Çocuğun Burcunu Belirleme Mümkün mü ?

 Çocuğun Burcunu Belirleme Mümkün mü ?

Çocuğun burcunu belirlemek bir çok insan için imkansız görünse de bir takım aileler çocuklarının hangi burç olacağına karar verebilecek düzeydedir. Siz de çocuğunuzun burcunu belirlemek istiyorsanız içeriğimizde çocuğunuzun hangi burçta olması için ne zaman hamile kalınması gerektiği yönünde bilgiler edinebilirsiniz. Burçların tarihlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Çocuklarda Burçların Özellikleri

KOÇ ÇOCUĞU

Bu çocuklar, hiperaktif denecek kadar enerjik olurlar. Genelde iştahlı ve neşelidirler. Oyunlarda lider olmayı severler. Kolayca öfkelenebilirler. Neyse ki bu çok uzun sürmez. Paylaşmayı öğrenmeleri biraz zaman alabilir. Vücutlarını geliştirecek spor faaliyetleri ile uğraşmalarını sağlarsanız daha sakin ve uysal olurlar. Okul hayatları genelde iyidir. Tabii çok çabuk biriken enerjilerini harcayabilirlerse…

BOĞA ÇOCUĞU

Karnı tok, sırtı pek olduğu sürece neşelidir. Resim yapmak, oyun hamurları ile oynamak, müzik dinleyip şarkı söylemekten hoşlanırlar. Giysilerini erken yaşta seçebilecek kadar zevkli olurlar. Bir matematik dehası olmasalar bile para saymayı ve biriktirmeyi okumayı öğrenmeden önce öğrenirler. Çok küçük yaşta aşık olabilirler. Küçük hediyeleriniz karşısında her istediğinizi yapan uslu çocuklar olurlar.

İKİZLER ÇOCUĞU

Onları zaptetmek biraz zordur. Hareketli ve konuşkan olurlar. Bu, bazen gevezelik derecelerine gelebilir. Yüksek telefon faturalarınızın sebebi onların uzun süren telefon görüşmeleridir. Zaman zaman keskin zekaları ve hazır cevaplıkları ile karşınızda bir yetişkinle konuşuyor hissine kapılabilirsiniz. Müzik dinlemekten, mizah yüklü kitaplar okumaktan çok hoşlanırlar. Gittiğiniz her yere onları da götürebilirsiniz çünkü gezmeye bayılırlar.

YENGEÇ ÇOCUĞU

Sakın onu eğlendirmek için oradan oraya gezdirmeye kalkmayın. O, daha çok evinde oyuncakları ve sizinle beraber olmaktan hoşlanır. Aile büyüklerinin tekrar tekrar anlattığı hikayeleri zevkle dinlerler. Sizden kopmaları zaman alabilir. Bu yüzden okul hayatının ilk dönemlerinde biraz zorlanabilirler. İştahları yerindedir. Onları mutfakta ev ödevi yaparken bulabilirsiniz. Bu şekilde hem size hem de yiyeceklere yakın olurlar.

ASLAN ÇOCUĞU

Sakın ona çocuk muamelesi yapmayın. O kendisini yetişkin olarak görür. Sık sık pohpohlanmaktan ve “aferinler”den hoşlanır. Mümkünse ona bir ev hayvanı alın; çünkü hayvanlara çok düşkün olurlar. Oyuncak seçimleri bütçenizi ciddi biçimde sarsabilir. Okul hayatında genellikle başarılı olurlar. En büyük hayalleri sınıf başkanı olmaktır, pekçoğuda olur. Sinema ve tiyatroya gitmekten hoşlanırlar. Başrol oyuncularına hayran olurlar çünkü, onlar da birer küçük başrol oyuncusudur.

BAŞAK ÇOCUĞU

Sürekli meşgul olacak bir şeyler bulurlar. Oldukça titiz ve detaycıdırlar. Eşyalarının, oyuncaklarının yerlerinin değişmesine tahammül edemezler. Onları saatlerce halının üzerine yapışmış bir sakızı çıkartmaya çalışırken izleyebilirsiniz. Konuşmaktan hoşlanırlar. Oyun oynamak yerine sizinle uzun uzun konuşmak isteyebilirler. Satranç, dama ve zeka oyunlarından hoşlanırlar. İştahları yerinde olmasına rağmen bir yemeğin şekli veya rengini beğenmeyip aç kalabilirler. Mutlaka bir zeka testi yaptırın.

TERAZİ ÇOCUĞU

Sevgi dolu ve barışçıl olurlar. Aile içi tartışmalardan nefret ederler. Biraz sesinizi yükseltseniz dehşete düşerler. Evin düzenli ve temiz olmasını ister, kalabalık ve gürültülü yerlerden hoşlanmazlar. Dans etmek, resim yapmaktan hoşlanırlar. Okul hayatında çalışkanlıktan çok davranışları, uyumu ve sevecenlikleri ile ilgi toplar. Öğretmenlerinden tüm arkadaşlarına eşit davranmalarını beklerler. Aksi halde okuldan soğuyabilirler. Onları sık sık resim sergilerine, konserlere götürmeyi ihmal etmeyin.

AKREP ÇOCUĞU

Duygusal ve biraz içe dönük olabilirler. Spor veya sanatla uğraşarak daha sosyal olurlar. Yalnız olmak istedikleri zamanlarda rahatsız edilmekten nefret ederler. Arkadaşlarını çok severler. Arkadaş gruplarından çok sürekli görüştükleri bir veya iki arkadaşları olur. İştahları iyidir. Nadir yemek seçerler. Bu durumda onları zorlarsanız ömür boyu o yemekleri yemezler. Küçük sırlarını, gizli köşelerini keşfetmeye çalışmayın, bu, onları çok üzer. Eğitim hayatında genelde başarılı olurlar.

YAY ÇOCUĞU

Neşeli ve çok hareketli olurlar. Somurtup ağladıklarını nadir görürsünüz. Bahçede, sokakta saatlerce oynayıp bir türlü eve girmek istemezler. Erken yaşta bir spor dalı ile uğraşırlarsa ömür boyu bırakmazlar. Hayvanları çok severler özellikle de kedileri ve atları. Arkadaşlarını eve davet etmekten, onların evine gitmekten hatta bir süre orada kalmaktan mutluluk duyarlar. Özgürlükleri kısıtlanmadığı sürece okul hayatında bir sorun yaşamazlar. Yabancı dillere karşı yetenekleri vardır.

OĞLAK ÇOCUĞU

Genelde sakindirler ama dönem dönem ele avuca sığmadıkları olur. Temkinli ve dikkatlidirler. Tepkilerinizi durmaksızın izler. Sizi üzüp, kızdıracak birşey yapmamaya özen gösterir. Kendi işini kendi yapar, nadiren yardım beklerler. Çabuk olgunlaşıp sorumluluk alırlar. Evde çeşitli görevler verirseniz zevkle yaparlar (Sabahları ekmeyi almak, çiçekleri sulamak gibi). Okul hayatında başarılı olurlar çünkü hırslı ve sabırlıdırlar.

KOVA ÇOCUĞU

Zeki ve yaratıcı olurlar. Disiplin ve otoriteye tahammül edemezler. Bağımsızdırlar, sürekli dizinizin dibinde durmazlar. Ansiklopedilere, macera ve bilim kurgu kitaplarına, bilgisayarlara, elektronik oyuncaklara ilgi duyarlar. Arkadaşlarına düşkün olurlar. Sakın arkadaş seçimlerine karışmayın, bu, onları çıldırtır. Öğrenmekten büyük zevk almaları, keskin zekaları sayesinde eğitim hayatında başarılı olurlar.

BALIK ÇOCUĞU

Küçük Balıklar sevimli ve cana yakın olurlar. Küçük birer prens ve prenses olarak dünyaya gelirler ve onları masal dünyalarından çıkartmakta zorlanabilirsiniz. Çok çabuk etkilenirler. Arkadaşlarının konuşma biçimleri, hareketlerini taklit eder onlar gibi davranabilirler. Meraklanmayın bu uzun sürmez. Müziğe yatkındırlar. Bir enstrüman çalmaları için onları teşvik edin. Zararsız küçük yalanlarına göz yumun bu, onların muhteşem hayal güçlerinin ürünüdür. Okul hayatında sanata yönelik olurlar ama birgün en güç matematik problemini çözerlerse şaşırmayın (Einstein).

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın