I Life Nerenin Malı Markası ?

 I Life Nerenin Malı Markası ?

I life nerenin malı, İ life marka alınır mı ? Sorularını merak edenler bu yazıyı okuduktan sonra daha detaylı bilgiye ulaşmış olacaktır.

I-Life Technologies Inc, insanların yaşamlarını iyileştiren yenilikçi ürünlerin araştırılması, tasarımı, pazarlanması, satışı ve desteklenmesine adanmış bir donanım, yazılım, hizmetler şirketidir. Ürün teklifleri arasında Tablet PC, Akıllı Telefonlar, Dizüstü Bilgisayarlar, 2’si 1 arada cihazlar, PC’ler, Sanal gerçeklik ve Giyilebilir cihazlar yer almaktadır. Ayrıca Nesnelerin İnternetini bir araya getirmek için bulut çözümleri geliştiriyor.

I-Life Technologies Inc, Miami (ABD) de kurulmuş olup, 43 ülkede varlığı ile dünyanın en hızlı büyüyen bilgisayar şirketlerinden biridir.

I Life Zed Marka Alınır mı ?

Xaomi gibi dünya piyasasına sonradan damga vuracak olan Miami doğuşlu marka Türkiye piyasasına da el atmış durumda. Tasarımı ve sağlamlığıyla göz dolduran I life, şimdilik bütçe dostu fiyat performans ürünüdür. Günümüz piyasasında alınabilecek en mantıklı markadır.

I Life Zed Ürünleri Nelerdir?

Hızlı bir şekilde piyasaya giren I Life, All in Ona Pc, dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon, akıllı saat, tv ve sanal gerçeklik gözlüğü üretmektedir.

I Life Zed CX3

I Life Digital Zed Air CX3 İncelemesi

Bütçeye uygun bir dizüstü bilgisayar satın alırken, Pentium veya Celeron serilerinden Intel CPU’larla karşılaşacaksınız ve yaklaşık bir crore rupi için bir çekirdek serisi işlemci bulmak nadirdir. 20.000 fiyat noktası. Geçen yıl, Rs altında en iyi dizüstü bilgisayarlardan bazılarını aldık. Windows 10 ile 20.000, yani CPU cephesinde hepsinden taviz vermek zorunda kaldık.

Ancak önceden yüklenmiş Windows’a ihtiyacınız yoksa? Bütçenizi artırmadan bazı daha iyi özellikler için yazılım ticareti yapabilir misiniz? ILife Technologies Inc., düşük maliyetli Z Air CX3 dizüstü bilgisayarını Hindistan’da piyasaya sürdü ve şu anda çevrimiçi perakendecilerden temin edilebilir. Şirkete göre, dizüstü bilgisayar Hindistan’ın ikinci ve üçüncü kademe şehirlerindeki ilk kez alıcıları ve üniversite öğrencilerini hedefliyor.

Fiyat 1.5, Life Digital Z Air CX3, bu fiyata pek göremediğimiz Intel Core i3 işlemciyle gurur duyuyor. İlgimizi çekti ve bu yüzden gerçekten satın almaya değer olup olmadığını görmek için bu düşük fiyatlı dizüstü bilgisayarı kontrol etmeye karar verdik.
Life Digital Z Air CX3 Tasarımı

Bütçeye uygun dizüstü bilgisayarlar tasarlarken gurur duyulacak çok az şey var ve Z Air CX3 kesinlikle bir istisna değil. Tamamen plastikten yapılmıştır; Dışta gümüş ve içte siyah, kapağın ortasında bir iLife logosuna sahiptir ve yaklaşık olarak. Alt panelde ortalama kapaklar ve çok fazla esneklik ile biraz baskı uyguladığınızda da yapı kalitesi ortalamadır. Dizüstü bilgisayarın 2,5 kg ağırlığında olması, çok fazla taşımayı planlıyorsanız size yük gibi görünebilir.
Life dijital yanları, dizüstü bilgisayarın gerçek kalınlığını açısal olarak maskelemeye çalıştı. Biraz çalışıyor, kafanın her iki tarafında iki yönde de bir bağlantı noktası görmeyeceksiniz. Bağlantı noktalarına bir şey takmanız gerektiğinde bu çok can sıkıcıdır.

Bunlardan bahsetmişken, toplam üç USB bağlantı noktası var – iki USB 3.0 Tip-A ve bir USB Tip-C bağlantı noktası. İkincisi, herhangi bir video akışı çıkışı sağlamak için değil, yalnızca veri aktarımı için kullanılabilir. Ayrıca tam boyutlu bir HDMI 1.4B bağlantı noktası, bir Ethernet bağlantı noktası, bir kulaklık / mikrofon birleşik soketi ve bir microSD kart yuvası vardır. Ayrıca sol taraftaki ünitemizde muhtemelen başka bir port için işaretsiz bir kesim vardı ama bu alan boştu. Şirketin web sitesindeki ürün fotoğraflarında mevcut ancak tuhaf bulduğumuz perakende liste resimlerinde eksik.

Life Digital Zed Air CX3 İncelemesi
Life Digital Zed Air CX3 İncelemesi

Bağlantı noktaları iyi durumda ancak iLife’ın tam boyutlu bir SD kart yuvasıyla gitmesini gerçekten diliyoruz. Bu dizüstü bilgisayarın boyutu göz önüne alındığında, dahil edilebilmesi için hiçbir neden göremiyoruz.

Siyah kapaklı tamamen siyah iç mekanla açılan, 1920 × 1080 piksel çözünürlüğe sahip 15,6 inç IPS ekrana sahibiz. Ekranın mat bir kaplaması var, bu nedenle yansıma büyük bir sorun değil. Renkleri görmek güzel ancak parlaklık çok yüksek değil, bu nedenle evin içinde bile bu dizüstü bilgisayarın maksimum parlaklıkta kullanıldığını görüyoruz.
Klavye, tam boyutlu bir sayısal tuş takımı için yeterli alana sahiptir. Çikolata anahtarları nazikçe hareket eder ancak dokunuşa çok az tepki gösterdiği veya hiç tepki vermediği için aldatıcıdır. Avuç içi dinlenme alanı geniş ve ortasında büyük bir izleme paneli var. Genellikle bu bizi çok mutlu eder, ancak ne yazık ki dokunmatik yüzeyin dokunma tepkisi çok terapötiktir ve yapmak istediğimiz tek şey imleci başka bir şeyin üzerine sürüklemek olduğunda genellikle bir klasöre veya dosyaya kayıtlı bir dokunuştu. İzleme paneli düğmeleri de dokunaklı bir tepkiye sahiptir.

Genel olarak, Z Air CX3 harika bir ilk izlenim bırakmıyor, ancak fiyatına tamamen şaşırmadık. İnceleme birimimizin güç düğmesi arızası şirketin servis temsilcisini kurmasıyla ilgili bir sorun olduğu için klavyemizdeki Arapça harfi görmezden gelebilirsiniz.
Life Digital Z Air CX3 özellikleri ve yazılımı

Z-Air CX3’ün iLife ürün sayfasına bir göz atıldığında, Windows veya Freidos ile birlikte geldiği, ancak Hindistan’da satılan modellerin yalnızca DOS ile gönderileceği, yani Windows veya Linux’u kendiniz yüklemeniz gerektiği anlamına gelir. İnceleme birimimiz Windows 10 Pro ile önceden yüklenmişti, bu yüzden testimizi üzerinde çalıştırabiliriz. Windows 10’u kendiniz yüklemeyi planlıyorsanız, iLife ürün sayfasında gerekli tüm bileşen sürücülerini sağlar.

Z Air CX3 yalnızca bir CPU seçeneğiyle sunulur ve çift çekirdekli Intel Core i3-5005U’dur. Intel’in 5. nesil ‘Broadwell’ ailesinden oldukça eski bir CPU, ancak bir sonraki bölümde keşfedeceğimiz gibi performansı sizi şaşırtabilir. Hindistan’da Z Air CX3, 4dB veya 8GB DDR3 RAM ile satılır, depolama alanı 1TB’de aynı kalır. İnceleme için 4GB versiyonumuz var. CPU-Z bize yalnızca tek, kullanılmamış bir RAM yuvası gösteriyor, bu da dahil edilen RAM’in doğrudan ana karta lehimlendiği anlamına geliyor.

Ekranın üst kısmında bir VGA web kameranız var, ancak kullanıldığını gösterecek bir LED göstergesi yok, bu biraz korkutucu. Z Air CX3 ayrıca 5.000 mAh lityum polimer bataryaya sahiptir.
Life Digital Z Air CX3 Performansı ve Pil Ömrü

Z Air CX3, bittiğinde mütevazı bir performans sergiliyor. Windows 10’un önyüklemesi biraz zaman alır ve yalnızca 4 GB RAM ile birçok uygulamada çok görevli bir yavaşlama olabilir. Kullanımınızı bir seferde birkaç kullanımla sınırlarsanız, sorun yaşamazsınız. İzleme paneli iyi olabilir, ancak harici bir fare kullanılarak düzeltilebilir. Ekran, iyi görüntüleme açıları sağlar ve renk doygunluğuna sahiptir, bu da videoları izlemeyi keyifli hale getirir. Ama konuşmacılar oldukça harika. Kesikler klavyenin üstüne yerleştirilmiştir, ancak tam ses seviyesinde tiz ve orta aralık zayıf ve incedir.

CPU’nun performansını test etmek için, Benmark ortak paketimiz Cinemabench R-20’yi çalıştırarak sırasıyla 192 ve 473 tek ve çok çekirdekli skorları döndürdük, POVR ise standart ışın sahnesini hediye etmek için 10 dakika 25 saniye sürdü. Pismark 10’a geçerek, Express Suite’te 1.881 puan aldık ve 3dmark Fire Strikes, 518 puan geri verdi.

Gerçek dünya testleri de ters gitti. 3.24GB’lık farklı dosyaların bulunduğu bir klasörü sıkıştırmak 9 dakika 31 saniye sürdü; 1.3GB AVI dosyasını H.265 MKV’ye kodlamak 4 dakika 59 saniye sürdü; Ve BMW test sahnesini Blender uygulamasına teslim etmek yaklaşık 32 dakika sürer. Nispeten zayıf bir şekilde entegre edilmiş GPU’nun yanı sıra, Core i3-5005U, alt R’lerimiz için test ettiğimiz en yeni Intel Cellars ve Pentium CPU’lardan biraz daha iyi puan alacak kadar iyi. 20.000 dizüstü bilgisayar kılavuzu.
Bu dizüstü bilgisayar, Windows Mağazası’ndaki genel oyunları işleyebilir, ancak başka hiçbir şey yapamaz. Far Cry 5’i, yüksek oranda ölçeklenebilir bir motora dayandığından denedik, ancak önceden tanımlanmış ‘düşük’ grafikleri ve 720p çözünürlüğü ile bile, yerleşik kıyaslamayı çalıştırmadı ve masaüstünde çöktü. Basıldığında, dizüstü bilgisayarın alt kısmı biraz ısınıyor, ancak asla alamayacak kadar sıcak hissetmeyiz

Pil ömrü tamam ama daha iyi olabileceğini düşünüyoruz. Battery Eater Pro testimiz 1 saat 51 dakika sürdü, bu fena değil ama 15.6 inçlik bir dizüstü bilgisayar için daha iyi olmasını bekliyorduk. Günlük kullanımda pil ömrü ortalama beş saatten azdır, bu da tam şarjın sizi tam bir iş günü boyunca dayanamayacağı anlamına gelir.
Karar

Life Digital Z Air CX3, eski nesle rağmen Core i3 CPU sunan bu önemli noktada birkaç dizüstü bilgisayardan biridir. Yine de, bu Broadwell yongasının, son Celeron ve Pentium tekliflerine karşı kendi konumunu korumak için hala yeterli ham güç sağladığını görüyoruz.

I Life Bilgisayar Yorumları

Bununla birlikte, bu dizüstü bilgisayarın tavsiye edilmesini zorlaştıran birçok dezavantajı vardır. Yapının standart ortalamasının altında, tam boyutlu SD kart yuvası yok, izleme paneli çok doğru değil ve klavyenin dokunma tepkisi iyi değil. Bu sorunlara ek olarak, web kamerası da orta ve pil ömrü çok daha iyi. Unutmayalım ki Life Digital bir ev ismi değil ve Dell, HP ve Asus gibilerinin aynı fiyat aralığında rekabet var.

Birçok kullanıcı işletim sistemini kurmakla uğraşmak istemediğinden Life Digital’in Windows ön kurulumu dahil bir alternatif sunması gerektiğini düşünüyoruz. Bu kullanıcılar için, Rs çevresinde birçok başka seçenek var. İhtiyacı güzel bir şekilde karşılayan 20.000 fiyat noktası.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın