Acer Nerenin Malı Markası? Hakkında Bilgi

 Acer Nerenin Malı Markası? Hakkında Bilgi

Acer nerenin malı markası, 1976 yılında Multitech adıyla kuruldu. İlk başlarda microişlemci ve uygulamalarını üretmekle teknoloji hayatına başlamış oldu. Multitech, 1977 yılında ABD’de ilk şubesini açtı. 1978 yılında, Tayvan’ın Bilgi Teknoloji endüstrisi için mühendisler yetiştirmek üzere bir mikroişlemci öğrenim merkezi kurdu. Tayvan’da bilgisayar okuryazarlığını teşvik etmek için Mikroişlemci Bültenini yayınlamaya başladı. O zamanlar listede yer almayan bir şirket olan Acer, çalışanlarına şirket hisselerini satın alma seçeneği sundu. Bu sayede adanın Bilgi Teknoloji endüstrisi için geniş kapsamlı bir etkiye sahip Tayvan’da bir örnek oluşturdu.

1981 yılında, ilk markalı ürünü olan Microprofessor-I’i adında ilk bilgisayarını tanıttı. 1982 yılında ise ilk defa 8 bitlik Microprofessor-II adında ev tipi bilgisayarı piyasaya sürdü.

Günümüzde hâlâ bilgisayar üretmeye devam eden Tayvanlı marka, dünya çapında çok fazla ilgi görmektedir. Peki Acer markası nasıldır ? Alınır mı? İncelemeye devam edelim.

Acer Bilgisyar Alınır mı?

Tayvanlı marka Acer, bilgi işlem ihtiyaçlarınızı karşılayacak birçok dizüstü bilgisayar modeline sahiptir. İster üst düzey oyun oynayabilen bir makineye, ister ince hafif bir makine olan bir dizüstü bilgisayara, hatta ev / ofis / üniversite kullanımı için basit bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olsun, marka her şeye sahiptir!

Cevap Evet. Tıpkı Dell , Lenovo , HP ve diğer popüler dizüstü bilgisayar markaları gibi, bir dizüstü bilgisayarın CPU, RAM, anakart vb. Gibi önemli bileşenlerinin çoğu Intel, AMD, Hynix, NVIDIA ve diğerlerine dış kaynak olarak verilir. Dolayısıyla, neredeyse her dizüstü bilgisayar, Çin ve Tayvan’daki aynı fabrikalardan elde edilen parçalara yaklaşık% 80 benzer.

Marka, cazip fiyatlara sahip kaliteli dizüstü bilgisayarları ile adından söz ettiriyor . Düşük fiyatın kötü kaliteye dönüştüğünü düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz demektir. 2018’de dördüncü en büyük dizüstü bilgisayar üreticisiydi. 2020 yılı itibari ile ultra ince, oyun oynamaya uygun ve alıcıların en çok tercih ettiği modellerden biri olan yeni modellerle sınırları zorlamaya devam ediyorlar.

Acer Nerenin Malı Markası? Hakkında Bilgi

Acer Predator Triton 900 Özellikleri ve İncelemesi

 • İşlemci: 2.4GHz Intel Core i9-9980HK
 • RAM: 32 GB
 • Depolama: 1TB SSD
 • Ekran: 17,3 inç 4K UHD IPS Dokunmatik (3840 x 2160)
 • GPU: 8 GB NVIDIA GeForce RTX 2080
 • Kamera: FHD Web Kamerası
 • Pil: 7 saate kadar

Acer Av Triton yenilikçi 2-in-1 tasarım güçlü grafikler ile birlikte bir renk 4K bir ekrana sahiptir. Dizüstü bilgisayar 17 inç genişliğindedir ve dizüstü bilgisayarı sağlam kılan ekran menteşeleri için her iki tarafta fazladan yarım inç bulunur. 3840 x 2160 maksimum ekran çözünürlüğüne sahiptir. Dizüstü bilgisayarın kasası alüminyumdan yapılmıştır.

2.4GHz saat hızına sahip Intel Core i9-9980HK işlemci üzerinde çalışır . Tüm bellek ve depolama ihtiyaçlarınızı karşılamak için 32GB RAM ve 1TB SSD’ye sahiptir. 9.92 lbs ağırlığıyla ağırdır. Ancak pil ömrü biraz daha iyi olabilirdi, şu anda 7 saat civarında.

Dizüstü bilgisayar, piyasadaki en hızlı oyun dizüstü bilgisayarlarından biridir. NVIDIA GeForce RTX 2080 grafik işlemcileri, 8GB VRAM ile oynanışı sorunsuz ve ayrıntılı hale getirir. 

 • Artıları: Hareketli ekran, güçlü grafik performansı, renkli 4K ekran.
 • Eksileri: Ortalama pil ömrü, devasa büyük olması ve rahatsız edici mekanik klavye.

Acer Predator Helios 500 Özellikleri ve İncelemesi

 • İşlemci: 4.1Ghz Intel Core i7-8750H
 • RAM: 16 GB
 • Depolama: 512GB SSD + 2TB HDD
 • Ekran: 17,3 inç LCD (1920 x 1080)
 • GPU: 8 GB GeForce GTX 1070
 • Kamera: HD Web Kamerası
 • Pil: 3,5 Saate Kadar

Acer Predator Helios 500 güçlü bir makinedir. Bu dizüstü bilgisayarın dışı plastikten yapılmıştır, ancak dayanıklıdır ve kullanıcıların basınç çatlakları konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Dizüstü bilgisayar kapağı daha yumuşak ve yanlar zarif bir şekilde oyulmuş. İç mekanda mavi arkadan aydınlatmalı klavyeler, şık bir dokunmatik yüzey ve şık bir güç düğmesi vardır.

Bu Acer dizüstü bilgisayar gücünü 4,1 GHz saat hızına sahip Intel Core i7-8750H işlemciden alır . Daha hızlı önyükleme ve genel senkronizasyon için 16 GB RAM ve 512 GB SSD ile birlikte gelir. Dizüstü bilgisayarda ayrıca dosyaları, oyunları ve filmleri çevrimdışı depolamak için yeterli olan 2 TB HDD depolama alanı vardır.

Oyuncuları ikna etmek için 8 GB VRAM’li GeForce GTX 1070 grafik birimine sahiptir. Yüksek grafikli oyunları gecikmeden çalıştırabilir. Ancak olumsuz tarafı 8.82 pound’luk hacimli ağırlığı, etrafta taşımak zor olabilir.

Helios 500’ün 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip 144 Hz NVIDIA G-Sync 17 inç ekranı da harika görüntü kalitesi sunar. SRGB renk gamında yüzde 108’i kapsar. Parlaklıkla ilgili olarak, Helios 500, 281 nit kategori ortalamasının biraz altında olan ortalama 276 nit’e sahiptir.

Klavye, tuşlar hoş bir şekilde tıklandığında optimum konfor sağlar. Helios 500’ün klavyesine güzel bir ek, 5 kısayol tuşudur. Ayrıca bu tuşların işlevleri özelleştirilebiliyor

Helios 500 ayrıca iki hoparlör ve bir subwoofer ile paketlenmiştir. Hoparlörler, baştan çıkarıcı bas ve tiz sesleri sunarak , kulaklık olmadan müzik dinliyor ve video izliyorsanız onu en iyi seçim haline getirir .

Pil yalnızca yaklaşık 3,5 saat dayandığı için pil ömrü daha iyi olabilirdi. Bu dizüstü bilgisayarın canavarca işlevlerine kıyasla piller zayıf.

 • Artıları: Canavarca tasarım, Rahat klavyeler, Sağlam grafikler ve performans, Oyun için en iyisi
 • Eksileri: Ortalamanın altında pil ömrü

Acer Predator Helios 300

 • İşlemci: 4.5GHz Intel Core i7-9750H
 • RAM: 16 GB
 • Depolama: 256GB SSD
 • Ekran: 15,6 inç FHD IPS (1920 x 1080)
 • GPU: 6 GB GTX 1660 Ti
 • Kamera: HD web kamerası
 • Pil: 6 saate kadar

Dizüstü bilgisayar, süper hızlı 4.5GHz Intel Core i7-9750H işlemci tarafından desteklenmektedir. 16GB RAM ve 256GB depolama kapasitesine sahiptir. 5.07 lbs ağırlığındadır. Bu dizüstü bilgisayarın yapı kalitesi mükemmel ve zariftir. İnce şasisine rağmen oldukça sağlamdır.

Ekran 15.6 inç ve full HD. 1920 x 1080 çözünürlükte parlak ve renkler keskindir. Ekrandaki doğrudan güneş ışığı dışında, gün ışığında mükemmel bir şekilde görülebilir. 144 hz yenileme hızı hızlıdır ve oyun oynarken sağlam harekete izin verir.

GPU oldukça sağlamdır ve gecikme olmaksızın yoğun oyun oynayabilir. İşlemci, Entegre GPU ve NVIDIA Grafik kartı arasında etkin bir şekilde geçiş yapan Intel Optimus ile optimum şekilde tasarlanmıştır.

Bu özellikle dizüstü bilgisayar, 6 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor. İzleme paneli pürüzsüz ve duyarlıdır. Klavye, oyun sırasında kolay kontroller için tasarlanmış dışbükeydir. Bu, parmaklarınızdaki gerginliği etkili bir şekilde azaltır.

ARTILARI:Şık ve sağlam yapı, Güçlü GPU, Hızlı Wi-Fi

EKSİLERİ: Dizüstü bilgisayar fanlar çok ses çıkarıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın