Erkeklerin Çekici Bulduğu Parfümler

 Erkeklerin Çekici Bulduğu  Parfümler

İnsanlar kendini güzelleştirmek ve çekici kılmak için sadece göze hitap etmez. Aynı zamanda diğer duyu organlarına da hitap eder. Makyaj göze hitap ederken parfüm buruna seslenir. Koku başlı başına bir uyarıcıdır. Parfüm Latincede per fumum (dumandan yayılan) sözcüğünden türemiştir.

Tüm sinir sistemini doğrudan etkileyen kokuların dozu da önemlidir. Bazı kokular bayıltıcıdır, rahatsız edicidir. Bazıları afrodizyak yani erotik ve etkileyicidir. Bundan dolayı çok eski devirlerden beri cinsel bir uyarıcı olarak kullanılmıştır. İnsanın bir de kendi teninden yayılan doğal kokusu vardır.

Yapay kokular ise parfümlerdir. 1975’li yıllarda insanların doğal olarak salgıladıkları “feromon” denilen bir salgı bulunmuştur. Feromon kadınlarda kadının en üretken olduğu dönemde genelde ovülasyon (yumurtlama) döneminde en üst seviyeye çıktığı tespit edilmiştir.

Feromon vücut tarafından üretilen bir kimyasal maddedir ve etkisini bilinçli bir koklamayla fark edilmeyecek kadar saklı bir şekilde gösterdiği biliniyor. İnsanlar ter kokularını gidermek için ise özellikle kötü kokuları azaltmak için deodorant kullanmaktadırlar. Tabi bu ürünler temiz cilt üzerinde güzel kokacaktır.

Ter üzerine sıkılınca bu kokuyla karışıp daha kötü bir koku ortaya çıkabilir. Parfümler genelde ya bazı uyarıcı kokan bitki türünden ya da bazı hayvanların eşlerini etkilemek için salgıladıkları bazı etkileyici kokuların damıtılmasıyla elde edilir. Sevdiğiniz adamı etkilemek için en büyük destekçiniz parfümlerdir. Peki erkeklerin çekici bulduğu kadın parfümleri nelerdir?

Calvin Clein Euphoria: Sevdiğinizin başını döndürecek olan bu parfüm tam size göre. Aroması gizemli bir dünya gibi olan bu koku notus çiçeği ve siyah orkidenin çevrelediği hoş bir kokudur.

Guerlain Ldylle: Gül, leylek, şakayık ve yaseminin gücü bu parfümde birleşti. Bahar çiçeklerinin huzurunu hissettiren bu parfüm uzun süreli etkisiyle orijinal bir formüldür.

Giorgio Armani Code: Mistik, kadınsı, gizem dolu, romantik simgelerin işareti olan bu parfüm aşk kokuyor. Çiçeklerin kattığı bu aromatik lezzet portakal, bergamot, vanilya ve mirabilis karışımıdır.

Lencome La Vie Est Belle: Vanilya, meyve aroması, baharat karışımı lencome, sadeliğin simgesi haline gelmiştir. Masum bir çekicilik istiyorsanız bu koku tam size göre.

Daviroff Cool Water: Odunsu, aromatik ve taze kokusuyla farlı bir dünyayı yansıtan bu parfümle cazibenin, seksiliğin ve dişiliğin tam ortasındasınız. Mandalina, kaktüs, elma, adaçayı, beyaz misk ve kiviyle tatlanan aroması keyif vericidir.

Carolina Herrara 212 Sexy: Dişiliğin, tutkunu simgesi

Carolina: kakule, biber, bergamot, misk ve mandalina ile tutkunun dünyasında kendinizi keşfedeceksiniz.

Burberry Weekend: Bu parfümde huzur, mutluluk ve yumuşaklık gizli. Hafta sonunun huzuruna ve eğlencesine bu parfümle başlayın ve etrafınıza çiçeksi, güçlü ve odunsu bu kokuyu yayarken pozitif enerjinizi de hissettirin.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın