Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir? Doğum Sonrası İçin Öneriler

 Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir? Doğum Sonrası İçin Öneriler

Evet anne adayları yazımızda hem sizler için hemde minik melekleriniz için faydalı bilgiler vermeye çalışacağız. Doğumdan sonra nasıl kilo verilir, ne yiyip ne içilir gibi birçok bilgiyi sizlere ulaştıracağız. Hazırsanız geçelim.

Doğum Sonrası Nasıl Sağlıklı Zayıflanır?

Aslında gebelik çok normal ve fizyolojik bir süreçtir, vücuttaki yağ hücrelerinin iki ila üç kat arttığı doğal bir süreçtir. Önemli bir ayrıntı, bu sürenin çok kısa olmasıdır. 9 ay içinde karın çapı 5-6 kat artar ve cildin bu gerginliğe ihtiyacı vardır. Hamilelik sırasında hareket etmelisiniz. İnternette sağlıklı kilo vermek için uygun fiyatlı binlerce diyet listesi bulabilirsiniz. Ve denemek mümkündür ama sonunda hataları düzeltmek ve gerçeği göstermek doktorun görevidir.

Hem Hızlı, Hem de Sağlıklı Zayıflanır mı?

Elbette, vücut matematik gibidir. Artan kalori kilo almaktır ve kalorileri azaltmak kaçınılmaz olarak kilo kaybına neden olur ancak önemli olan bu sorunu çok kolay bir şekilde düzenli ve dengeli bir diyetle çözmektir. Vücut ritmi 6 öğün, 3 ana öğün ve 3 ara öğün olarak programlanmış olup, normal öğünlerde renk hızına küçük bir sınır koyarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. İnsan metabolizması yaşla yakından ilgilidir. gebelik.

Neden Bazıları Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verir?

Burada vurgulanması gereken en önemli detay basit bir mantıkla düşünmek ve bedeninizi tanımamaktır. Sonuç olarak VKİ (Vücut Kitle İndeksi), ağırlık oranının normalin altında olması, yani hamilelikte olası gerektiği kadar kilo alınması ve ebelerin uygun gördüğü yöntemle doğumdan kısa bir süre sonra kontrollü bir şekilde kilo vermesi anlamına gelir. Kilo verebilirsiniz, ancak hamilelikten önce vücudunuzda çok fazla yağ varsa ve tabii ki hamilelik sırasında çok fazla kilo alırsanız kilolar vücudunuzda kalır.

Doğumdan ne kadar sonra spora başlanabilir?

Egzersizler normal doğumdan 1 ay sonra ve sezaryenden ise 3 ay sonra başlanabilmektedir.

Yeni annelere spor tavsiyesi

Yeni bir anne için en iyi egzersiz, vücuttaki ödemden kurtulmak için kısa bir yürüyüşe başlamaktır.

Hangi yiyecekler sütü arttırır?

Halk arasında çok yanlış inanışlar vardır çok kalorili ve çok şekerli gıdaların süt yaptığı sanılır oysaki Somali’de açlık sınırında yaşayan annelerde sadece buğday ve bulgur lapasıyla beslenmelerine rağmen sütleri olmaktadır ama popüler bilgiler vermek gerekirse havuç, siyah üzüm ve özellikle rezene çayı sütü arttırır.

İnsanların doğru bildiği en büyük yanlış kalorisi yüksek ve şekerli yiyeceklerin süt yaptığı bilgisidir. Bu bilginin yanlış olduğunun en büyük kanıtı, yaşam standartlarının düşük olduğu ülkelerdeki annelerin sadece buğday ve bulgur yiyerek bile sütlerinin olmasıdır. Ancak en çok bilinen ve yararlı bilgi vermek gerekirse, siyah üzüm, havuç ve rezene çayı hem sağlıklı hem de yararlı olacaktır.

Doğru bildiğimiz yanlışlar

En büyük hata, annenin kısa bir süre emzirmeye devam etmesidir. Vücudunun deforme olduğunu ve kilo aldığını düşündüğü için emzirmeyi erken bırakıyor ama hormonlar bu döneme tam olarak programlanmıştır. Bir başka hata da biraz öncede belirttiğim gibi şekerli gıdaların daha çok süt yaptığına inanılması

Doğum sonrası deformasyon nasıl giderilir?

İlk deformasyon elbette kilo fazlalığı ve oluşan çatlaklardır bunları gidermek çok da kolay değildir ama düzenli beslenme ile kilo fazlalığı giderilebilir.

İlk deformasyonlar elbette ki fazla kilolardan dolayı oluşan çatlaklardır. Kurtulmak kolay olmamakla birlikte düzenli beslenilirse alınan fazla kilolar giderildiği gibi bu izlerden de kurtulabilirsiniz.

Sarkmalar için öneriler

Hamilelik öncesi selülit ve fazla kilosu olanlar bir an önce bu problemlerinden kurtulmalılar hiçbir vücut deformasyonu kader değildir sadece kişinin kendini iyi tanıması ya da onu tanıtacak bir doktoru bulması gerekliliğidir. Bağ dokunuz ya da vücut profilinizdeki bozukluk ne olursa olsun bunları minimuma indirerek hamile kalmak en önemli koruyucudur.

Çatlaklar, selülitler ve varisler

Hamileliğin son aylarında günlük olarak badem sütü ve badem yağı ile karın bölgesine masaj yapmakta fayda var. Düzenli nefes almakta en az bunlar kadar önemlidir. Selülit ve ödemler için hamilelik süresince yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.

Vücudu diri gösterecek formüller

Mevcut takviyeleri aldıktan sonra, vücudunuzun sağlıklı ve yoğun görünmesini sağlayacak tarifleri ve yiyecekleri tüketmelisiniz. Taze sebze ve meyve yemek, tüm yiyeceklerde bağırsak hareketlerini arttırır ve çok sıkı bir karın ile sonuçlanır.

Zayıfladıktan sonra formu korumak

Vücudunuzun istediği zor olan değil kolay olandır, yapılacaklar bellidir yağ fazlanızı hesaplayıp ona göre danışmanlık almanızdır.

Aslında vücut zor olanı değil kolay olanı ister. Ne yapacağınız belli. Fazla yağınızı hesaplayın ve buna göre diyetisyene danışın.

 1. Doğumdan sonra ne zaman kilo verilir?

  Gebelik döneminde 9 – 12 kg alarak normal tamamlamış bir anne, ilk altı ayın sonunda dengeli beslenme ve etkin süt verme sonunda normal kilosuna kavuşabilir.

 2. Emziren anne diyet yapabilir mi?

  Emziren bir annenin aylık 2 kilo kadar vermesi normal karşılanır. Ancak kilo vermek için, 1500 kalorinin altındaki diyetler uygulanmamalıdır. Kilo vermek içinse lohusanın en azından 4 ay beklemesi gerekir.

 3. Sezeryan doğum sonrası nasıl kilo verilir?

  Doğru bir beslenme düzeni ile ayda 1-2 kilo vermek mümkün olabilir. Doğum sonrası kilo vermek için az kalori almak ve sıkı diyet hem annenin hem de bebeğin yetersiz beslenmesine neden olabilir. Loğusa döneminde mutlaka sağlıklı ve düzenli beslenmeli bebeğin ihtiyacı olan sütü yeterli miktarda alması sağlanmalıdır.

 4. Doğumdan sonra emzirmek kilo verdirir mi?

  Emziren anne zayıflama diyeti yapmamalıdır ama unlu, yağlı ve şekerli besinleri aşırı yememeye dikkat etmelidir. Emzirmeyle günlük 400-500 kalori harcanacağı için uzun süre emzirerek fazla kilolardan kurtulmak mümkün olacaktır. Başarılı emzirme ile 6 ayda normal kiloya inilebilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın