Dubai Vizesi Nasıl Alınır ?

 Dubai Vizesi Nasıl Alınır ?

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi ve Dubai kentleri bildiğiniz üzere her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahipleri de 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerini vizesiz gerçekleştirebiliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesini almak için pek çok yöntem vardır. Ülkeyi ziyaret edecek olan türk vatandaşlarının ziyaret amaçlarına uygun vize başvurusu yapmaları gerekiyor.

Vize Türleri

Dubai Transit Vizesi: Dubai’den başka ülkelere seyahat edecek ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde konaklamak isteyenler mutlaka Dubai transit vizesi başvurusu yapmaları gerekiyor. Bu vize ile birlikte ülkeye ilk girişten itibaren 96 saat konaklama şansı tanınıyor. Transit vizenin uzatılma şansı ise yoktur.

Dubai Kısa Süreli Turist Vizesi: Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yaptıktan sonra maksimum 30 güne kadar konaklama hakkı sunan vize, tek ve çift girişli olmak üzere 2 farklı şekilde sunuluyor. Vize süresinin uzatılması mümkün değildir.

Dubai Uzun Süreli Turist Vizesi: Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarına ilk girişten itibaren 90 güne kadar konaklama şansı tanıyan bu vizede tek ve çift girişli seçenekler sunuluyor. Bu vize türünün de uzatılma imkanı yok.

Vize Başvuruları

Dubai vizesi başvurusu için Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na şahsen başvurmak ya da ülkeye seyahat edilecek havayolu şirketi aracılığıyla online başvuru yapmak ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi yetkili vize merkezlerini tercih ederek vize için gerekli işlemleri yapmak mümkündür.

Dubai Vizesi Başvuru Evrakları

En az 6 ay geçerli olan pasaport, pasaportta kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfanın taranmış jpeg dosyası, doldurulan başvuru formu, biyometrik fotoğraf, ikametgah, ibraname, Dubai’ye giriş nedenini bildiren bir yazı ve başvuru ücreti gereklidir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapacak turistler için bazı kısıtlamalar bulunuyor. 18 yaşın altındaki kişilerden aile izin belgesi isteniyor. Evli kadınlar için ise evlilik cüzdanı beyanı istenebiliyor.

Dubai vizesi, gerekli evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde sunulması durumunda en geç 3 iş günü içerisinde hazır oluyor. Dubai vizesi, A4 kağıdı şeklinde başvuru sahibine e-posta veya faksla gönderiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın