Bikini Bölgesi Nasıl Temizlenir?

 Bikini Bölgesi Nasıl Temizlenir?

Her kadın bikini bölgesi nasıl temizlenir?Sorusunu zaman zaman araştırmaktadır. Bu konuda bir çok blog yazısı bulmak mümkün, bu içerikte bikini bölgesi temizliği için yapılması gereken tüm bilgilere yer vereceğim.

içindekiler

Bikini Bölgesi Temizliği

Kadın vücudunun “güzellik” kavramıyla ilk karşılaştığı günden beri, değişen içgüdüler, trendler ve kulaktan dolma içgüdülerden oluşan renkli bir macera yaşadı. Makyajdan giyime ve sağlık hizmetlerinden cilt bakımına kadar sürekli değişen moda trendleri, kadın sağlığı ve cilt bakımı önerileriyle ilgili ifadeleri karıştırabilir. Cilt sağlığı, istenmeyen tüy bakımı ve aldırma hakkında doğru ve yanlış bilgiler arasında ayrım yapmak, kendi “sağlıklı güzellik” yolunuzu çizmede büyük rol oynar. Efsaneler ve gerçekler konusunda kafanız çok karıştıysa ve iç isyanınızı ortaya çıkarmanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız, saç dökülmesi alışkanlıklarıyla ilgili söylentileri bir kenara bırakıp bilimsel gerçekleri duyabilirsiniz. Artık istenmeyen tüyleri alırken cildinize bakım yapan sağlıklı cilt ve Veet ürünleri için ihtiyacınız olan bilgileri bulacaksınız.

Saç dökülmesi hakkında gerçekler

DOĞRU: Veet Tüy Dökücü Krem cildi karartmaz.

İstenmeyen tüyleri kolayca alabilen tüm Veet ürünleri gibi epilasyon kremi formülü de cildi karartmaz. Saç dökülmesinden sonra cildin koyulaşması aslında cildin tahrişe verdiği tepkidir. Veet Tüy Dökücü Krem, uygulama öncesi ve koyulaşmadan cilde mükemmel bir pürüzsüzlük sağlar. Ayrıca cildinize bakım yapmak için uygulamadan sonra 24 saate kadar nemlendirir.

DOĞRU: Tüyleri almadan önce cildinize bakım yapmanız gerekir.

Veet’in en iyi tüy alma yöntemlerinden herhangi birini uygulamadan önce yapmanız gereken tek şey cildinizi sıcak su ve açık gözeneklerle yıkamaktır. Cildinizi krem ​​ve deodorant gibi kozmetiklerle temizledikten sonra cildinizi tamamen kurulayın ve epilasyondan en iyi sonuçları almaya hazırsınız.

DOĞRU: Ağda, tüylerin yeniden uzamasını yavaşlatır.

Veet Sir Ağda Şeridi çeşitlerinden herhangi biriyle ağda yapmak, kök tüylerinin yeniden uzama süresini artıracaktır. Vito Sir Ağda Şeridi, saçınızı seyrek olmadan ince ve yumuşak tutmak için özel bir şekersiz formül kullanır. Bu sayede tüm ağda inceltilmiş saçların pürüzsüz ve uzun süreli pürüzsüzlüğünü hissedebilirsiniz.

DOĞRU: Dar giysiler, batık oluşumunu teşvik eder.

Sıkı giysiler giymek sadece kan dolaşımını yavaşlatmakla kalmaz, aynı zamanda kıvırcık tüylere de neden olabilir. Derinin üst kısmından çıkması gereken tüylerin önünde engel oluşturan ve kıl köklerinde iltihaplanmaya neden olan sıkı giysiler özellikle bikini bölgesinde risk oluşturabilir. Parlak cildin önündeki en büyük engellerden biri olan büyümüş cilt probleminden kaçınmak için cildinizi düzenli olarak derinlemesine yıkayabilir ve sıkı giysilerden uzak durabilirsiniz.

DOĞRU: Epilasyondan hemen sonra güneşlenmeyin.

Epilasyondan sonra en az 24 saat güneşlenmekten ve güneş kreminden kaçının. Epilasyon sonrası cilt daha hassas hale gelir ve güneş ışınlarından daha fazla etkilenir. Tüyleri çıkardıktan hemen sonra güneşlenmek ve cildi güzel ve sağlıklı tutmak için güneş kremi kullanmak, erken yaşlanmaya ve eşit olmayan cilt tonuna neden olabilir.

DOĞRU: Ağda yaptıktan hemen sonra yüzmemelisiniz.

Ağda ile epilasyon gözenekleri açar ve cildi biraz daha hassas hale getirir. Bu nedenle ağdadan sonra cildin doğal haline dönmesi biraz zaman alacaktır. Yüzmek veya güneşlenmek için 24 saat beklemek cildinizi tahrişten korur ve cildinizi hassasiyetten güçlendirir.

DOĞRU: Kendi saçını alabilirsin.

Elbette kendi saçınızı da alabilirsiniz! Profesyonel bir şekilde … Kullanımı kolay, pratik ve sağlıklı Veet ürünleri saçlarınızı istediğiniz zaman evinizin rahatlığında almanızı sağlar. İstediğiniz Veet ürününün içeriğinde anlatılan adımları takip ederek hızlı bir şekilde saçları alabilir ve hayalinizdeki pürüzsüzlüğün parlaklığını yakalayabilirsiniz.

DOĞRU: Bikini bölgesinde jilet kullanmayın.

Bikini bölgesi vücudun geri kalanından daha hassas bir bölgedir ve bu bölgeyi tıraş etmek saçlardan kurtulmak için kolay ve hızlı bir çözüm gibi görünebilir. Ancak bikini kısmını tıraş ederken dikkatli olun. Yanlış kullanım ciltte girintilere, kesiklere ve cildin kurumasına neden olabilir. Daha sağlıklı epilasyon uygulamaları için Veet epilasyon çözümlerinden birini seçerek bikini bölgesini korurken ideal pürüzsüzlüğü yaşayabilirsiniz. Veet Koltuk altı ve Bikini Bölgesi için özel olarak geliştirilen Sir Ağda Bantları, bikini bölgesinde ağrısız, uzun süreli çözüm sağlar. Ayrıca evde rahat ve salon kalitesinde!

DOĞRU: Veet, vücudun herhangi bir yerine uygulanmadan önce test edilmelidir.

Her epilasyon ürününde olduğu gibi, Veet ürünü kullanmadan önce uyguladığınız bölgenin küçük bir kısmını test edebilirsiniz. Ürün, kullanım talimatlarına sıkı sıkıya bağlı kalınarak uygulanmalıdır. 24 saat içinde alerjik reaksiyon yaşamazsanız uygulamaya devam edebilirsiniz.

DOĞRU: Stres cildi etkileyebilir.

Olumlu ruh hali gibi olumsuz düşünceler cildinizi etkiler. Stres, cildin elastikiyetini ve su dengesini bozar ve canlılığını kaybetmesine neden olur. Düzenli cilt bakımı sizi şımartabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda istenmeyen tüylerden kurtulmanız cildinizin pürüzsüzlüğünü artırabilir. Stresli hissettiğinizde sevdiğiniz her şeye, özellikle de kendinize odaklanarak hem neşenizi hem de cildinizi koruyabilirsiniz.

DOĞRU: Hamilelik ağrıya yatkınlığı etkiler.

Hamilelik sırasında meydana gelen hormonal değişiklikler ve ciltteki kan dolaşımının artması nedeniyle cildin bazı ürünlere tepkisi farklılık gösterebilir. Bu nedenle epilasyon ürününü kullanmadan önce ambalaj talimatlarını okumak önemlidir.

Hamilelik sırasında balmumu ciltte morarmaya neden olabilir. Bu nedenle Veet Tüy Dökücü Krem’i hamilelikte dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu nedenle gebelikte kesintisiz bakım rahatlıkla sağlanabilir.

DOĞRU: Güzellik salonu kalitesinde sonuçları evde alabilirsiniz.

kesinlikle! Tüm Veet ürünleri ile cildinizde harika sonuçlar elde edebilirsiniz. İster Veet Tüy Dökücü Krem ister Veet Sir Ağda Şeridi’ni tercih edin … güzellik salonu kalitesiyle istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. 4 haftaya varan pürüzsüzlüğe evinizin rahatlığında kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

DOĞRU: Saçlar her gün aynı yerden alınmamalıdır.

Tüyleri almanın birçok yolu vardır ancak uygulamalar arasında cildin dinlenmesi için en az 72 saat beklemek önemlidir. Cildin sağlıklı ve güzel görünümünü korumak için epilasyon seansı sırasında aynı bölgede iki kez ağda yapılmamasına özen gösterilmelidir.

DOĞRU: Ağda yapılırken cildimin kuru ve temiz olması gerekiyor.

Veet ürünlerini kullanmadan önce cildin temizlenmesi ve kurutulması, tüylerin etkili bir şekilde alınmasında büyük rol oynar. Cilt yağlıysa, nemlendirici, güneş kremi ve deodorant artıkları epilasyon kremleri ve ağda ürünlerinin en iyi performansını etkiler.

DOĞRU: Cildimin güzelliğini belirleyen birçok faktör var.

Mevsimsel değişiklikler, değişen beslenme alışkanlıkları ve hatta günün farklı saatlerinde cilt parlayabilir veya matlaşabilir. Her zaman harika görünen ciltler için sağlıklı beslenmeli, bol su içmeli ve iyi bir gece uykusu almalısınız. Güneş kremi ve nemlendirici bakım ürünleri ile cildinizi dış etkilerden koruyabilir, stres kontrolü, doğru beslenme ve uygun uyku düzenleri ile bunu güçlendirebilirsiniz.

DOĞRU: Adet sırasında saç dökülmesi daha ağrılıdır.

Adet döneminde hormonlar ciltte aşırı duyarlılığa neden olabilmekte ve özellikle bu dönemde ağda ile köklerden tüy alınması biraz ağrıya neden olabilmektedir. Adet döneminde tüy almak istiyorsanız, cilt tipinize uygun Veet epilasyon kremini seçin. Ağrısız ve pratik bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

DOĞRU: Soğuk olduğunda saç dökülmesi daha zordur.

Hava soğuk olduğunda kaslarınız farkında olmadan kasılır ve cildiniz gerilir. Bu nedenle saçlardan kurtulmak için kaslarınızı gevşetmeniz, cildinizdeki gözenekleri açmanız ve ideal bir sıcaklık ortamı oluşturmanız gerekir. Tüyleri soğuk bir ortamda almanız gerekiyorsa Veet Tüy Dökücü Krem kullanmayı tercih edebilirsiniz. Vito Tüy Dökücü Krem, cilt yüzeyinin altına nüfuz eden, saçı oluşturan proteinleri çözen, cildi rahatlatan ve kıl köklerini etkileyerek etkili epilasyon sağlayan aktif bir maddedir.

DOĞRU: Epilasyondan önce ve sonra alkol içeren deodorantlardan kaçınılmalıdır.

Alkol içeren ürünler cildi tahriş edebilir. Alkol, epilasyondan sonra gözeneklere nüfuz ederek tahrişe ve kaşıntıya neden olur. Bu ürünleri kullanmak için epilasyondan sonra en az 24 saat beklemelisiniz.

DOĞRU: Derin temizlik, ezik oluşumunu engeller.

Derinlemesine temizlik, cildi ölü hücre tabakasından çıkarmak ve visseral cilt oluşumunu önlemek için yapabileceğiniz en kolay şeylerden biridir. Düzenli olarak ovalayarak ve soyarak cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Normal ciltler için haftada bir, hassas ciltler için iki haftada bir fırçalayıp soyabilirsiniz.

DOĞRU: Ağda yapmadan önce saçın kısaltılması ağda sırasında rahatsızlığı azaltır.

Veet Sir Ağda Şeritleri ayrıca 1,5 mm uzunluğundaki tüyleri de alabilir. Böylece, ağdalanmadan önce saçınızın uzamasını beklemeniz gerekmez. Ayaklarınızdaki, bikini bölgenizdeki ve koltuk altınızdaki tüyleri kısaltmak ve kısaltmak ağda yapmayı kolaylaştırabilir. Rahatsızlığı azaltmak için saçınızı 5 mm’den uzatabilirsiniz.

Saç dökülmesi hakkındaki efsane
Efsanelerde ve hatta ağda sonrası tedavinin kişisel dönemlerinde bile istenmeyen tüylerden nasıl kurtulacağına dair nesilden nesile sınırsız bilgi içerir. Bu bilgilerin bir kısmı geçerlidir ancak doğru kabul edilen hata sayısı da oldukça fazladır. İstenmeyen tüylerinizden kurtulurken ünlü hatalara şaşırmayın veya yanlış anlaşılmayın.

Efsane: Tıraş, tüy almanın en etkili yöntemidir.

Jilet üzerindeki saç dökülmesi, saç köklerini etkilemez ve uygulamadan sonraki bir veya iki gün içinde saçlarınız iyileşir. Vito Tüy Dökücü Krem ve Sir Ağda Bandı ile uzun süreli pürüzsüzlüğün rahatlığını yaşayabilirsiniz. Tıraş makinelerinin aksine cildinizi koruyan ve 4 haftaya kadar süren pürüzsüzlüğün tadını çıkaran Veet ürünlerinden birini seçin.

Efsane: Bikini bölgesinde tüy dökücü krem ​​kullanılamaz.

Bikini bölgenizde kullanımı kolay Veet tüy dökücü krem ​​çeşitleri. Cilt tipinize göre hazırlanmış özel formülasyonu ile Veet Tüy Dökücü Krem bikini bölgesine özenle uygulanarak dakikalar içinde istenmeyen tüylerden kurtulmayı kolaylaştırır.

Efsane: Tüyleri aldığınız gün cildi soymanız gerekir.

Saç dökülmesinde en etkili sonuçlar için Veet ürünlerini kullanmadan 24 saat önce cildi temizleyin. Stratum korneum’u çıkarmak için cildi soyun ve gözenekleri açmak için ılık suyla duş alın.

Efsane: Saçınızı ne kadar sık ​​alırsanız o kadar zorlaşır.

İstenmeyen tüyleri köklerden alıp haftalarca pürüzsüzlük sağlayan Veet Sir ağda şeridi ve saç köklerine kadar uzanan Veet Tüy Dökücü Krem serisi ile dilediğiniz kadar kıl alabilirsiniz. Düzenli epilasyon, sanılanın aksine saçların daha ince ve yumuşak olmasına yardımcı olur. Saç kesesi zayıflatıcı formülü ile yapılan Veet’in ürünlerinin her kullanımda saçları biraz daha zayıf ve incelttiğini görebilirsiniz.

Efsane: Hassas cilde sahip kişiler Veet’i kullanamaz.

Veet ayrıca hassas ciltlerde de kullanılabilir! Veet’in hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş ürün grubu dermatolojik olarak test edilmiştir. Hassas bir cildiniz varsa Veet paketi ile “hassas cilt” ifadesinin bir çeşidini seçebilirsiniz. Bu nedenle kızarıklık veya iltihaplanma sorunları yaşamadan istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Efsane: Epilasyon için alkol bazlı ürünler kullanmalı mıyım?

Cildin tahriş olmasını önlemek için, epilasyon öncesinde, sonrasında veya sırasında alkol bazlı ürünler kullanmayın. Epilasyon sonrası cilt epilasyon kremi kalıntısını ılık suyla kolayca yıkayabilirsiniz. Ağda işleminden sonra Veet paket temizleme mendili cildi ağda kalıntılarından temizleyebilir.

Efsane: Ilık bir duş almak cildiniz için iyidir.

Cildinizi sıcak su banyosu ile uzun süre kurutabilirsiniz. Ilık suyla kısa bir duş almak cildinizi koruyacak ve size ihtiyacınız olan canlılığı verecektir.

Efsane: Bulutluysa güneş kremine ihtiyacınız yoktur.

Ultraviyole ışınları bulutlu havalarda da etkilidir ve cildinize zarar verebilir. Bu nedenle bulutlu günlerde bile güneş kremi kullanmalısınız. Özellikle yaz aylarında zararlı güneş ışınlarından korumak için yüksek koruma derecesine sahip bir güneş kremi tercih edebilirsiniz.

Efsane: Saçtan kurtulmak zordur.

Veet ile cildiniz her zaman pürüzsüz ve bakımı kolaydır! Vito Sir Ağda Şeridi ile cildinizin pürüzsüzlüğünü 4 haftaya kadar hissedebilirsiniz. Ayrıca Veet Sir Ağda Bantları ile saçların alınması saç köklerini zayıflatır, saç büyümesini azaltır, daha ince ve yumuşak hale getirir.

Efsane: Tüy alma kreminin etkisi jiletle aynıdır.

Vito Saç Çıkarıcı Krem ile tıraş bıçaklarından farklı olarak daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilt elde edebilirsiniz. Jilet, cildin hemen üstündeki tüyleri keser ve cildi sertleştirmek için sivri saç bırakır. Ancak Veet tüy dökücü krem ​​tüyleri cilt yüzeyinden değil köklere yakın alanlardan alır. Özel formülasyonu sayesinde saç köklerini zayıflatarak yeni saçları daha yuvarlak ve yumuşak hale getirir.

Efsane: Saç kremi ya da tıraş kullansam bile aynı sürede uzar.

Vito Tüy Dökücü Krem saç köklerine daha çok etki eder. Bu sayede cildiniz daha uzun süre pürüzsüz ve yumuşak kalacak, kesik veya çiziklere neden olmayacaktır.

Efsane: Tekrar ağda yapmadan önce en az bir ay beklemelisiniz.

Veet Sir Ağda Şeritleri ayrıca 1,5 mm tüyleri almak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, kum taneleri ile hemen hemen aynı büyüklükteki kanatlar bile kolayca alınabilir. Böylece yeniden ağda yapmadan önce saçınızın uzamasını beklemeniz gerekmez.

Bikini bölgesi temizliği acısız nasıl yapılır?

Bikini bölgesi temizliği acısız nasıl yapılır?

Bikini bölgesi temizliği nasıl olmalı?

Bikini bölgesi temizliği yaparken nelere dikkat edilir?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın