Hamilelikte Nasıl Beslenilir?

 Hamilelikte Nasıl Beslenilir?

Hamilelik belli olduğu dönem bir kadının hayatında yaşayacağı en hassas dönemdir ve bu dönem ilk aylardan itibaren kadınlar da hem dış görünüş olarak hem de iş sağlığı açısından oldukça güç kaybettiren ve değişikliğe yol açan bir süreçtir. Hamilelikte Psikolojik destek ne kadar önemliyse vücudun direncinin düşmesi ve güçlü sağlıklı bir bebek Dünya’ya getirebilmek için dengeli ve düzenli beslenmek de oldukça önemlidir. Peki Hamilelikte nasıl beslenilir gün sayısı kaç olmalıdır? diye düşünüyorsanız bu makalemizde hepsinin cevabını bulabileceksiniz.

Hamilelikte öncelikli olarak kalori hesabı yapılarak besinler tüketilmeli aşırı yağlı karbonhidratlı ve besleyicilik açısından düşük oranlı yiyecekler yerine haşlama, hafif ve besleyici değeri yüksek olan besinleri tüketmek gerekir. Dengeli ve düzenli beslenmek bu dönemde kadınların içten dışa hamilelikten olumsuz etkilenmelerini engelleyecek ve Psikolojik destek sayesinde bu dönem sorunsuz bir şekilde atlatılabilir.

Hamilelikte nasıl beslenilir iyice öğrenmeli hem beyin gelişimi açısından sağlıklı bir bebek dünyaya getirirken aynı zamanda kendi sağlık koşullarınıza da özen göstermelisiniz. Günlük beslenmenize ilave olarak ara öğünler oluşturmalı kuru üzüm, ceviz, fındık ve bunun gibi güçlü besinler açısından faydalı olan yiyecekler mümkün olduğunca tüketmelisiniz. Bu arada yemeklerinizde genellikle kırmızı et, tavuk, balık ve köfte tarzında besleyici protein açısından zengin besinler tüketmenin haftada birkaç gün hamilelik açısından iyi olacaktır.

Hamilelikte nasıl beslenilir yalnız bebeğiniz için değil öncelikli olarak kendi sağlığımız için özen göstermelisiniz aksi takdirde bebeğiniz gebelik süresi boyunca sizden besleneceği için kendini kısıtlı olanaklarla da olsa geliştirir ancak anne vücudunun büyük bir tahribata uğrayarak loğusalık ve sonrasında sağlıksız bir hayata devam edebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın