DELL Bilgisayar Hangi Ülkenin? Nerenin Malı Markası?

 DELL Bilgisayar Hangi Ülkenin? Nerenin Malı Markası?

Kaliteli markalar arasında yer alan, adına aşina olduğumuz bilgisayar markası Dell, 1 Şubat 1984 yılında Michale DELL tarafından ABD’ nin Teksas eyaletinde kurulmuştur. Dünya çapında 165000 kişiye istihdam sağlayan marka, en iyi teknoloji şirketlerinden biridir. Dell bilgisayarın hangi ülkeye ait olduğunu öğrendiğimize göre birazda markanın diğer hizmetlerine göz atalım.

Dell markası , kişisel bilgisayarlar (PC’ler), sunucular , veri depolama aygıtları , ağ anahtarları , yazılımlar , bilgisayar çevre birimleri , HDTV’ler , kameralar, yazıcılar ve elektronik cihazlar pazarlamasında yer almaktadır . 

Şirket, tedarik zinciri yönetimi ve elektronik ticaret alanındaki yenilikleriyle , özellikle de doğrudan satış modeli ve üretime yönelik “siparişe göre oluşturma” veya “siparişe göre yapılandır” yaklaşımıyla tanınıyor. Yani, müşteri özelliklerine göre yapılandırılmış bireysel PC’ler sunuyor.  

Dell, varlığının büyük bir kısmında saf bir donanım satıcısıydı, ancak 2009’da Perot Systems , Dell BT servisleri pazarına girdi. Şirket, o zamandan beri portföyünü yalnızca bilgisayar sunmaktan kurumsal müşterilere eksiksiz çözümler sunmaya genişletmek amacıyla depolama ve ağ sistemlerinde ek satın almalar gerçekleştirdi. Dell bilgisayar hangi ülkeye ait ve hizmetlerini öğrendiğimize göre; Dell bilgisayar alınır mı ?sorusunu merak edenler için bakalım dell markası nasılmış.

Dell Bilgisyar Alınır mı?

Öncelikle bilgisayarı ne amaçla kullanacağın en önemli noktadır. Eğer oyun oynayacaksan, oyun için üretilmiş bilgisayar, grafik çalışıp ve render yapacaksan bu çalışmalarda kullanacağın programlara uyum sağlayacak bilgisayar alman daha önemlidir.

Dell markası yıllardır bilgisayar üretiminde adından söz ettirmiş ve kendisini kanıtlamış bir markadır. İçerisindeki donanım (işlemci, anakart, ram vb.) Dell markasına ait olmadığı için her markada bulabileceğin donanım parçaları olacaktır. Ancak bu marka geçmişten günümüze kadar, bilgisayar üretimini, satış sonrası hizmet ve fiyatlarda abartıya kaçmadığı için Dell marka ürünler tabiki alınabilir.

Daha önce de dediğim gibi eğer sen oyun oynayacaksan ve buna uygun bir donanıma sahip olmayan modeli alırsan, aldığın markanın bu durumda bir suçu yoktur.

DELL Bilgisayar Hangi Ülkenin? Nerenin Malı Markası?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın