GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

 GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

Göz altı morlukları nasıl geçer? Aşırı yorgunluğun ve uykusuzluğun yanında makyaj malzemelerinin yanlış bir şekilde kullanılmasından dolayı göz altı morluklarının oluşması kaçınılmaz oluyor.

Bayanlar dönem dönem göz altı morlukları ile karşı karşıya kalabiliyor. Peki ya göz altı morlukları nasıl geçer? Evinizdeki doğal malzemeler ile göz altı morlukları için doğal maske yapabilmeniz mümkün.

Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

 • Doğal içeriklere sahip antioksidan serumlar kullanmalısınız.
 • Yemeklerinizde tuzu az tüketmelisiniz.
 • İdrar söktürücü etkisi olan yeşil çay gibi doğal çayları içmelisiniz.

Göz altı morlukları maalesef genetik olarak ortaya çıkıyor. Eğer ailenizde göz altı morluğu sorunu olan varsa sizde de göz altı morluklarının olması muhtemel. Ailenin genetik geçmişi bu konularda çok önem kazanıyor ve sorun yaşayabileceğiniz konuları tahmin etmek kolaylaşıyor.

Bu noktada göz altı morlukları ile ilgili doktorunuzun önerdiği göz çevresi kremlerini kullanarak tedavide ilk adımı atabilirsiniz. Eğer hala geçmeyen göz altı morluklarınız varsa, doğal görünümlü makyajlar yapabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarını Engellemek İçin,

 • Uykusuzluk ve yorgunluğun göz altı morluklarını meydana çıkartmakta etkili olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden gün içinde uykunuzu iyice almanız çok önemli.
 • Bilgisayar karşısında geçirdiğiniz zamanı olabildiğince azaltmaya çalışın.
 • Eğer bilgisayar başında uzun zaman çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka gözlerinizi dinlendirmeyi unutmayın. Doktorunuza danışarak dinlendirici gözlük kullanmanız faydalı olacaktır.
 • Gözlerinizi dinlendirmek için C vitamini içerikli göz kremleri kullanabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Nasıl Ortaya Çıkar?

Göz etrafınızdaki kılcak damarların çatlaması ile göz altı morlukları oluşur. Eğer ailenizin kalıtsal geçmişinde göz altı morlukları sorununu yaşayan varsa, büyük ihtimalle sizde de göz altı morluğu nüksedecektir. Yorgunluk ve uykusuzluk ise bu sorunu tetikleyen unsurlardır.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Eğer göz altı morluklarınız karaciğer ya da böbrek rahatsızlığından dolayı kaynaklanmıyorsa, bu sorun için tedavi amaçlı üretilen göz çevresi kremlerinden kullanabilirsiniz. Fakat her krem göz altı morluklarını iyileştiremeyebiliyor.

göz altı morlukları nasıl geçer
göz altı morlukları nasıl geçer

Göz Altı Morlukları Tedavisi

 • Göz altı morluklarını azaltmak ve yok etmek için öncelikle su tüketimini çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Günde 12 bardak su içerek göz altı morluklarınızı azaltabilirsiniz.
 • Bir kaç buzu küçük bir örtü ile sarıp göz altlarınıza uyguladığınızda hem şişlikleriniz inecek hem de morluklarınızda azaltacaktır.

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Maske

 • Yeşil çay ile göz çevrenize kompres yaptığınızda, şişlikleri indirir.
 • Patates haşladıktan sonra soğutun ve gazlı beze sarıp göz altı morluklarınızın üstünde bekletin.
 • Soğuttuğunuz bir kaışığın arkası ile yapacağınız uygulama da buz ile yaptığınız uygulama ile aynı etkiyi gösterecektir.
 • Kaliteli güneş gözlükleri kullanmaya özen gösterin. UV ışınları göz etrafınızdaki dokuyu hassaslaştırır.

Göz altı morlukları doğal yollarla nasıl giderilir?

Salatalık. %96 oranında su içeriğine sahip olan salatalık, göz altı derinize ihtiyacı olan sıvı desteğini sağlayacaktır. …
Çay poşeti. …
Patates. …
Maydanoz. …
Limon suyu. …
Süt. …
Avokado. …
Badem yağı

Göz çevresi Kahverengiliği nasıl geçer?

Çay poşeti. Gözlere soğuk poşet çay uygulamak morlukların görünümünü iyileştirebilir. …
Hindistan cevizi yağı. Göz altlarına her gece Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak koyu halkaları azaltabilir. …
Salatalık. …
Gül suyu. …
Süt.

Limon suyu göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Cildi besleyen ve canlandıran limon, aynı zamanda doğal ve güçlü bir ağartıcıdır. Badem yağı ve limon suyu birleştiğinde göz altı morlukları için ideal bir karışım oluyor. 1 çay kaşığı badem yağını yarım çay kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla karıştırıp göz altlarına masaj yaparak sürün ve 10 dakika bekletin

Patates göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Gözaltı morluğuna iyi gelen önemli besin patates ve salatalıktır. Çiğ patates ve salatalığı göz kapaklarınıza koyarak, 15 dakika uygulayacağınız doğal maske ile gözaltı morluklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın