Göz Rengine Göre Göz Farı Makyajı Önerileri

 Göz Rengine Göre Göz Farı Makyajı Önerileri

Göz Rengine Göre Göz Farı Makyajı Önerileri, göz farı, makyaj yardımı ile gözlerinizi vurgulamaya çalışırken önemli bir faktördür. Gözleriniz ruhunuzun penceresi olduğundan, bu renkleri ortaya çıkarmak genel görünümünüzü en üst düzeye çıkarır.

Hangisinin gözlerinizi ve tarzınızı en iyi tamamladığını bilmek ve günü beklemek önemlidir. Yanlış olanı kullanırsanız gözlerinizin güzelliği gizlenir ve tarzınızla çatışabilirsiniz.

Yüzünüzü güzelleştirecek ve doğal gözlerinizi ortaya çıkaracak renkleri bulmanıza yardımcı olacak aşağıdaki içgörüler listesini bir araya getirin.

Göz Farı Tarihi

Göz farı, ince bir pudra şeklinde gelen basit bir göz makyajı görünümüdür. Kontrast ve cila için göz kapaklarına renk katmak için kullanılır. İlk kullanımı Cole şeklinde eski Mısır’a kadar izlenebilir. Mısır kraliyet ailesi, dini törenlerde görünüşlerini geliştirmek için bu erken yöntemi kullandı.

Roma ve Yunanistan’a ulaştığında, insanlar onu sadece dini törenleri değil, cazibelerini artırmak için kullanmaya başladılar. Bununla birlikte, yalnızca yaşlı kadınlar bu kadar lüks kozmetik ürünleri alabilirdi.

Ancak bugün, makyaj Mısır’daki mütevazı başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti ve tüm dünyada çok popüler.  

Gözlerim İçin Hangi Göz Farını Kullanmalıyım ?

Göz Rengine Göre Göz Farı Makyajı Önerileri

Kadınlar, genellikle göz makyajlarını giydikleri kıyafetlerle eşleştirme hatası yaparlar. Göze hoş gelmeyebileceğinden bu moda hatalarından kaçınmanız önerilir.

Bunun yerine ten renginizi, saçınızı ve göz renginizi güzelleştirmek için göz makyajını seçmelisiniz. Gölgenin doğal gözlerinizi tamamlaması gerekir, ancak ona mükemmel şekilde uyması gerekmez. Örneğin, mavi gözleriniz varsa ve mavi gözlerinizi seçerseniz, gözleriniz donuk görünecektir.

Gözlerinize dayanarak aşağıdakileri öneriyoruz:

Mavi Gözlü

Mavi gözler soğuk ton ailesine ait olduğundan, sıcak tonlar irisi ortaya çıkarmak için en iyi kontrastı sağlar.

Dışarıdaki tüm muhteşem mavi gözlü kadınlar için toprak taşları, barut grisi ve boz gölgeleri deneyin. Parlak görünmek istediğinizde pembe veya gül kullanın.

Mavi gözlerle ilgili akılda tutulması gereken bir şey mavi göz makyajı kullanmamaktır.

Ünlü makyaj sanatçısı Dae Sik Son, “Mercan ve şampanya gibi yumuşak tonlu tonlar uygulamak, irisin parlaklığını yakalar ama dikkat dağıtmaz” diyor. Her şey gözlerinizi vurgulamak ve onları daha çekici kılmakla ilgili.

Yeşil Gözler

Yeşil gözleriniz için, mor, salkım, mor, leylak ve erik deneyin. İşe yarayan farklı bir görünüm için bronz ve altın lekelerle kahverengiyi deneyin.

Gözleriniz zaten parlaktır, bu yüzden onları vurgulamak için parlak renkler kullanmak zorunda değilsiniz. Ayrıca mavi gibi soğuk tonlardan kaçının çünkü bunlar gözlerinizi soluklaştırır. Mükemmel bir görünüm için, her zamanki siyah yerine kahverengi göz kalemi ve rimeli seçin.

LA merkezli makyaj sanatçısı Matthew Van Leeuwen, eriklerin yeşil gözler için mükemmel olduğuna yemin ediyor. “Yeşil gözleri daha canlı hale getirir ve onları yeşilimsi sarı gösterir, bu iyi haber. Yeterince koyu mor kullanırsanız, siyah olur, ancak yine de erik renginin faydaları olur. var.”

Açık Kahverengi Gözler

Kahverengi gözler çok yönlüdür ve boş bir tuval sağlar.

Kahverengi gözlü insanlar hemen hemen her rengi takıp çıkarabilir. Altın ve kırmızımsı kahverengi gibi sıcak şeyler gözlerinize derinlik katar. Seksi ve dramatik bir görünüm istiyorsanız koyu bir ton seçin.

Pembe veya yeşil giyinmek, gözlerinizi doğru bir şekilde vurgulayacak ve gözlerinizi kamaştıracaktır. Metal noktalardan birini seçmek, gözünüzde olabilecek altını vurgulayacaktır.

Ancak, kaş kullanmanın gözlerinizi bulanıklaştırabileceğini unutmayın.

Sik Son, “Çoğu renk güzel kahverengi gözlerle iyi sonuç verir, ancak somon ve bronz altın gibi nötrler onları vurgular” diyor.

Ela Gözler

Fındık rengi gözler, renk seçimi söz konusu olduğunda her ikisinin de avantajlarına sahiptir. Makyaj sanatçısı Matthew Van Ruwen, “Hazel’in gözleri yeşil ile kahverenginin ortasında, bu da her iki aileden de gölgeleri kaldırabileceğiniz anlamına geliyor” dedi. Ella’nın gözlerinin altın tonlarını ortaya çıkarmak istiyorsanız hafif sarımsı altın rengi bir makyajla gözlerinizi parlatabilirsiniz.

Gizemi ela gözlerle vurgulamak istiyorsanız, açık mor ve açık pembeyi deneyin veya bunun yerine ışıltılı versiyonu kullanın. Son bir dokunuş eklemek için siyah bir göz kalemi ve maskara uygulayın.

Gri Gözler

Gri gözler etraftaki en nadir gözlerden biridir ve onları vurgulamanın birçok yolu vardır. Gri gözler için en iyi gölge, yeşil, kahverengi veya mavinin tonlarını en üst düzeye çıkaran ve ortaya çıkaran gölgedir.

Gözleriniz gri ise, dumanlı gölge en iyisidir. Dae Sik Son’a göre, “Bu sıradışı göz rengini ustaca temsil etmenin en iyi yolu, benzer bir çelik renk tonu seçmektir.”

Koyu Kahverengi veya Siyah Gözler

Açık kahverengi gözler gibi, koyu kahverengi veya siyah gözler de taze bir tuval sağlar ve birçok seçenek sunar. Siyahı (ve kahverengiyi) karıştırmak tüm ana renkleri oluşturur, bu nedenle bu seçeneklere sahipsiniz.

Koyu kahverengi ve siyah gözler için en iyi göz farı, kobalt mavisi gibi koyu tonlardır çünkü kontrast göze çarpmalarını sağlar. Alternatif olarak, kahverengi çizikleri ortaya çıkarmak için metalik veya mat yeşil bir gölge deneyin.

Koyu kahverengi gözlerin mükemmel tonu sorulduğunda Sik Son, “Güçlü mor, gümüş ve çikolata tonları daha büyük göz benzeri bir yanılsama yaratır” diyor.

Güzel koyu gözlerinizi vurgulamak için daha fazlasını yapmak istiyorsanız, siyah bir göz kalemi ve rimel kullanın.

Göz Farı İpuçları ve Püf Noktaları

Bu bilgileri bilmeniz çok önemli dikkatlice okuyun.

Günümüzde göz farları sadece basın tozundan daha fazlasıdır. Ayrıca jeller, kremler, mum boya ve gevşek pigmentleri de seçebilirsiniz. Bu nedenle, sizin için en iyi olanı ve gece boyunca neyin en rahat şekilde uygulanıp giyileceğini anlamak için deneyler yapın.

  • Yüzünüzün diğer kısımlarında çalışmadan önce göz makyajınızı uygulamak altın bir kuraldır. Bunu yapmak, farın bir kısmı yanaklarınıza değse bile temeli temiz tutacaktır.
  • Göz kalemi, göz makyajı için yüz kalemi kadar önemlidir. Kırışıklıkları önlemek ve makyajınızın daha uzun süre dayanmasını sağlamak için kullanın. Astarlar pigmenti güçlendirir ve diğer kozmetiklerin pürüzsüz, basit ve canlı bir şekilde uygulanmasına izin verir.
  • Gözlerinizin daha genç görünmesi için iç köşelerine parlak gölgeler uygulayın. Gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız, iç köşeler için aynı açık renkleri kullanın ve göz bölgesinin ortasına daha koyu bir gölge ekleyin.
  • Kaş çizgisinden göz kapaklarının kırışıklıklarına kadar sadece göz kapaklarına koyu bir gölge bırakın. Kaşlardaki kırışıklıkların hemen altına orta bir gölge uygulayın.
  • Kaşların kemikleri boyunca vurgulayın. Bu şekilde, özellikler doğal olarak güzel bir şekilde öne çıkacaktır.
Göz Rengine Göre Göz Farı Makyajı Önerileri

Göz Makyajı Hakkında Kısaca Bilgi

Gözlerinizi neyin en iyi renk yaptığını bilmek, gözlerinizi aydınlatmanın ilk adımıdır. Tamamlayıcı olmayan göz farı kullanmak gözlerinizin donuklaşmasına veya soluklaşmasına neden olabilir.

Bal rengi göze hangi makyaj?

Bal rengi gözlerinin rengini vurgulamak için, yeşil göz makyajı yapabilirsin. Yeşil bir göz kalemini eyeliner şeklinde uygulayabilir, sıcak tonlu farlarla da göz makyajını ısıtabilirsin.

Makyajda hangi renkler uyumludur?

Altın & Kahverengi. Bu tonlar gündüz ve gece için şık görünüm yakalamada kullanabileceğiniz favori renklerdendir. …
Açık turuncu & Lacivert. Göz kapaklarınıza yanık turuncu ile gerçekten bir odak noktası oluşturabilirsiniz. …
Krem & Boz Kahverengi. …
Gül ve Şampanya. …
Neon Mavi & Limon Yeşili.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın