HP Nerenin Malı? Hangi Ülkenin Markası?

 HP Nerenin Malı? Hangi Ülkenin Markası?

Hp nerenin malı? Hp markasının açılımı Hewlett-Packard‘tır. Özellikle dizüstü bilgisayar ve yazıcı üretiminde ki en popüler ve en bilindik markalardandır. Hp, merkezi Kaliforniya’nın Palo Alto eyaletindedir. ABD ‘nin en iyi bilgi işlem, baskı sistemleri ve sayısal görüntüleme donanımlarını üretenlerdendir. Ayrıca yazılım ve hizmet sağlayıcısıdır.

Marka 1 Ocak 1939 yılında William Hewlett ve David Packard tarafından, o zamanın teknolojisi için en önemli adımlardan olan ölüçüm cihazlarını üretmek amacı ile kuruldu. Stanford Üniversitesinin Elektrik bölümünden 1935 yılında mezun olan bu ikili, 1939 yılında yılında kurdukları bu şirkete soyadlarını ilk harflerinden oluşan HP ismini vermiştir. Günümüze kadar birçok teknolojik ürünlerde adından söz ettirmiş ve şuan da ise en iyi bilgisayar ekipmanlarından yazıcılara, oyuncu bilgisayarlarından bilgisayar yazılımlarına birçok alanda kendini kanıtlamış markaların başında gelmektedir.

Peki birçok alanda kendini kanıtlamış bu marka gerçekten de kaliteli mi, alınır mı, nasıl bir marka birlikte iceleyelim.

HP Markası Nasıl, Alınır mı?

Öncelikle sizlerin tüketeceğiniz teknolojiden beklentiniz nedir onu belirlemeniz gerekmektedir. Yani ilk önce marka bakmaktan ziyade ne amaçla kullanılacak, nerede kullanılacak bunları belirledikten sonra işinizi görecek donanımı almanız gerekmektedir.

İstediğiniz donanımı belirlediğinizi varsayalım. Oyun oynamak için bir bilgisayar alacaksınız ve özellikleri de belirlemiş durumdasınız. O zaman hemen piyasa araştırmasına çıkıyorsunuz ve o özelliklerdeki birkaç markayı belirliyorsunuz. Buraya kadar herşey tamam. Peki neden HP markasını tercih etmeliyim ?

HP Markası Nasıl, Alınır mı?

HP tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de servis ağı olarak bize göre en iyi müşteri memnuniyetine sahip markaların başında gelmektedir. Ayrıca malzeme kalitesi, şık tasarım ve şarj konusunda da çok iddalı. Minimum 6 saat giden dizüstü bilgisayarlar herkesin en çok istediği şeydir. HP rakip markalarına nazaran birçok alana el atmış ve girdiği her alanda ise sorunsuz hizmet vermektedir. Bu yüzden belirlediğiniz markalar arasında eğer HP var ise kesinlikle diğer seçenekleri elemenizi tavsiye ederim.

HP Bilgisayar Boot Tuşu ve BIOS Güncelleme

HP laptop modellerinin boot tuşu genelde F9 tuşudur. Ancak modeller arasında değişiklik olabilir. Eğer bu tuş olmaz ise ESC,F10 tuşlarını da deneyebilirsiniz.

BIOS güncellemek için ise HP nin kendi sitesinde verdiği teknik desteğe buradan ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın