Burçların Tarihleri

 Burçların Tarihleri

KOÇ BURCU: 21 MART-20 NİSAN

Koç Burcu

Burçların tarihleri ile ilgili bilgileri, burçların (kadın ve erkek) özelliklerini içeriğimizde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz ?

KADINLAR: Koç burcunda doğan kadınlar güzel sanatlara özellikle musiki ve resme meraklı olurlar. İnatçı ve sabırlıdırlar. Bu burçta doğan kadınlar sevgililerine olmasa bile eşine sadık ve iyi bir anne olurlar. Çabuk kızar ve çabuk unuturlar.

ERKEKLER: Koç burcu erkekleri için evlilik karşılıklı saygı ve sevgi alışverişidir. Koç burcu erkeği sevdiği oranda karşısındaki kadınlardan karşılık görmek ister. Bu burcun erkekleri kadınların kaprislerine asla boyun eğmez ve mutlaka kendi istediklerini yaparlar. İş hayatında koç burcunda doğan erkekler genellikle lider durumundadırlar. Kendilerinin yanında çalışanlara bu durumlarına rağmen sert davranmazlar. Evlilik hayatlarında mutluluk yaşantılarının temelidir.

BOĞA BURCU: 21 NİSAN-21 MAYIS

Boğa Burcu

KADINLAR: Boğa burcunda doğan kadınlar narin ve ince yaradılışta olurlar. Hemen küser ve kolay kolay unutmazlar. Bazıları süslerine aşırı derecede düşkündürler, gayet iyi yemek yaparlar. Zaman zaman hayatın iyi ve neşeli taraflarını da görmesini bilirler. Boğa burcunda doğan kadınlar el işlerinde maharetli olurlar.

ERKEKLER: Boğa burcunda doğan erkekler yaratıcı ve hükmedici bir yaradılışa sahip kişilerdir. İş hayatlarında başarıyı zor elde ederler ama bu başarıya da tam ererler. Bu huyları sebebiyle boğa burcunda doğanlar müdür ve amirlerini sevmezler. Boğa burcu erkekleri aşk konusunda son derece kıskançtır, annelerine bağlı ve saygıdeğer eşler isterler, çocuklarına karşı ise biraz sert davranırlar. 

İKİZLER BURCU: 22 MAYIS-21 HAZİRAN

İkizler Burcu

KADINLAR: İkizler burcunda doğan kadınlar atılgan olurlar. Eşine ve çocuklarına karşı aşırı derecede ilgili olurlar, ev işlerinden pek hoşlanmazlar. Müziğe karşı özel bir ilgileri vardır. Birkaç işi bir arada idare etmeye çalışırlar vu bunda da umulmadık şekilde başarıya ulaşırlar. İkizler burcunda doğan kadınlar fazla kıskanç olmazlar.

ERKEKLER: İkizler burcunda doğan erkekler genellikle hassas ve sanatkar ruhlu kişiler olurlar. En ufak olaylar onların iç dünyalarında geniş yankılar uyandırabilir. Büyük sanatkarlardan çoğu ikizler burcunda doğanlar arasından çıkmıştır. Yalnızlığa dayanıklıdırlar. İş hayatlarında dikkatli ve titiz olurlar. Aşk hayatları ise genellikle mutsuzdur. Daima ikincisini severler. Akrabalarına özellikle kardeşlerine son derece düşkündürler.

YENGEÇ BURCU: 22 HAZİRAN-22 TEMMUZ

Yengeç Burcu

KADINLAR: Bu burçta doğan kadınlar hızlı yaşamayı severler. Ancak bu durum, evlenince son bulur, evlerine, kocalarına, çocuklarına bağlı olurlar. Ev işlerinden pek hoşlanmasalar bile ellerinden geleni yaparlar. İkizler burcunda doğmuş bir çok ünlü sanatkar kadın vardır.

ERKEKLER: Yengeç burcunda doğan erkekler anne ve babalarına karşı aşırı düşkün olurlar. Becerikli ve menfaatlerine düşkün kişilerdir. Bu nedenle çoğu zaman hayatta başarıya ulaşırlar. Yengeç burcunda doğanlar aşk konusunda pek şanslı sayılmazlar, hayatlarında genellikle talihsiz birkaç aşk serüveni geçirirler. Genellikle sağlıklı kişilerdir. Seyyahati ve spor yapmayı çok severler.

ASLAN BURCU: 23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS

Aslan Burcu

KADINLAR: Aslan burcunda doğan kadınlar genellikle ihtiras sahibidirler, gözleri hep yükseklerdir. Çok konuşmasını severler. büyüklerini dinlemez ve kendi bildiklerini yaparlar. Kötü olayları bile metanetle karşılarlar. Aşk hayatlarında erkeğe hükmetmeye çalışsalarda bunu pek beceremezler.

ERKEKLER: Aslan burcunda doğan erkekler sıcakkanlı ve samimi kişilerdir. İşlerinde sır nedir bilmezler, her işleri açıktır. Bu yüzden hayatta hayatta bazen başarısızlığa uğradıkları olsa da, bunu umursamaz ve atılım güçlerinden hiçbir şey kaybetmezler. Ellerine fırsat geçince değerlendirmesini bilirler. İhtirasa kapılıp, hayatta çok büyük mevkilere ulaşanlar da vardır. Aslan burcunda doğanların aşk hayatları genellikle normal ve iyidir.

BAŞAK BURCU: 23 AĞUSTOS-22 EYLÜL

Başak Burcu

KADINLAR: Başak burcunda doğan kadınlar süse, zevk ve eğlenceye düşkün kişilerdir. Bu burçta doğan kadın evlendiği erkeğin zayıf karakterde, kendisine eşit yada kendisinden aşağıda olduğunu hissederse evde derhal duruma hakim olur.

ERKEKLER: Başak burcunda doğan erkekler titiz bir yaradılışta olurlar. Sabırlı, inatçı, tuttuğunu kaparan bir yapıya sahiptirler. Başak burcunda doğanlar başka alemlerde gezen hayalci tipler değil, hesaplı ve gerçekçi kişilerdir. Plan, prensip, program, kural, ayrıntılığa bağlılık onların davranışlarına önayak olan kavramlardır. Başak burcunda doğanlar aşk hayatında çok realist olurlar. Evlilikleri bile hesaba, kitaba ve ekonomik çıkarlara göredir.

TERAZİ BURCU: 23 EYLÜL-22 EKİM

Terazi Burcu

KADINLAR: Terazi burcunda doğan kadınlar iyiliksever, anne-babalarına, çocuklarına ve de eşine son derece düşkün kişilerdir. En büyük zevkleri ev işleridir. Hayatta tek istedikleri sevdiklerinin kendilerine gereken değeri vermesidir. İçlerine kapanık, sır küpü karakterindedirler.

ERKEKLER: Terazi burcunda doğan erkekler genellikle dengeli bir yaradılıştadır. Herkesle dostluk ve barış içinde yaşayabilirler. Sosyal ilişkilerinde doğruluktan yanadırlar. Konuşmalarıyla çevrelerindekilerini kendilerine kısa sürede inandırmasını becerirler. Aşk hayatında beceriklidirler, kadınlar üzerinde çok çabuk etki uyandırırlar. Hükümlerinde genellikle haklı çıkarlar. Terazi burcunda doğan erkekler, hayatta hep başarı kazanmış, başarısızlığa uğramışsalarda kendilerini çabuk toparlayıp eski durumlarına yükselmiş insanlardır.

AKREP BURCU: 23 EKİM-21 KASIM

Akrep Burcu

KADINLAR: Akrep burcunda doğan kadınlar hislerini pek belli etmezler. Üzüntü ve ızdıraplarını hep içlerine atarlar. Çocuklarına ve büyüklerine karşı çok düşkün olur, ev işlerini özellikle el örgülerini büyük bir başarıyla yaparlar. Eşine karşı anlayışları sonsuzdur. Tek zaafları süse ve mücevhere olan aşırı düşkünlükleridir.

ERKEKLER: Akrep burcunda doğan erkekler genellikle dışa dönük birer karektere sahiptirler. Soğukkanlı, dikkatli ve çok dakiktirler. Bazı konularda umulmayacak işleri başarıp, başkalarının hayranlıklarını kendilerinin üzerine toplayabilirler. Akrep burcunda doğanlar korkak sanılırsa da umulmadık anlarda dünyanın en cesur ve cüretkar insanı olabilirler.

YAY BURCU: 22 KASIM-20 ARALIK

Yay Burcu

KADINLAR: Yay burcunda doğan kadınlar zayıf, kararsız, mahçup erkeklere tahammül edemezler. En ufak şeye sinirlenir, çevrelerinde sık sık ve olur olmaz şeylere kızarlar. Aşk hayatında sevdiklerini mutlu etmesini bilirler. Oldukça hesaplı kişilerdir. Çocuklarını ellerinden geldiği kadar iyi bir şekilde yetiştirmeye çalışırlar.

ERKEKLER: Yay burcunda doğan erkekler kendilerine çok güvenirler. Ukala görünüşlü olanları vardır. İşlerinde başarısızlığa uğrasalar bile belli etmezler. Arkadaş canlısı değillerdir. Herkes ile samimi olmazlar. Randevularına sadıktırlar. Verdikleri sözü mutlaka yerine getirmeye çalışırlar. Para konusunda dikkatli oldukları söylenemez. Zaman zaman geleceklerini hesaba katmadan hareket ederler. Kadınlara karşı oldukça anlayışlıdırlar.

OĞLAK BURCU: 21 ARALIK-19 OCAK

Oğlak Burcu

KADINLAR: Oğlak burcunda dünyaya gelmiş olan kadınlar hırçın yaradılışlı olurlar. Bu burçta doğan kadınlar arasında boşanma oranı çok yüksektir. Bu burçta doğan kadınların bir özelliği de çoğu zaman iş hayatında erkeklerden daha başarılı olabilmeleridir.

ERKEKLER: Oğlak burcunda doğan erkekler çok inatçı ve işlerinde başarılıdır. Çok dikkatlidirler. Sık sık seyahat etmek, yeni ve değişik yerler görmeyi severler. Kumak ve içkiye düşkün olanları çoğunluktadır. Oğlak burcunda dünyaya gelmiş olan erkekler aşkı hiçbir zaman birinci planda tutmazlar. Onlar için aşk, çok doğal bir yaşantı parçasıdır.

KOVA BURCU: 20 OCAK-18 ŞUBAT

Kova Burcu

KADINLAR: Kova burcunda doğan kadınlar genelliklebiraz fazla ihtiras sahibi olurlar. Bu yüzden arkadaşlarıyla, eşiyle anlaşamaz, sık sık tartışırlar. İş hayatlarında başarılı olmakla beraber, kova burcunda doğan kadınların ev yaşantılarında başarılı oldukları pek söylenemez. Aşk da onlar için daima ikinci plandadır.

ERKEKLER: Kova burcunda doğan erkekler, başkalarına yardım etmesini çok severler ve bu yüzden çevrelerinde saygı ve sevgi ile anılıp, işlerinde başarıya ulaşırlar. Bu burçta doğanların tek sorunu kumara yada içkiye olan aşırı düşkünlükleridir. Bu burçta doğan erkekler ne olursa olsun ailesine bağlı ve çocuklarına düşkündür.

BALIK BURCU: 19 ŞUBAT-20 MART

Balık Burcu

KADINLAR: Balık burcunda doğan kadınlar ciddi ve telkin edici bir yapıya sahiptirler. Bu burçta doğan birçok bilimkadını ve öğretmen vardır. Tek kusurları evlendiklerini zaman eşini ihmal etmeleridir. Balık burcunda doğan kadınlar çocuklarını çok iyi yetiştirmesini bilirler.

ERKEKLER: Balık burcuna doğan erkeklerin talihleri genellikle yaver gider. Belki de bu yüzden biraz vurdumduymaz kişilerdir. İş hayatlarında pek başarılı sayılmazlar. Çevreleri tarafından sevilir ve kolleksiyon yapmaya meraklıdırlar. Sık sık sevgili değiştirirler ancak evlendikten sonra bu alışkanlıkları son bulur. Balık burcunda doğanların kumara eğilimleri de fazladır ve genellikle kumarda da, aşkta da kaybetmezler. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın