Çinko Oksit Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

 Çinko Oksit Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Çinko oksidin bir kimyasal olduğunu ve kimyasal özelliklerini belirterek başlayalım. Bu özellikler yararsızdır ve çoğu insanla ilgisizdir, ancak doktorlar, kimyagerler veya mühendisler bu bilgiye ihtiyaç duyabilir. Çinko oksidin kullanıldığı alanlar, çinko oksidin uygun olduğu hastalıklar ve çinko oksidin tedavi amaçlı kullanıldığı hastalıkları hemen detaylı olarak tartışacağız.

GörünümüKokusuz beyaz pudra görünümündedir
Kimyasal AdıBeyaz çinko, calamine
Kimyasal FormülüZnO
ÖzellikleriBeyaz ve altın mühür olarak iki tipte bulunur. Altın mühür ilaç kalitesindedir.
Ambalaj Şekli50 kg. lık torbalarda
Çinko Oksit Özellikleri

Çinko oksit krem, bebeklerde pişik oluşumunu tedavi etmek için kullanılır. Ancak anal fissürlerin anal fissürlerin tedavisinde çok faydalı olduğu bilinen bir gerçektir.

Çinko, küçük miktarlarda da olsa vücudumuzdaki en önemli minerallerden biridir. Çinko, cildimizin ve diğer organlarımızın çalışması için gerekli enzimlerin salgılanmasında önemli rol oynar, yeni cilt hücrelerinin oluşmasına, yenilenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Çinko oksit krem, antiseptik etkisiyle cilt yüzeyindeki mikroorganizmaları öldürmeye, cildin genel görünümünü iyileştirmeye ve alerjik reaksiyonların neden olduğu cilt iltihabını azaltmaya yardımcı olur.

Çinko Oksit Kremin Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

Akne Tedavisi: Çinko oksit krem ​​doğrudan akne üzerinde kullanılabilir ve antibakteriyel özelliği sivilceye neden olan bakterileri öldürerek cildi rahatlatır. Aknenin cildin diğer bölgelerine kolayca yayılmasını engeller ve cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Fazla yağı uzaklaştırarak gözeneklerde yağ birikmesini engeller ve yeni sivilceler için uygun bir ortam oluşturur.

Bebek bezi döküntüleri için: Çinko oksit içeren kremler, pişiklerin tedavisinde çok etkilidir ve iltihaplı cildin kısa sürede normalleşmesine yardımcı olur. Bebek bezi döküntüsü ile deri arasındaki nemli bölgede uygun bir üreme ortamı bulan bakteriler, bebeklerde pişiklere neden olur. Bebek bakımı için özel olarak formüle edilmiş çinko oksit pişik kremi, cilt yüzeyi ile çocuk bezi döküntüleri arasında koruyucu bir tabaka oluşturur ve bebek bezinde kızarıklığa neden olur.

Güneş kremi: Çinko oksit krem, cildi erken yaşlanmaya, yaşlanma lekelerine ve kırışıklıklara neden olabilecek zararlı UV ışınlarından korumak için kullanılabilir. Cilde hızla emilen çinko oksit krem, cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturarak ultraviyole ışınlarını engeller.

Diğer kullanımlar: Düzenli kullanım kloazma semptomlarını iyileştirir. Sedatif ve antiinflamatuar özelliklerinden dolayı egzamayı tedavi etmek için kullanılabilir. Ayrıca kesikler, yanıklar ve sıyrıklar gibi küçük cilt yaralanmalarını tedavi etmeye yardımcı olur.

Yan Etkileri Nelerdir?

Genelde bebekler, çocuklar ve yetişkinler için güvenli kabul edilen çinko oksit krem ​​bazı kişilerde alerjiye neden olabilmektedir. Bu alerji ciltte kaşıntı, kızarıklık, renk değişikliği, batma ve yanma şeklinde ortaya çıkabilir. Ağızdan alınan çinko oksit takviyelerinin yan etkileri hakkında doktorunuzla konuşabilirsiniz.

Değerli misafirimiz, bu yazımızda çinko oksitli kremlerin uygunluğu ve nerelerde kullanıldığı konusunda detaylı bilgiler paylaşıldı. Bununla birlikte, reklamlardan kaçınmak için çinko oksit kremi adlandırmaktan veya adlandırmaktan kaçındım. Bu konuda eczaneniz veya doktorunuzla konuşabilirsiniz.

Çinko Oksit Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın