Dyson Hangi Ülkenin ? Nerenin Malı Markası?

 Dyson Hangi Ülkenin ? Nerenin Malı Markası?

Dyson hangi ülkenin markası? Nasıl bir marka ? Alınır mı? gibi soruların cevapları yazımızda yer almaktadır.

Dyson Limited Şirketi, 1991 yılında James Dyson tarafından İngiltere’de kurulan bir İngiliz teknoloji şirketidir. Elektrikli süpürge, hava temizleyici, el kurutma makinesi, pervanesiz fanlar, ısıtıcılar, saç kurutma makineleri ve ışıklar gibi ev aletleri tasarlıyor ve üretiyoruz. Şubat 2018 itibarıyla Dyson’ın dünya çapında 12.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Ocak 2019’da Dyson, elektrikli araç üretimini artırmak için genel merkezini Singapur’a taşıyacağını duyurdu. Ancak, EV programının sona erdiği 10 Ekim 2019’da açıklandı.

Dyson Marka Buna Değer mi ? Alınır mı ?

İnce, şık ve iyi bir cihaz. Halı, parke ve evcil hayvan tüyleriyle mükemmel bir şekilde mücadele eder, ayrıca süpürgeler olduğu sürece sessizdir. Evet, elektrikli süpürge için pahalıdır, ancak piyasadaki en iyilerden biridir.

Kablosuz bir elektrikli süpürge satın alırken, gerçekten üç faktörü aklınızda tutmanız gerekir. Şarjlar, ağırlık ve yerden tasarruf sağlayan yetenekler arasındaki pil ömrü ve hem parkede hem de halılarda çalışıp çalışmadığı, çoğumuzun bir elektrikli süpürge seçerken aradığı ana faktörlerdir.  Dyson’ın fiyatı 3500 ila 7000 TL arasında değişen birkaç modeli var.

Önce en çok satan akülü Dyson modellerinden birkaçına bir göz atalım ve ardından size performanstan ödün vermeden tonlarca para kazandıracak birkaç alternatif sunacağım.

Dyson V8 Absolute Kablosuz Şarjlı Süpürge

Dyson V8, 3500 TL civarında (satışta 3000 TL’ ye kadar düşüyor), yutması zor ağır bir fiyat etiketine sahip. Yaklaşık 40 dakikaya kadar dayanan uzun ömürlü bir bataryaya ve sadece 2,65 Kg ağırlığında bir tasarıma sahip. İnce, şık fiyattan dolayı can sıkıcı, ama iyi bir makine. 

Dyson V8 Absolute Kablosuz Şarjlı Süpürge

Evet makine gerçek anlamda; çekim gücüyle, ağırlığıyla, şarj kapasitesiyle ve tasarımıyla en iyi cihazlardan biridir. Dyson markasının en büyük avantajlarından biri sağlamlığıdır. Ürünü gerçek anlamda yerden yere vursanız bile kırılması çok zordur. Ancak yüksek fiyatından dolayı her kesim ailenin alamayacağı için bu ürüne yakın özelliklerdi uygun fiyatlara ne var gelin şimdi onlara bakalım.

Xiaomi Mi Handheld 1C Kablosuz Şarjlı Vakum Süpürge

Yüksek emiş gücüne sahip halılarda ve parkede tam anlamıyla toz bırakmayan güzel bir ürün. Filtreleme işlemini stabil şekilde yapar ve havaya toz yayılmasını engeller. Ortalama 45-60 dk çalışma süresiyle evinizi rahat bir şekilde temizlersiniz. Piyasa da ortalama 1850-2300 Tl civarında satılmaktadır.

Xiaomi Mi Handheld 1C Kablosuz Şarjlı Vakum Süpürge

BOSCH BCS61113 Şarjlı Dik Süpürge

Alman markasının bu modeli tam bir fiyat performans ürünüdür. 78 Db sesiyle çalışığını neredeyse duymazsınız. Yüksek emiş gücüne sahip 2,3 Kg ağırlığıyla yorulmadan işinizi yapabilirsiniz. Şarj dolum süresi 4 saattir. Çalışma süresi 40-45 dk. Ürünü piyasada 1500 ile 1800 TL civarlarında bulabilirsiniz.

BOSCH BCS61113 Şarjlı Dik Süpürge

Asıl sorumuza gelecek olursak; Dyson sağlamlık, çalışma süresi ve tasarımıyla bir başyapıt. Ancak daha öncede dediğimiz gibi, bütçe dostu iyi bir makine istiyorsanız bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bütçe sıkıntısı olmayanlara en iyisi olsun diyenlere Dyson marka tavsiyemdir.

Dyson ne zaman kuruldu?

8 Temmuz 1991, Wiltshire, Birleşik Krallık

Dyson nere malı?

James Dyson, 2 Mayıs 1947’de İngiltere’nin Cromer kentinde doğmuştur. O, ürettiği toz torbasız siklon teknoloji elektrikli süpürge( Dyson Dual Cyclone/Dyson İkili siklon) ile haklı bir üne kavuşan İngiliz bir sanayicidir.

Dyson v11 kaç watt?

29.40 V

Dyson Süpürge garanti süresi ne kadar?

Dyson kablolu süpürgelere 5 yıl garanti sağlamaktadır. Kablolu süpürgeler haricindeki ürünlerin garanti süresi 2 yıldır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın