görüşme çok önemlidir. İlk buluşma da yapılmaması gereken 9 davranış;

1-Uykulu, mutsuz ve huzursuz bir şekilde duruş sergilemeyin. Çünkü bu durum karşı tarafa negatif elektrik verir. Karşısında yüzü asık, sürekli gergin ve huzursuz duran bir insan herkese itici gelebilir.

2-Elinizdeki telefonla sürekli ilgilenmeyin. Dikkatiniz partnerinizde olmalı. Elindeki aksesuarlarla oynamak ya da telefonla dışarıya yönelmiş olmak karşı tarafa itici gelebilir ve kendisinin beğenilmediğini düşünür.

3-Eski partneriniz ile kıyaslamayın ya da ondan bahsetmeyin. Bu eskinin unutulmadığını düşündürebilir ve itici gelebilir.

4-Karşı cinsi olumsuz yönde genelleme olarak kötülemeyin. Herkes aynı, herkes parayı sever, güzellik ya da yakışıklılık önemsiz oldu artık gibi konulara girmeyin.

5-Sürekli olarak kendinizden söz etmeyin. Karşı tarafa da kendini anlatması için fırsat verin yoksa bir süre sonra dinlemek sıkıcı hale gelebilir.

6-İlginizi diğer insanlara çevirmeyin, gözlerinizi genel olarak partnerinize doğru yönlendirin ve onu keşfetmeye çalışın.

7-Sürekli bir şeyleri dert etmeyin. iş yerindeki olumsuzluklardan yada ailenizdeki sorunlardan bahsetmekten uzak durun. Bu karşı tarafı korkutabilir.

8-Beraber yemek yiyecekseniz doğru yemeği söylemeye özen gösterin. Her yerinize bulaşacak yemeklerden uzak durun

9-Hesabı kesinlikle erkeğin ödemesine özen gösterin. Her bayan hesabı ortak ödeyelim diyebilir ama erkeklerin ödemesi daha çok hoşlarına gidebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın